01

اردیبهشت
1401

شناخت پارک ژوراسینگ تهران

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 32 0

یکی از جاذبه های بسیار جذاب تهران پارک ژوراسیک این شهر میباشد. تهران شهری توریستی میباشد که جدا از تمامی فرصت های شغلی در این شهر باید به بخش گردشگری آن بسیار توجه کنید زیرا این شهر دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیبایی میباشد که شاید کمتر مورد توجه بوده است.

تهران یکی از شهرهای توریستی می باشد که گردشگران بسیار زیادی وارد این شهر می شوند یکی از جاذبه های بسیار زیبای تهران پارک ژوراسیک این شهر می باشد که برای گردشگران خارجی و به ویژه گردشگرانی که خارج از تهران زندگی میکنند بسیار مورد توجه است. این پارک دارای جاذبه های گردشگری بسیاری می باشد که هر کدام از آنها دلیلی مبنی بر حضور گردشگر در این شهر زیبا می باشد، این پارک در میدان بهرود سعادت آباد قرار دارد و در منطقه ای بالا شهر در تهران میباشد

پارک ژوراسینگ تهران

تاریخچه پارک ژوراسیک

مراحل  ساخت این پارک از اوایل اسفند سال ۹۲ شروع شد، مساحت کل این بوستان سی هزار متر مربع است که جالب است بدانید در آن ۲۸ دایناسور قرار دارد.  این بوستان که به نوعی بوستان علمی برای دانشگاه هاست بسیار مورد توجه مدارس دانشکده ها قرار دارد. دایناسور های این بوستان به شکلی طراحی شده اند که قادر هستند کاملا متحرک باشند و و حرکت کنند پلک بزنند و حتی تخم گذاری کنند.

حال جالب است بدانید اصطلاح این پارک  چه زمانی و چگونه الگو برداری شده است،  نام پارک ژوراسیک برای بار اول توسط مایکل کرایتون نویسنده آمریکایی در سال ۹۰ میلادی الگو برداری شده است است. مایکل نویسنده آمریکایی بوده این است که رمانی بسیار زیبا نوشته و بر اساس این رمان فیلمی را هم ساخته اند و بر اساس این فیلم که در مورد دایناسورهاست پارک های بسیاری در دنیا ساخته شد که به پارک ژوراسیک مشهور شدند. جالب است بدانید پارک ژوراسیک در ایران آن که نخست پارک ژوراسیک ایران می باشد سال ۹۳ برداری شد

پارک ژوراسینگ تهران

مجسمه های پارک ژوراسیک

مجسمه ها و  دایناسور های این پارک قابلیت درآوردن صدا های منحصر به فرد را دارند که باعث می شود بسیار مورد توجه گردشگران قرار بگیرد. به نوعی برای گردشگران ترس و هیجان به وجود می آورد. شما با حضور در این پارک هیجانزده خواهید داشت به میلیون ها سال پیش در زمان دایناسورها برمیگردید، که می‌توانید موجودات مربوط به ۶۵ میلیون سال پیش را مشاهده کنید این پارک دارای گونه های بسیار مختلفی از حیوانات غول پیکر آن زمان می باشد. این پارک دارای امکانات بسیار خوبی است است که برای گردشگران قابل توجه می باشد، امکاناتی همچون محل استراحت مناسب سرویس‌های بهداشتی و البته دسترسی راحت به این پارک از جمله مورادریست که باید به آن دقت کرد.

اگر عاشق  سفری کوتاه و یک روزه در تهران هستید پیشنهاد ما پارک ژوراسیک می باشد. تهران دارای جاذبه های بسیار زیبایست که دیدن آنها جزو برنامه های هر گردشگری است یکی از این جاذبه ها پارک ژوراسیک در غرب تهران است. لازم است بدانید پارک ژوراسیک دارای سینمای چهار بعدی هم میباشد که همراه با خانواده می توانید لحظات خوبی را داشته باشید همچنین اگر اگر قصد استراحت در این پارک را دارید می توانید از رستوران هایی که در این پارک وجود دارد استفاده کنید و غذاهای ایرانی را میل نمایید. لازم است بدانید که این پارک دارای کافی شاپ و کافه نیز می باشد البته قیمت غذا در این پارک کمی گران می باشد.

پارک ژوراسینگ تهران

اسپایدر پارک کجاست؟

همچنین در کنار پارک ژوراسیک یک پارک بسیار زیبای دیگر شبیه به پارک ژوراسیک وجود دارد به نام اسپایدر پارک یا پارک عنکبوتی که در آن مجموعه ای از ۲۰ حشره بسیار غول پیکر در آن قرار دارد. حشراتی همانند زنبور پروانه مانتیس کفشدوزک حلزون  و البته حیوانات و خزندگان دیگری همانند لاک پشت و تمساح و مار پیتون را می توانید در این پارک که اسپایدر پارک نام دارد مشاهده کنید. اگر با ماشین شخصی خود همراه با خانواده به این پارک مراجعه می کنید لازم است بدانید که این پارک و پارک ژوراسیک دارای پارکینگ است که از امنیت بسیار خوبی برخوردار می باشد یکی از نکات جالب برای شما ویویی بسیار زیبایی می باشد که شما در این پارک می توانید آن را مشاهده کنید. این ویو شامل برج میلاد تهران یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر به حساب می آید و هتل اسپیناس پالاس که یکی از مشهورترین هتل های تهران است را میتوانید مشاهده نمایی.

قیمت بلیط  برای پارک ژوراسیک ۱۵ هزار تومان می باشد. که اگر از کارت دانشجویی ایا کارت جانبازی برخوردار می باشید تخفیف شامل حال شما خواهد شد. ساعت بازدید از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ صبح صبح الی ۱۰ شب و روزهای پنجشنبه و جمعه از ۱۰ صبح تا ۱۱ شب می باشد .آدرس پارک ژوراسیک بدین شرح می باشد تهران سعادت آباد انتهای بلوار پاک نژاد میدان بهرود بلوار شقایق پایین تر از پارک پروا.

در تور تهرانگردی  با آژانس هواپیمایی آرامش سفر شما شما می توانید از این پارک دیدن نمایید همچنین جاذبه های نزدیک به پارک ژوراسیک عبارت هستند از از برج میلاد و میدان آزادی تهران که هر دو از مشهورترین جاذبه های تهران بوده و قطعاً باید از آنها دیدن نمایید. همچنین از ۱۰ پارک مشهور تهران می توانیم به پارک ساعی پارک هنرمندان پارک شهر پارک شفق پارک ملت پارک آب و آتش پارک جنگلی لویزان پارک جمشیدیه پارک لاله پارک قیطریه اشاره نمایم.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید