01

اردیبهشت
1401

شناخت گردشگری سلامت

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 27 0

شناخت گردشگری سلامت و اینکه منظور از گردشگری سلامت چیست و چرا تورهای خاصی با نام گردشگری سلامت برگزار میگردد.قطعا برخی جاها شما با عنوان گردشگری سلامت رو به رو شده اید اما اطلاعات خاصی در مورد آن نداشته و کنجکاو شده اید بدانید منظور از گردشگری سلامت چیست؟ در این مقاله گردشگری از سایت آرامش سفر ما شمارا با گردشگری سلامت آشنا خواهیم کرد همراه ما در این بخش باشید.

تاریخچه کوتاه از گردشگری سلامت

صنعت گردشگری در دنیا یکی از مهمترین و پردآمدترین صنعت های دنیا میباشد.اما گردشگری خود به چند بخش تقسیم میگردد که یکی از مهمترین بخش های صنعت گردشگری با نام گردشگری سلامت شناخته میشود.حال امروزه این عنوان در کشورهای که از نظر صنعت و علم پیشرفت داشته  و یا از نظر منابع طبیعی گردشگری در بهترین شرایط هستند بسیار مورد توجه میباشد.

خیلی ساده اگر بخواهیم گردشگری سلامت بخش طبیعی را معرفی کنیم باید بگوییم ؛ قطعا شما با چشمه های آب گرم و یا نام هایی از این قبیل آشنا هستید ، برای مثال در این چشمه آب گرم ایوب پیغمبر که استان خراسان شمالی واقع شده و دارای خواص زیادی بوده و بیماری های زیادی را تسکین و درمان میکند به این نوع از جاذبه های طبیعی که مربوط  سلامت انسان باشد را یک نوع از گردشگری سلامت میگویند.

گردشگری سلامت آب گرم

حال گردشگری سلامت بخش دیگری را نیز دارد که مربوط به پیشرفت علم و صنعت میباشد.برای مثال کشورها و یا شهرهای خاصی هستند که از نظر علمی بسیار در رفع و برطرف کردن یک بیماری خاص پیشرفت کرده و مردمان زیادی برای بهبود وضعیت خود به آنجا سفر میکنند به این نوع از گردشگری که به مقصدی دیگر رفته و برای سلامتی خود وارد آن شهر میشوید را هم گردشگری سلامت میگوند.

بسیار خب تا به اینجا شما با گردشگری سلامت کامل آشنا شده اید و متوجه شدید که منظور از گردشگری سلامت چیست.حال ممکن است خیلی از شما بگویید ما از این گردشگری ها زیاد داشته ایم برای و برای سلامتی خود به شهرها و کشورهای زیادی سفر کرده ایم ، بله همینطور است شما یک نوع گردشگری سلامت را تجربه کرده اید پس این نوع گردشگری یکی از مهمترین و مورد توجه ترین گردشگری ها در صنعت گردشگری در دنیا میباشد.

رابطه بروز شدن زندگی و گردشگری سلامت

با توجه به پیشرفته شدن زندگی مردم در سرتاسر دنیا و به نوعی ماشینی شدن زندگی ها و وجود بیماری های مختلفی که از همین زندگی های پیشرفته ایجاد شده است مردم بیش از هر چیز دیگری به درمان نیاز دارند.ما میتوانیم با شناخت جاذبه های طبیعی دنیا و کشور خود و یا شناخت مکان های تخصصی بهبود آن بیماری به آنجا رفته و بیماری خود را بهبود دهیم و این امر تنها با نام گردشگری سلامت امکان پذیر میباشد.

گردشگری سلامت عمل و سلامت

گردشگری سلامت در ایران

در کشور ایران کمتر به این موضوع پرداخته میشود و کمتر از گردشگری سلامت صحبت میشود و مردم از آن بیخبر هستند در عین اینکه خود به شخصه به دنبال سلامت خود میرود.شهرهای زیادی در ایران وجود دارد که دارای جاذبه های طبیعی فوق العاده ای میباشد و بسیار برای سلامتی نیز موثر هستند.و شهرهای پیشرفته ایران هم بسیار در بهبود سلامتی افراد پیشرفت کرده و مردان زیادی را حتی از خارج از کشور به عنوان گردشگر سلامت وارد ایران میکنند.

شاید اگر بیشتر مردم ایران را با این نوع از گردشگری آشنا نماییم تحول عظیمی را در صنعت گردشگری در ایران با نام گردشگری سلامت شاهد خواهیم بود.برای مثال برخی از آژانس های مسافرتی میتوانند تورهای گردشگری سلامت خاصی را به مقصد هایی که دارای جاذبه های طبیعی که سلامت انسان را بهبود میدهید برگزار کنند و اگر اطلاعات مردم در این باره خوب باشد قطعا استقبال زیادی را خواهند داشت.

چشمه آب گرم ایران

گردشگری سلامت در خارج از ایران

سال های دور کشور هایی همانند آمریکا ، هند و یا برزیل که دارای جاذبه های درمانی بسیاری بودند گردشگران زیادی را به کشور خود جذب میکردند.برای مثال کشور آمریکا دارای چشمه های آب گرم فراوانی بود که خواص درمانی بسیاری را داشته و هم اکنون هم دارد و داراست همین جاذبه طبیعی باعث شد گردشگرانی زیادی به این کشور سفر کنند و در صنعت گردشگری این کشور تحولات بسیاری صورت گیرد.

یا برای مثال کشور هندوستان یکی از مهمترین مقصد های سلامت درمانی در دنیا میباشد.این کشور با توجه به تخصص در زمینه جراحی قلب و پیوند استخوان یکی از بهترین کشورهای دنیا میباشد و همین امر باعث شده است تا درآمد زایی که این کشور در این زمینه از گردشگران داشته باشید بسیار چشمگیر باشد برای مثال هند در بین سالهای ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۴ بیش از یک میلیارد دلار بوده است.

آژانس مسافرتی آرامش سفر تورهای خاصی در زمینه گردشگری سلامت در ایران برگزار میکند شما میتوانید برای اطلاع از این تور های با شماره ۰۲۱۵۴۰۳۴۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

منبع : آرامش سفر

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید