ایتالیا مرکز تمدن کهن رم باستان با جاذبه های متعدد، دیدنی های فراموش نشدنی و موزه هایی فوق العاده است که می تواند توجه هر گردشگری را به خودش جلب کند. بسیاری از شیفتگان و علاقمندان هنر و معماری ،تاریخ ،فشن و بیوتی اخذ ویزای ایتالیا و سفر به این کشور دیدنی را در لیست برنامه های خود قرار داده اند. شما هم می توانید برای سفر به ایتالیا برنامه ریزی کرده و با ارائه مدارک اخذ ویزا تمامی امور و پروسه ویزا را به ما سپرده و تنها برای این سفر خاطره انگیز آماده شوید. در ادامه هم می توانید برای آشنایی بیشتر با انواع ویزای ایتالیا با ما همراه باشید.

ویزای ایتالیا

انواع ویزای ایتالیا

با توجه به توریستی بودن ایتالیا این کشور یکی از محبوب ترین مقاصد اروپایی برای سفر در فصول مختلف سال است. در نتیجه دولت ایتالیا برای تمامی اتباع کشورهای خارج از اتحادیه اروپا که مدارک کامل دارند، ویزای توریستی ایتالیا را صادر می کند. دانشگاه های کهن و قدیمی هم موجب شده تا برای بیشتر دانشجویان به ویژه در رشته های هنر و معماری ویزای تحصیلی صادر شود و بعد از آن نوبت به ویزای بیزینس و تجاری می رسد که برای تقویت و گسترش روابط تجاری با همکاران ایتالیایی است و با صدور دعوتنامه با درصد بالایی صدورش تضمین می شود.

ویزای توریستی ایتالیا

ایتالیا در کنار فرانسه و اسپانیا بیشترین میزان ورود گردشگر در میان کشورهای اروپایی را دارد. بسیاری از گردشگران کشورهای مختلف برای لذت بردن از زیبایی شهرهایی مانند فلورانس، ونیز، رم، میلان و ناپل برای ویزای توریستی ایتالیا درخواست می دهند. اولین قدم برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا مرتب کردن مدارک است. شما این چک لیست را می توانید از وبسایت سفارت، کنسول ایتالیا و شرکت CKGS نیز دریافت کرده و یا با تیم کارشناسان ویزای ما تماس بگیرید و بعد از ترجمه و مرتب کردن مدارک باید وقت خود را رزرو کنید.

ویزای توریستی از جمله ویزاهای نوع C است و به صورت سینگل صادر می شود، در نتیجه دریافت مدارک ویزای توریستی توسط شرکت واسطه CKGS انجام می شود. با مراجعه به وبسایت این شرکت اطلاعات شخصی را وارد می کنید و بعد برای شما جدولی باز می شود تا روز مورد نظرتان را برای مراجعه انتخاب کنید. شما این امکان را دارید تا علاوه بر وقت های معمولی با پرداخت هزینه بیشتر وقت VIP هم رزرو کنید.

هزینه ویزای توریستی ایتالیا مانند دیگر کشورهای پیمان شینگن ۸۰ یورو است و ظرف ۱۴ روز کاری نتیجه ویزا به شما اعلام می شود. در صورت رد درخواست هزینه پس داده نشده و اگر بخواهید برای تجدید نظر درخواست دهید باید نامه ای قانون تنظیم کرده و برای ایتالیا به صورت مستقیم با پست بین المللی ارسال کنید.

ویزای ایتالیا

مدارک ویزای توریستی ایتالیا

برای اخذ ویزای توریستی ترجمه و تکمیل تمام مدارک زیر می تواند به صدور ویزای شما کمک کند. لازم است مدارک به زبان انگلیسی یا ایتالیایی ترجمه شود. علاوه بر پاسپورتی که حتما باید بیش از ۶ ماه اعتبار داشته باشد، ارائه تمام مدارک زیر را برای ارائه به CKGS ضروری است:

 • تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن ایتالیا
 • عکس جدید با زمینه سفید
 • ترجمه شناسنامه و سند ازدواج برای متاهلین
 • اسناد ملکی
 • تمکن مالی با مهر و امضای بانک که نشان دهنده تامین هزینه های سفر و هزینه های هتل است
 • فیش حقوقی ۳ ماه اخیر و گردش حساب ۶ ماهه اخیر (برای حسابی که به سفارت ارائه می دهید تعداد تراکنش ها اهمییت ویژه دارد و بهتر است که این حساب در یکی از بانک های خصوصی باشد)
 • ارائه هر گونه گواهی دیگر که نشان وضعیت مالی باشد اعم از اوراق بهادار، برگه سهام و بورس همگی معتبر است
 • گواهی اشتغال به کار و یا هر مدرکی که نشان دهنده وضعیت شغلی باشد. بهتر است تمامی مدارک شغلی در سربرگ باشد
 • لیست مالیات های پرداختی و بیمه تامین اجتماعی (که نشان دهنده وضعیت شغلی بوده و آفیسر را بابت بازگشت متقاضی به کشور مطمئن می کند)
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای محصلان (اگر دانش آموز زیر سن قانونی باشد فرم درخواست ویزا باید توسط والدین امضا شود)
 • بیمه نامه سفر که باید برای روزهای سفر و تمامی کشورهای شینگن معتبر باشد
 • رزرو بلیط رفت و برگشت
 • تائیدیه رزرو هتل CONFIRMATION
 • نامه هدف از سفر PURPOSE OF TRAVEL (این نامه باید حتما شامل تاریخ رفت و برگشت و تمامی برنامه سفر باشد، همچنین درج اطلاعات شخصی و شماره تماس در این نامه نیز ضروری است)
 • دعوتنامه معتبر با تمامی اطلاعات تماس دعوت کننده (بهتر است که لیست مالیات های پرداختی دعوت کننده ضمیمه شود)

ویزای تحصیلی ایتالیا

با وجود دانشگاه هایی مثل دانشگاه ناپل، دانشگاه تورین، دانشگاه میلان و دانشگاه پالرمو، امکان کار در حین تحصیل و بعد از تحصیل، اخذ اقامت و زندگی در یکی از زیباترین کشورهای اروپا همگی به عنوان دلایل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا ۲۰۲۰ شناخته می شود. شما می توانید با فاند ها و اسکولارشیپ های دانشگاهی هزینه های تحصیلی خود را صفر برسانید، ولی بدون بورسیه حتما باید علاوه بر پذیرش از دانشگاه، نامه تمکن مالی برای تامین هزینه ها و شهریه دانشگاه را نیز ارائه دهید.

با شروع مکاتبه با دانشگاه و اخذ پذیرش دانشجو باید به صورت مستقیم از سفارت ایتالیا برای دریافت ویزای اقدام کند. ویزای تحصیلی ایتالیا به صورت مولتی صادر شده و به دانشجو امکان سفر به تمام کشور های اروپا می دهد. همچنین وی می تواند در زمان تحصیل به صورت پاره وقت به کار هم مشغول شود.

ویزای ایتالیا

ویزای پیوست به خانواده REUINION FAMILY AND FRIENDS

پیوست به خانواده و یا دوستان هم یکی دیگر از روش های اخذ ویزای ایتالیا است. اگر دوستان نزدیک و یا اعضای خانواده شما از اتباع و ساکنان قانونی ایتالیا هستند، برای سفری کوتاه می توانند شما را به این کشور زیبا دعوت کنند.

برای این نوع ویزا دعوتنامه از همه مدارک مهم تر است. بر همین اساس دعوتنامه باید حتما همراه با پاسپورت متقاضی باشد و یا وضعیت اقامت وی مشخص برای سفارت مشخص شود. در این دعوتنامه آدرس، اطلاعات شخصی و اطلاعات تماس دعوت کننده باید درج شود و وی در صورت تمایل اعلام کند که متقاضی در منزل او اقامت داشته، به هتل نرفته و تامین هزینه های سفر بر عهده دعوت کننده است. لیست پرداخت مالیات هم اگر همراه این نامه باشد، می توان به صدور ویزا مطمئن بود. برای اولین درخواست بهتر است ویزای سینگل را تقاضا کنید و اگر دعوتنامه از سوی اعضای خانواده درجه یک است برای سفرهای بعدی تقاضای ویزای مولتی و بلند مدت داشته باشید.

در انتهای بحث دلنشین ویزای ایتالیا به شما اطمینان می دهیم که دریافت این ویزا در صورت کامل بودن مدارک دشوار نبوده و می توانید پروسه درخواست انواع ویزای ایتالیا را با همکاری و مشاوره کارشناسان ما شروع کنید.  برای شروع برنامه ریزی سفر و اخذ ویزا، مشاوره های بیشتر و تکمیل مدارک همین حالا با تیم ما تماس بگیرید. ما در تمامی مراحل تکمیل مدارک تا روز مراجعه به سفارت، دریافت ویزا و سفر به ایتالیا زیبا کنار شما هستیم تا سفری خاطره انگیز را به کهن ترین تمدن جهان تجربه کنید.