30

فروردین
1401

جاذبه های گردشگری بیروت

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 65 0

بیروت عروس خاورمیانه ، وقتی نام شهری به عروس مشهور میشود پس بی شک یکی از زیباترین شهرها خواهد بود.شهر بیروت پایتخت کشور لبنان یکی از زیباترین شهرهای خاورمیانه و حتی دنیا میتواند باشد.این شهر زیبا سالانه میزبان میلیون ها گردشگر و توریست از سرتاسر دنیا میباشد.یکی از مقصد های محبوب ایرانی ها تور لبنان و تور بیروت میباشد.در این مطلب جدید قصد داریم شمارا با جاذبه های گردشگری شهر بیروت آشنا کنیم همراه آرامش سفر در این مقاله باشید.

برای رزرو آنلاین تور بیروت اینجا کلیک کنید و همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره ۰۲۱۵۴۰۳۴۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.

کلیسای حریصا بیروت

یکی از جاذبه های گردشگری و مشهور بیروت کلیسای بانوی ما حریصا میباشد.مکانی مقدس که به احترام مریم مقدس ساخته شده است.دلیل مشهور بودن این کلیسا وجود مجسمه ای بزرگ و عظیم بر فراز تپه ای بالای شهر جونیه میباشد که شکوه خاصی به این مکان بخشیده است.و در هنگام غروب آفتاب این مکان به دلیل عکسبرداری بسیار شلوغ میگردد.

کلیسای حریصا لبنان

مسجد حریری بیروت

حریری در گذشته نخست وزیر سنی لبنان بود که به دلیل حمله تروریست ها کشته شد و به دلیل اینکه در قانون لبنان نخست وزیر کشور باید سنی باشد این مسجد به مسجد حریری تغییر نام پیدا کرد و هم اکنون یکی از زیباترین و با شکوه ترین مساجد شهر بیروت میباشد. این مسجد از بعضی جهات به مسجد سلطان احمد در استانبول شباهت دارد

مسجد حریری .

میدان شهدا بیروت

یکی از مهمترین جاذبه ای گردشگری بیروت میدان شهدای این شهر میباشد جاذبه ای تاریخی و زیبا. در دوران عثمانی ها افرادی در این میدان کشته شدند و در نهایت سالها بعد این میدان با مجسمه ای از افراد به عنوان یادبودی برای آنان ساخته شد. چند مجسمه از شهیدان لبنان و مسجد بزرگ محمدامین در این میدان واقع شده‌اند

میدان شهدا لبنان.

حمام رومی های بیروت

یکی از تاریخی ترین جاذبه های گردشگری بیروت که دور تا دور آن را ساختمان های دولتی فرا گرفته است حمام رومی های این شهر میباشد. این حمام‌ها خرابه‌های متروکه‌ای هستند که از زمان استعمار منطقه توسط رومی‌ها به‌جامانده‌اند.حمام رومی های بیروت دارای چند بخش میباشد که امروزه در هر بخش آن مراسمات و جشن هایی برگزار میگردد.

حمام رومی های بیروت

دانشگاه آمریکایی بیروت

در سال ۱۸۶۶ هیئتی آمریکایی به شهر بیروت سفر کرد که و در نهایت بعد از برسی این شهر و زیبایی خاص آن دستور به ساخت دانشگاهی مخصوص آمریکایی ها در این شهر را صادر کرد.جالب است بدانید این دانشگاه  زیبا در رتبه نخست برترین دانشگاه‌های لبنان قرار دارد و یکی از ۳۰۰ دانشگاه برتر جهان است. این دانشگاه ۱۵۲ ساله دارای چندین بخش میباشد که قدیمی ترین موزه باستان شناسی خاورمیانه در دانشگاه آمریکایی بیروت قرار دارد.

دانشگاه آمریکایی های بیروت

صخره های کبوتر بیروت

شهر بیروت دارای جاذبه های فراوانی میباشد که یکی از جاذبه های گردشگری بیروت جاذبه ای طبیعی میباشد که بسیار زیبا و در دنیا مشهور است.جاذبه طبیعی صخره های کبوتر این شهر یکی از گنجینه های بیروت به شمار میرود.این صخره در منطقه روشه قرار دارد که میتوانید در محیطی که برای مردم تدارک دیده شده است این منظره زیبا را ببینید و لذت ببرید.

صخره های لبنان

موزه ملی بیروت

قطعا هر شهری دارای موزه ای میباشد که گویای تاریخ و قدمت آن شهر و کشور است.شهر بیروت نیز از این قاعده خارج نیست و موزه ملی بیروت که موزه اصلی باستان‌شناسی در لبنان و محل نگه‌ داری گنجینه های بیشماری میباشد. این موزه همچنین دارای باارزش‌ترین مجموعه‌ی آثار فنیقی در جهان است.

موزه ملی لبنان

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید