جاذبه های گردشگری تهران ، کاخ گلستان تهران ، کاخ گلستان یکی از جاذبه های گردشگری پایتخت میباشد که میتوانید در تور تهرانگردی از آن دیدن نمایید.این کاخ قدیمی و بسیار زیبا یکی از زیباترین بناهای ساخته شده در تهران میباشد که گردشگران زیادی برای دیدن از آن به میدان پانزده خرداد میروند.در این مطلب جدید سایت آرامش سفر قصد داریم به معرفی کاخ گلستان تهران بپردازیم و با این بنای تاریخی آشنا شویم همراه ما در ادامه مطلب باشید.

برای رزرو و شرکت در تور گروهی تهرانگردی توسط آژانس مسافرتی آرامش سفر با شماره ۰۲۱۵۴۰۳۴۰۰۰ تماس بگیرید.

تاریخچه کاخ گلستان تهران

کاخ گلستان تهران به دوران صفوی و شاه عباس برمیگردد.این کاخ در سال ۹۸۸ هجری ساخته شد.چندین سال بعد بعد از انتخاب آقا محمد خان بر مسند حکومت او در سال ۱۲۱۰ در کاخ گلستان تاج گذاری کرد و این کاخ را به عنوان کاخ پادشاهی خود برگزید.در این کاخ تاج گذاری های زیادی انجام شد از جمله مراسم تاج گذاری فتحعلی شاه و ناصرالدین شاه قاجار ، مظفرالدین شاه، محمد علی شاه و احمد شاه قاجار.در آن زمان نام این کاخ ارگ سلطنتی بود.بعد از آن زمان این کاخ متعلق به پهلوی شد و یکی از مهمترین بناهای تاریخی ایران که قدمتی ۴۴۰ ساله را داراست.

کاخ گلستان تهران

معماری کاخ گلستان تهران

کاخ گلستان به جرعت یکی از زیباترین بناهای تاریخی ساخته شده در ایران و تهران میباشد.کاخی که دارای چندین تالار و باغی بزرگ میباشد و دارای معماری ایرانی اروپایی است.معماری این کاخ از نوع فرهنگ و سیاست و تجارت مردم آن زمان برگرفته شده است و با توجه با ورود و خروج اروپاییان به تهران معماری نئوکلاسیک اروپا را نیز در خود میبیند.

با توجه به اینکه اروپایینان در این مکان رفت و آمد میکردند برای نشان دادن معماری ایرانی ، بخش ایرانی کاخ همانند کاشی کاری ها و آینه کاری ها به طرز فوق العاده ای خوب و بی نقص ساخته و طراحی شده است که گویایی فرهنگ ایرانی باشد.دلیل این کاشی کاری های زیبا هم برای گسترش با غرب بود.

کاخ گلستان تهران

جذابیت کاخ گلستان تهران

کاخ گلستان یه عنوان یک بنای ایرانی در سازمان جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.کاشی کاری های این کاخ به نحوی انجام شده است که در هیچ کجای ایران نمونه ای از آن را شاهد نخواهید بود.این کاخ دارای چندین بخش جذاب از جمله موزه های زیادی میباشد.کاخ گلستان یکی از مهمترین بناهای ایران بوده است که تصمیمات سیاسی بسیار مهمی در آن گرفته شده است.

کاخ گلستان تهران

محبوبیت کاخ گلستان

با توجه به زیبایی و معماری خاص کاخ گلستان و مشهور بودن آن این بنا یکی از محبوبترین جاذبه های گردشگری تهران میباشد و سالانه گردشگران بیشماری در این کاخ دیدن میکنند.این کاخ به دلیل زیبایی خاصی که دارد وباغی که در اطراف آن قرار دارد مکان محبوبی برای عکاسی نزد مردم تبدیل شده است.اگر یک بار به این کاخ بروید قطعا گردشگران خارجی زیادی را خواهید دید زیرا این بنا برای توریست های خارجی جزو بهترین ها میباشد.

کاخ گلستان تهران

بخش های دیدنی کاخ گلستان تهران

این کاخ دارای چندین بخش میباشد که شما میتوانید از تمامی آنها دیدن نمایید.چایخانه ای زیبا در مکانی در مجموعه کاخ گلستان وجود دارد که میتوانید به آنجا رفته و در فضایی با معماری قاجار چایی دلچسبی را میل بفرمایید.بازار صنایع دستی ، این مجموعه در خود بازار کوچکی از صنایع دستی را داراست که میتوانید از آنها دیدن نمایید و خرید کنید.موزه ، کاخ گلستان تهران دارای موزه میباشد که حتما باید از این موزه دیدن نمایید.

کاخ گلستان تهران

بخش های اصلی کاخ گلستان

اما در کاخ گلستان تهران بخش هایی وجود دارد که این مجموعه با این بخش ها کامل شده است و قطعا و حتما باید از آنها دیدن نمایید.این بخش های شامل :« شمس العماره ، ایوان تخت مرمر ، خلوت کریمخانی ، تالار سلام ، تالار آیینه ، تالار عاج ، تالار ظروف ، تالار برلیان ، عمارت بادگیر ، عکاسخانه ، حوضخانه ، تالار الماس ، موزه مردم شناسی» بخش هایی میباشد که میتوانید بازدید نمایید.

کاخ گلستان تهران

راه دسترسی به کاخ گلستان تهران

آدرساستان تهران، شهر تهران، منطقه ۱۲، خیابان ۱۵ خرداد، میدان ارگ

خودروی شخصی

خیابان های منتهی به کاخ گلستان از جمله باب همایون، صور اسرافیل، داور و سبزه میدان سنگ فرش شده است و وسایل نقلیه نمی توانند در این محدوده تردد کنند. پس اگر با خودروی شخصی به سمت این جاذبه می روید باید در خیابان های اطراف خودروی خود را پارک کنید و ادامه مسیر را پیاده بپیماییدهمچنین در نظر داشته باشید که این بخش از شهر در محدوده طرح ترافیک قرار دارد.

مترو

بهترین راه برای رسیدن به کاخ گلستان استفاده از مترو است. کافیست خود را به ایستگاه پانزده خرداد برسانید و با کمی پیاده روی کاخ گلستان را در پیش روی خود ببینید.

اتوبوس

اگر قصد استفاده از اتوبوس را دارید، از خطوطی استفاده کنید که از خیابان خیام گذر می کنند و در ایستگاه گلوبندک توقف دارند.

تاکسی

تاکسی های متعددی از سراسر شهر تهران وجود دارند که شما را به چهارراه گلوبندک می رسانند؛ جایی که در چند قدمی کاخ گلستان قرار دارد. این تاکسی ها را می توانید در مکان هایی مثل فلکه دوم صادقیه، میدان فاطمی، میدان انقلاب، خیابان جمهوری اسلامی، میدان رازی و … بیابید.

کاخ گلستان تهران

کاخ گلستان تهران

کاخ گلستان تهران

کاخ گلستان تهران

کاخ گلستان تهران

کاخ گلستان تهران

کاخ گلستان تهران