31

فروردین
1401

معرفی کشتی یونانی

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 23 0

تور کیش همراه با معرفی کشتی یونانی ، مگر میشود به جزیره زیبای کیش با تور ارزان کیش سفر کرد اما از جاذبه گردشگری جذاب و مشهور این جزیره دیدن نکرد.قطعا در اولین سرچ در گوگل با کلمه « کیش » شما شاهد تصاویری از یک کشتی عظیم در ساحلی که به گل نشسته است خواهید دید.این کشتی بزرگ ، کشتی یونانی نام دارد.کشتی که هم اکنون جزو بهترین جاذبه های جزیره کیش در خلیج فارس محسوب میشود و یکی از بهترین مکان ها برای ثبت تصاویر خاطره انگیز.در این مقاله گردشگری جدید سایت آرامش سفر به معرفی کشتی یونانی کیش خواهیم پرداخت همراه ما باشید.

رزرو تور کیش با قیمت ارزان ، تماس با شماره ۰۲۱۵۴۰۳۴۰۰۰

تاریخچه کشتی یونانی جزیره کیش

این کشتی یونانی کیش در سال ۱۳۲۲ شمسی بوسیله شرکت ویلیام هامیلتون در بندر گلاسکو در اسکاتلند ساخته شد. وزن آن حدود ۷۰۶۱ تن و طول آن ۱۳۶ متر میباشد.این کشتی همراه با تمام ذخایر نفتی با ارزش خود در ۴ مرداد ۱۳۴۵ در ساحلی نزدیک روستای باغو جزیره کیش به گل نشست.کشتی یونانی چند بار بین مالکان ایرانی و انگلیسی معامله شده که در نهایت یک شخص یونانی آن را می‌خرد و نام این کشتی اکنون وامدار ملیت شخصی است که آخرین مالک آن بوده است

تا به امروز دلیل محکمی مبنی بر به گل نشستن این کشتی در جزیره کیش گفته نمیشود ، اما داستان های زیاد و حتی جالبی در این باره منتشر شده است که با یک دیگر در ادامه خواهیم خواند.

کشتی یونانی

دلیل به گل نشستن کشتی یونانی

داستان های جالبی از جمله مه آلود بودن هوا و محدودیت دید ناخدا که اسکله را گم کرده، نداشتن هوشیاری کافی ناخدای کشتی یونانی،عاشق بودن ناخدا نسبت بهه دختری در روستای باغو که به عنوان یادبود به عمد کشتی را در روستا به گل نشانده ولی در میان آن ها گرفتن حق بیمه زیاد آن بیش از دلایل دیگر قابل قبول است. چرا که با خراب شدن کشتی، شرکت انگلیسی بیمه کننده مبلغ هنگفتی را به جبران خسارت می‌پردازد.

تلاش برای بیرون آوردن کشتی از گل

با توجه به اینکه کشتی یونانی انبوهی از ذخایر نفتی را در خود داشت و دارای ارزش بسیاری بودخدمه مجبور به ترک کشتی شدند و بار آن نیز تخلیه شد و تلاش های بسیاری برای بیرون کشیدن کشتی از آب انجام دادند؛ اما بعد از گذشت ۸۰ روز و تلاشِ بی پایان یدک کش هلندی به نام اورینکو، هیچ نتیجه ای حاصل نشد. در نهایت کشتی همان جا باقی ماند چرا که هزینه سرسام آور برای حفظ آن اصلا مقرون به صرفه نبود.

کشتی یونانی

تبدیل شدن به جاذبه گردشگری کیش

با توجه به اینکه این کشتی سالها در این منطقه باقی ماند کم کم تبدیل به یک جاذبه گردشگری در جزیره کیش تبدیل شد.گردشگران تور کیش میتوانند از این کشتی دیدن نماییند و لذت ببرند.در نزدیکی این کشتی پارک ساحلی را افتتاح کردند که به پارک ساحلی کشتی یونانی مشهور شد و روزانه گردشگران زیادی از این پارک بازدید میکنند.

محبوبیت کشتی یونانی در عکاسی

غروب آفتاب ، خلیج فارس ، هوای عالی و وجود یک کشتی در ساحل ، مگر داریم تصویری از این زیباتر!یکی از محبوبیت های ویژه کشتی یونانی که باعث مشهور شدن آن هم شده است تصاویری میباشد که گردشگران با آن به ثبت میرسانند.تصاویری زیبا و خاطره انگیز هنگام غروب آفتاب و کشتی یونانی که در این ساعات اطراف کشتی بسیار شلوغ میباشد.

کشتی یونانی

کشتی یونانی کجاست؟

آدرس کشتی یونانی بسیار مشخص میباشد ، شما در کیش هر تاکسی را سوار شوید بگویید مقصد کشتی یونانی شمارا به آنجا خواهند برد.اما اگر خود قصد دارید به آنجا بروید باید به آدرس جنوب غربی جزیره کیش، خیابان غروب کیش، میدان غروب، پارک ساحلی غروب یا همان پارک ساحلی کشتی یونانی.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید