31

فروردین
1401

جاذبه های گردشگری خاص بوشهر

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 22 0

بوشهر یکی از شهرهای بسیار زیبا و توریستی در جنوب ایران می باشد که در استان بوشهر قرار دارد. این شهر تاریخی که قدمتی چند هزار ساله دارد یکی از شهرهای محبوب در ایران بوده که سالانه گردشگران بسیار زیادی برای تفریح این شهر را انتخاب می‌کنند. اگر قصد دارید سفری رویای به یکی از شهر تاریخی ایران داشته باشید که در بخش جنوبی ایران واقع است یکی از بهترین انتخاب ها برای شما می باشد. این شهر دارای قدمت فرهنگی دیرینه می باشد که شما می توانید از جاهای دیدنی آن دیدن نمایید و جاذبه های گردشگری  شهر را مشاهده کنید. در این پست جدید آرامش سفر است بهترین جاذبه های گردشگری بوشهر را به شما معرفی کنیم تور بوشهر از آنها دیدن نمایی.

مسجد جامع بردستان

مسجد جامع بردستان یکی از جاذبه های گردشگری شهر بوشهر می باشد که مربوط به زمان اردشیر شاه ساسانی است.  این مسجد زیبا تا که در بندر شهر بوشهر واقع است توسط ابومهیری تاسیس شده است. لازم است بدانید که ‌فاصله این مسجد تا بازار شهر بوشهر یکی از بازارهای زیبای این شهر هم می باشد ۲۰۰ کیلومتر است و شما نیاز هست مسیر طولانی را طی کنید تا به این بازار برسید. جالب است بدانید جاذبه های گردشگری دیگری در نزدیکی مسجد قرار دارد که مربوط به یک گورستان متعلق به قرن چهارم و پنجم هجری قمری است که شما می توانید از آنها نیز دیدم کنید.

مسجد جامع بردستان

بازار بوشهر

از جاذبه های گردشگری بسیار زیبا  محبوب شهر بوشهر بازار این شهر میباشد. بازاری که گردشگران زیادی را به خود جذب می کند و رفت و آمد زیادی به این منطقه وجود دارد. مردم بومی بوشهر اکثر خریدهای زندگی خود را در این بازار انجام می‌دهند با توجه به قدمت دیرینه ای که بازار که مربوط به زمان قاجار جریان است دارای معماری بسیار زیبایی میباشد. شما میتوانید جدا از دیدن معماری این بازار اقلام مورد نیاز خود و همچنین سوغاتی از این بازار خریداری کنید. قیمت اجناس در بازار بوشهر بسیار مناسب بوده و برای عزیزانتان می‌توانید از این بازار سوغات خریداری کنید. لازم است بدانید این بازار دارای اجناس لوکس و برند نبوده و نباید انتظار داشته باشید نوعی از کالاها را در این بازار مشاهده کنید.

بازار بوشهر

قبر ژنرال

یکی از جاذبه های گردشگری شهر بوشهر مربوط به قبر یکی از فرماندهان ارتش انگلستان است که در جنوب ایران و در این شهر واقع میباشد.  این قبر مربوط به زمانی می باشد که انگلیسی‌ها و استعمارگران به این شهر زیبا حمله کردند و در آن زمان این فرد شهر کشته شد و قبرش در بوشهر بنا گردید. این فرد در سال ۱۸۵۶ توسط نیروهای ایرانی به قتل رسید شما می توانید مکان دیدن نمایید.

نخلستان های بوشهر

مگر می شود به جنوب ایران سفر کرد و از نخلستان‌ها دیدن نکرد. نخلستان یکی از جاذبه‌های گردشگری بسیار خاص در جنوب ایران می باشد. قطعاً شما باید از آنها دیدن نمایید.  نخلستانها یادآور خاطرات جنگی در منطقه جنوبی ایران است شما می توانید از این نسخه های بسیار زیبا و سر به فلک کشیده دیدن نمایید و تصاویر بسیار خاطره انگیز را ثبت کنید. لازم است بدانید ورود به نخلستان‌ها ممنوع بوده و شما می توانید تنها از بخشی از آن دیدن نمایید. نخلستان های شهر بوشهر محافظت شده است . در ایام تعطیلات مسیر جاده ای در بین نخلستان های بوشهر بسیار شلوغ است و مردمان زیادی برای تفریح در این مکان به نخلستانهای بوشهر سفر می‌کنند

نخلستان بوشهر

سواحل بوشهر

یکی از محبوب ترین و البته مورد توجه ترین جاذبه های شهر بوشهر سواحل این شهر می باشد که سالانه گردشگران بسیار زیادی به منظور دیدن سواحل این منطقه سفر می‌کنند. سواحل بوشهر دارای جاذبه های گردشگری همچون قایق سواری می باشد که می توانید از آنها استفاده کنید.مگر میشود به جنوب ایران سفر کرد و از سواحل خلیج فارس دیدن نکرد شما می توانید در شهر بوشهر از ساحل این شهر دیدن کنید و البته سعی کنید در غروب آفتاب به این منطقه بروید و تصاویر بسیار زیبایی را ثبت نمایید.

سواحل بوشهر

عمارت ملک

بوشهر دارای جاذبه‌های تاریخی می باشد به دلیل اینکه این شهر تاریخی است جاذبه های تاریخی آن کم نبوده یکی از زیباترین و خاص ترین جاذبه های تاریخی شهر بوشهر عمارت ملک است. در سفر بوشهر خود از عمارت ملک دیدن نمایید. این عمارت در دوره قاجار به دستور ملک التجار یکی از بازرگانان بسیار بزرگ مشهور آن زمان بود ساخته شده است.  این عمارت دارای معماری فرانسوی است که شما می توانید از آنها دیدن نمایید افراد زیادی به منظور دیدن این جاذبه به این منطقه سفر می کنند.

غذاهای محلی بوشهر

بخش شکم گردی یکی از مهم‌ترین بخش‌های است که در سفرهای خود باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. بوشهر شهری می باشد که دارای غذاهای لذیذ و خوشمزه است که شما می توانید  طبق میل خود آنها را انتخاب کنید یکی از معروفترین غذاهای بوشهر قلیه ماهی است که بسیار خوشمزه بوده و غذای ثابت مهمانی های بوشهر می باشد.

قلیه ماهی

در تور بوشهر می توانید در خیابان‌های این شهر تفریح کنید و در کنار سواحل بوشهر بگردید خیابان گردی دیگر جاذبه گردشگری بوشهر است که قطعاً باید این بخش را در برنامه خود قرار دهید سعی کنید در لحظات نزدیک به شب یعنی در غروب در خیابان‌های بوشهر سری بزنید و از این خیابان‌ها دیدن کنید و لذت ببرید.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید