19

فروردین
1401

راهنمای اخذ ویزای مجارستان

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 20 0

مجارستان یکی از زیباترین و قدیمی­ترین کشورهای اروپایی و مرکز تمدن شرق اروپا با جاذبه­های بسیار زیبا ودیدنی است. این کشور زیبا با کلیساها و عمارت­هایی تاریخی و باشکوه شناخته می­شود که بازتاب معماری و فرهنگ قرون وسطی است و توانسته توجه بسیاری از گردشگران را حسابی به خود جلب کند. مشهورترین شهر مجارستان، بوداپست پایتخت این کشور با عمارت­هایی دیدنی و شگفت­انگیز است.

اگر می­خواهید سفری تاریخی را که با چشم اندازهایی سرسبز طبیعت دلنشین اروپا ترکیب شده، تجربه کنید، برای برنامه ریزی سفر و اخذ ویزای مجارستان با تیم ویزای ما تماس گرفته و برای سفری متفاوت به شرق اروپا آماده شوید.

اخذ ویزای مجارستان

انواع ویزای مجارستان

دولت مجارستان سالانه برای گردشگران بسیاری در خارج از اتحادیه اروپا ویزای توریستی صادر می­کند، از سوی دیگر دانشگاه­های مجارستان به عنوان مقصدی مناسب برای تحصیل به ویژه در رشته­های علوم پزشکی شناخته می­شود. بر همین اساس مجارستان علاوه بر سفرهای توریستی و تحصیلی برای سفرهای تجاری و دیدار با دوستان و اقوام هم ویزا صادر می­کند.

بر همین اساس، ویزای شینگن مجارستان بر مبنای روزهای اقامت در دو زیر مجموعه C برای اقامت کمتر از ۹۰ روز و زیر مجموعه D برای اقامت بیشتر از ۹۰ روز تقسیم می­شود. انواع ویزای مجارستان در هر زیر مجموعه­ای که باشد بر اساس دفعات ورود به صورت سینگل (یک بار ورود) و مولتی (چند بار ورود) صادر می­شود.

در ضمن اگر هم نیاز به تعویض پرواز در فرودگاه بوداپست دارید، با در دست داشتن ویزای معتبر و بلیط مقصد دوم می­توانید برای تعویض پروازدرخواست ویزای ترانزیت مجارستان دهید.

ویزای توریستی مجارستان

ویزای توریستی مجارستان تنها در صورت داشتن دعوتنامه معتبر امکان پذیر است و بدون آن وقت سفارت برای متقاضی در نظر گرفته نخواهد شد. متاسفانه از مهر ۹۷ وقت سفارت برای کسانی که دعوتنامه ندارند، اختصاص داده نخواهد شد، در نتیجه اگر دعوتنامه معتبر ندارید، به ویژه اگر اولین بار است که سفر کرده و مدارک کاملی دارید بهتر است در قالب تورهای گروهی مجارستان و با دعوتنامه توریستی آژانس­های مسافرتی به این سفر بروید تا خیالتان بابت صدور ویزای توریستی مجارستان مطمئن باشد.

اخذ ویزای مجارستان

ویزای توریستی مجارستان معمولا به صورت سینگل صادر شده و مسئول دریافت مدارک آن شرکت واسطه VFS است. در نتیجه با داشتن دعوتنامه می­توانید جدولی را با اطلاعات شخصی، شماره پاسپورت و تاریخ انقضا، تاریخ سفر، تاریخ مورد نظر برای مراجعه به VFS و نوع سفر را ایمیل کنید تا بعد از چند روز تائید رزرو وقت برای شما ارسال شود. لطفا حتما در روز مقرر به مرکز مراجعه کنید، زیرا در صورت از دست رفتن آن باید مجدد وقت بگیرید که با توجه به ترافیک سفارت ممکن است برنامه سفرتان مختل شود.

هزینه ویزای توریستی مجارستان ۸۰ یورو است که باید به صورت نقدی به VFS پرداخت شود. نتیجه ویزا هم معمولا بعد از ۱۴ روز کاری به متقاضی اعلام خواهد شد. در این سفر متفاوت گردشگران می­توانند پاپریکا، شیرینی سموش، گلدوزی های ماتیو و وسایل چوبی نقاشی شده را به عنوان سوغاتی بخرند. در ضمن بهترین زمان برای سفر به مجارستان از مارچ تا آگوست (اسفند تا مرداد) است. آب و هوای مجارستان قاره ای و معتدل است ولی زمستان­های سردی دارد، در نتیجه نیمه اول سال بهترین زمان سفرهای توریستی به مجارستان است. در ضمن علاوه بر پوداپست، تورهای مجارستان معمولا در شهرهای دبرسن، سگد و ویشکوتس نیز گشت و گذار دارند.

مدارک ویزای توریستی مجارستان

برای اخذ ویزای توریستی مجارستان متقاضی باید تمامی مدارک چک لیست را به انگلیسی ترجمه کرده و پاسپورتش حتما بیشتر از ۶ ماه اعتبار داشته باشد. در ضمن باید دعوتنامه را اسکن کنید تا همراه با جدول رزرو وقت برای VFS ارسال کنید. به این ترتیب مجاز به رزرو وقت هستید و باید تمام مدارک زیر را بر اساس چک لیست زیر برای تحویل دادن به VFS مرتب کنید:

 • تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی مجارستان به زبان انگلیسی
 • اصل و ترجمه شناسنامه و تمام مدارک شناسایی
 • پاسپورت­ها و ویزاهای قبلی در صورت موجود بودن
 • عکس با زمینه سفید که از ۶ ماه قدیمی تر نباشد
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان و دانشجویان
 • گواهی اشتغال به کار برای کارمندان در سربرگ شرکت با مهر و امضا
 • اصل و ترجمه تمام اسناد ملکی
 • تمکن مالی با مهر و امضای بانک که مانده حساب و گردش را به یورو یا دلار آمریکا نشان دهد
 • گردش حساب ۶ ماهه و فیش حقوقی ۳ ماهه
 • تمامی مدارک مالی که می­تواند شامل برگه سهام یا اوراق بهادار باشد
 • سند ازدواج برای متقاضیان متاهل
 • نامه هدف از سفر که حتما به محل اقامت، تاریخ ورود و خروج و برنامه سفر اشاره کند
 • دعوتنامه رسمی و معتبر با اطلاعات شخصی، اطلاعات تماس و آدرس دعوت کننده، هدف از سفر، مدت زمان اقامت و محل اقامت و نحوه تامین هزینه های سفر
 • بیمه نامه سفر معتبر برای کشورهای حوزه شینگن و روزهای سفر
 • رزرو بلیط رفت و برگشت
 • تائیدیه رزرو هتل محل اقامت

اخذ ویزای مجارستان

ویزای تحصیلی مجارستان

اگر مدرک زبان آیلس دارید و پیشینه تحصیلی شما نیز قابل توجه است، شانس بسیار خوبی برای تحصیل در دانشگاه های مجارستان دارید. مراکز آموزشی معتبری چون دانشگاه فنی و بین المللی بوداپست، دانشگاه فنی و مهندسی میشکولس، دانشگاه علوم پزشکی بوداپست و دانشگاه علوم پزشکی پچ از مهم­ترین و معتبرترین دانشگاه­های مجارستان است و شرایط تحصیل خوبی را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است.

ویزای تحصیلی مجارستان در زیرمجموعه ویزای D یا همان اقامت ملی است و تحویل گرفتن مدارک آن بر عهده سفارت بوده و ارتباطی با مرکز VFS ندارد. در ضمن هزینه ویزای تحصیلی ۹۹ یورو است و نتیجه آن طی یک ماه اعلام خواهد شد.

دانشجو با ویزای تحصیلی می­تواند به صورت پاره وقت به کار مشغول شود و بعد از پایان تحصیل نیز برای شغل و کار درخواست داده و ویزای تحصیلی را به ویزای کار تبدیل کند. دانشجویان برای درخواست ویزای دانشجویی مجارستان باید پذیرشنامه و گواهی فاند داشته باشند. بدون گواهی بورسیه هم باید بتوانند تمکن مالی برای تامین هزینه­های تحصیل و زندگی را ارائه دهند. بر همین اساس و بر مبنای آخرین اعلام­ها هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان از ۱۳۰۰۰ دلار شروع شده و هزینه تحصیل دندانپزشکی ۱۵۰۰۰ دلار است. رشته­های مهندسی قیمت کمتری داشته و کف شهریه آن ۳۲۰۰ است. در ضمن برای رشته­های مدیریت هم باید ۲۵۰۰ دلار بپردازید.

اخذ ویزای مجارستان

ویزای توریستی بیزینسی مجارستان

در صورتی که در مجارستان شرکای کاری داشته و یا با کارخانه­ها، شرکت­ها و کمپانی­های مجاری کار می­کنید و قصد بازدید، شرکت در مذاکرات و یا حضور در نمایشگاه را دارید باید برای ویزای توریستی بیزینسی درخواست دهید. به این ترتیب در پر کردن فرم درخواست ویزا باید گزینه بیزینس را انتخاب کنید. برای درخواست ویزای توریستی بیزینسی باید حتما دعوتنامه تجاری از سوی شرکت همکار داشته باشید که به مدت زمان اقامت و نحوه تامین هزینه­های سفر اشاره کنید و حتما به روابط اقتصادی طرفین را بیان کند. ویزای توریستی بیزینسی در صورتی که لزوم سفرهای مکرر را نشان دهد، معمولا به صورت مولتی صادر می شود.

ریجکتی ویزای مجارستان

مجارستان به عنوان یکی از کشورهای حوزه شینگن سخت­گیری خاصی در صدور ویزا داشته و همچون دیگر کشورهای اتحادیه اروپا آفیسر برای صدور ویزا باید از بازگشت متقاضی به کشور حتما مطمئن باشد. در صورت ناقص بودن مدارک یا تکمیل اشتباه فرم درخواست ویزا ممکن است ویزا ریجکت شود.

بخاطر داشته باشید که اگر درخواست ویزای شما ریجکت شد، بر اساس قوانین اتحادیه اروپا می­توانید درخواست تجدید نظر کنید. نامه ریجکت شدن ویزای مجارستان به زبان انگلیسی به متقاضی داده شده و ده بند دارد. آفیسر بر مبنای مدارک ارائه شده یکی از این بندها را انتخاب کرده و ویزا را رد می­کند. در صورتی که می­خواهید درخواست تجدیدنظر دهید، باید بر اساس بندهای ریجکتی مدارک تکمیلی ارائه داده و به ریجکت شدن ویزا اعتراض کنید. این اعتراض باید تا ۴ هفته بعد از دریافت نامه ریجکتی ارائه شود و  در صورت تغییر در نتیجه ویزا، سفارت با شما تماس خواهد گرفت.

برای اطمینان از پروسه انجام کارهای سفر و جلوگیری از ریجکتی ویزا، می­توانید تمام امور درخواست ویزای مجارستان، تکمیل فرم و نگارش نامه هدف از سفر، رزرو وقت سفارت، رزرو هتل و بلیط رفت و برگشت و هرگونه برنامه ریزی سفر را به تیم ما بسپارید و با اطمینان از صدور ویزا برای سفر به مجارستان زیبا و بوداپست دیدنی آماده شوید. ما از مرحله اول و تکمیل مدارک تا روز مراجعه به سفارت و دریافت ویزا همراهتان هستیم تا سفری خاطره­انگیز به یکی از بهترین کشورهای اروپایی را تجربه کنید.

23 / 100

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید