شناخت و معرفی پارک جمشیدیه تهران یکی از بهترین و مشهورترین پارک های موجود در پایتخت ایران که در شمال تهران قرار دارند.اگر قصد سفر به تهران را دارید و یا با تور تهرانگردی وارد این شهر میشود حتما بازدید از پارک قدیمی تهران به نام پارک جمشیدیه را در لیست خود قرار دهید.در این پست جدید آرامش سفر قصد داریم در مورد پارک جمشیدیه پارکی که خاطرات زیادی در آن رقم خورده است صحبت کنیم و این پارک را بیشتر بشناسیم همراه ما در ادامه این مطلب باشید.

معرفی پارک جمشیدیه تهران

پارک جمشیدیه یکی از قدیمی ترین پارک های ایران میباشد که در محله نیاوران واقع میباشد.شما در این پارک به دور از هیاهوی شهری میتوانید ساعات بسیار خوبی را در کنار دوستان و خانواده خود رقم بزنید.این پارک دارای آب و هوای خوبی میباشد که در ساعات اپتدایی روز قطعا افراد زیادی برای ورزش صبحگاهی وارد این پارک میشوند.

وسعت پارک جمشیدیه تهران بیش از ۱۰ هزار هکتار میباشد.که شاید آرزوی خیلی از افراد این باشد که در پارک جمشیدیه قدم بزنند و یک خود را در فضاهای عاشقانه و زیبای خود قرار دهند.این پارک مناسب تمامی اقشار جامعه میباشد.اگر شما یک روز خود را به رفتن به این پارک زیبا اختصاص دهید متوجه خواهید شد که تمامی اقشار جامعه در این پارک برای تفریح و خوش گذرانی خواهند آمد.یکی از دلایلی اصلی مردم برای حضور در این پارک ورزش کردن میباشد.

پارک جمشیدیه

پارک جمشیدیه پاتوق عاشقان

شاید جالب باشد که این موضوع را بدانید که پارک جمشیدیه پاتوقی برای قرارهای دوستانه در تهران میباشد.در این پارک خاطرات بسیاری برای اکثر مردم رقم خورده است. و شاید برخی از قرارهای روزانه در این پارک موجب ایجاد یک زندگی جدید شوند.شما میتوانید یکی از قرارهای کاری و دوستانه خود را به این پارک منتقل کنید تا از حضور در آن لذت ببرید.

پارک جمشیدیه

جاذبه های گردشگری پارک جمشیدیه

خود پارک جمشیدیه یک جاذبه گردشگری در شهر تهران میباشد که میتوانید از آن دیدن کنید اما به صورت اختصاصی اگر بخواهیم از تک تک بخش های این پارک برای شما بگوییم میتوانیم به دریاچه، آبشار و آبنماهای سنگی در پارک جمشیدیه دیدن نمایید.شما میتوانید بر روی صندلی هایی که در کنار فواره های آب در این پارک برای مردم تدارک دیده شده است بنشینید و از دیدن این منظره لذت ببرید.

بوستان فردوسی در پارک جمشیدیه یکی از بهترین بخش های میباشد بوستانی که حدود ۳۵ سال است که در این پارک جا خوش کرده است.

مجسمه های سنگی ، دیگر بخش در این پارک است که میتوانید از آنها دیدن نمایید و با آنها تصاویر سلفی زیبایی را بگیرید.

گذرگاه سنگی ، مسیری عاشقانه برای زوج های جوان که در آن قدم بزنن و لذت ببرند این مسیر یکی از محبوبترین بخش ها برای عکاسی در پارک جمشیدیه میباشد.

پارک جمشیدیه

آدرس پارک جمشیدیه تهران

خودرو شخصی : شهر تهران، خیابان شهید باهنر، خیابان شهید امیدوار

مترو: در ایستگاه تجریش از مترو پیاده شوید و با استفاده از اتوبوس های خط تجریش-جماران به خیابان امیدوار برسید.