01

اردیبهشت
1401

مهمترین جاذبه های گردشگری فیلبند

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 20 0

روستای فیلبند معروف به بام شرقی مازندارن یکی از زیباترین روستاهای ییلاقی ایران در شمال کشور است که در دل اقیانوسی از ابر واقع شده و بدون اغراق یکی از زیباترین مقاصد طبیعتگردی و سفر به شمال کشور است. این ییلاق زیبا از چشم‌اندازی سرسبز و زیبا برخوردار است و در نیمه اول سال آب و هوایی خنک و مطبوع دارد، بر همین اساس اگر می‌خواهید پیش از سفر به این ییلاق زیبا درباره جاذبه‌های فیلبند بیشتر بدانید، در ادامه با ما همراه باشید تا با هم سری به این روستای زیبا و دیدنی بزنیم. شرکت در تور فیلبند آرامش سفر.

 جاذبه های فیلبند

چرا به این ییلاق فیلبند می‌گویند؟

اما شاید برای شما این سوال پیش آمده که چرا بام مازندران با نام فیلبند شناخته می‌شود. فِل در گویش ناحیه مازندران معنای خستگی می‌دهد و بند همانطور که مشخص است معنای بستن، بند آمدن و نتوانستن دارد. روایات محلی و فولکلور عامیانه مازندران اعتقاد دارد که به دلیل ارتفاع بالای منطقه که با کمرگاه های تند و مسیر عبور دشوار همراه است، به مرور این ناحیه به فیلبند شهرت یافته است.

جاذبه‌  های گردشگری فیلبند

روستای زیبای فیلبند را باید بدون اغراق از بهترین جاذبه‌های طبیعی در شمال ایران با چشم‌اندازهایی سرسبز دانست. سالانه گردشگران ایرانی و خارجی بسیاری برای چند روز استراحت و آرامش، دوری از هیاهو و شلوغی‌های شهری به فیلبند زیبا سفر کرده و از ییلاق مرتفع و خنک مازندران لذت می‌برند. اگر قصد سفر دارید و هنوز درباره جاذبه ‌های روستای فیلبند اطلاعاتی ندارید، می‌توانید با تور فیلبند ما همراه شده و یا در ادامه دربارۀ بهترین جاذبه ‌های گردشگری روستای فیلبند بخوانید و به راحتی برای سفری یک تا چند روزه برنامه‌ریزی کنید.

جاذبه های فیلبند

روستای سنگچال

در مسیر رسیدن به فیلبند در مسیرمان یکی از جاذبه‌های طبیعی زیبای مازندران یعنی روستای سنگچال را داریم و پیشنهاد می‍ود که حتما پیش از رسیدن به فیلبند، سری هم به روستای زیبای سنگچال زد. این روستای دیدنی را بعد از کیلومتر ۲۵ آمل در جاده هراز و پیش از رسیدن به فیلبند می‌توانید به راحتی پیدا کنید که جاده ای پیچ در پیچ در دل جنگل داشته و تنها ۵ کیلومتر با فیلبند فاصله دارد. جالب است بدانید که علی رغم ۵ کیلومتر فاصله باید در این جاده زیبا بالا رفته تا به بام مازندران برسید. اختلاف ارتفاع بین فیلند و سنگچال ۷۰۰ متر است و همین موجب شده تا فیلبند هوای سردتری داشته باشد.

پیشنهاد می‌شود با چشم انداز فوق‌العاده زیبا و چشم‌نوازی که سنگچال دارد، پیش از رسیدن به فیلبند حتما از این روستای زیبا لذت برده، کمی در روستا گردش کرده و عکس‌هایی زیبا بگیرید.

چشمه‌های فیلبند

چشمه‌های فیلبند نیز یکی دیگر از جاذبه‌های مهم این ییلاق دیدنی است. فیلبند از چشمه‌های متعددی تشکیل شده که به اعتقاد مردم محلی این منابع آبی دارای املاح فراوان و فلوئور است و برای کلیه درد و استخوان درد پیشنهاد می‌شود. البته چشمه لار فیلبند هم به دلیل املاح و مواد معدنی موجودش در میان مردم بومی برای درمان التهاب مفاصل و رماتیسم پیشنهاد می‌شود.

اقامت در فیلبند

برای اقامت در فیلبند می‌توانید از سوییت‌های روستایی و اقامتگاه‌های بومگردی موجود در روستا استفاده کنید. با این حال اگر چادر و تجهیزات کمپینگ هم دارید، د‌شت‌های سرسبز فیلبند برای اقامت کمپینگ پیشنهاد می‌شود. البته سوییت‌های روستای سنگچال هم با تنها ۵ کیلومتر فاصله از فیلبند پیشنهاد شده و می‌تواند مسافرتی خاطره انگیز برای گردشگرانی باشد که به مقصد فیلبند و تماشای مناظر اطراف بار سفر بسته‌اند.

همسفر با تور فیلبند برای سفری فراموش نشدنی

اگر می‌خواهید سفری به فیلبند زیبا داشته باشید، برنامه‌های تور فیلبند برای شما برنامه‌ریزی شده تا با بیمه سفر و لیدر مجرب سفری متفاوت به این ییلاق خوش آب و هوا داشته باشید. تور فیلبند با استانداردهای طبیعتگردی و حضور تورلیدر حرفه‌ای برگزار شده و ما از ابتدای سفر تا بازگشت در کنارتان هستیم تا بابت تمام لحظات حضور در فیلبند مطمئن بوده، سفری فراموش نشدنی را با هم تجربه کرده و از چشم‌اندازهای سرسبز این ناحیه عکس‌هایی زیبا بگیریم. در سفر به فیلبند زیبا برای تجربه‌هایی جدید و خاطراتی تکرار نشدنی منتظرتان هستیم.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید