31

فروردین
1401

معرفی شهر قمصر

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 37 0

شناخت شهر قمصر ، شهر عطرهای بهشتی شهری از توابع استان اصفهان قمصر یکی از مشهورترین شهرهای ایران را به شما معرفی خواهیم کرد.قطعا اسم شهر قصمر را شنیده اید یا حداقل نامی از گلاب قمصر به گوشتان خورده است.قمصر شهری با بوی عطرهای خود و گلاب خود در دنیا مشهور میباشد به نوعی این مشهوریت در جهان پیچیده است که در فصل بهار و به ویژه ماه های اردیبهشت و خرداد این شهر یکی از شلوغترین زمان های خود در سال را سپری میکند و تعداد بسیار زیادی گردشگر داخلی و خارجی با تور قمصر وارد این شهر میشود تا با گلابگیری قمصر آشنا شوند.همراه آرامش سفر در این مقاله گردشگری باشید تا با شهر قمصر آشنا شوید.

موقیعت جغرافیایی قمصر

قمصر یکی از شهرهای استان اصفهان میباشد.این شهر در جنوب کاشان قرار دارد.قمصر شهری با دمای متعادل میباشد این شهر در اکثر روزهای سال دارای دمایی با میانگین ۱۴ درجه میباشد.این شهر کوچک در در آخرین سرشماری ایران که مربوط به سال ۱۳۸۶ بود حدود ۴ هزار نفر جمعیت داشت.این شهر کوچک همچنان دارای بخش های قدیمی میباشد که این بخش ها جزئی از تاریخ دیرینه قمصر میباشد.

جالب است بدانید در سالهای گذشته یک تیم بلغاری برای برسی گلهای محمدی قمصر وارد این شهر شدند تا میزان کیفیت گلها و بوی عطر آنهارا برسی کنند. در نهایت نتیجه ای که حاصل شد این بود که بوی عطرهای قصمر در دنیا با کیفیت ترین بو میباشد.همین امر سبب شد تا بزرگترین شرکت های عطرسازی دنیا به سوی قمصر هجوم آورند و روی صنعت و گلهای این شهر سرمایه گذاری کنند.

قمصر

آشنایی با برخی از جاذبه های گردشگری قمصر

سد قمصر

این سد مربوط به دوران بسیار قدیم میباشد.سد قمصر برگرفته و ساخته شده در دوران سلجوقی بوده و ملکشاه دستور به ساخت آن را داده است.سد قمصر در گذشته بر اثر زلزله تخریب شد و بعدها در دوران صوفی سدی جدید ساخته شد و مواد آن ساروج و سنگ میباشد.

سد قمصر

سرای خاتون

اگر با تور قمصر وارد این شهر شدید حتما باید از سرای خاتون دیدن نمایید.این بنای فوق العاده زیبا به تازگی ساخته شده و دارای معماری تمام ایرانی میباشد که میتوانید از آن دیدن نمایید و تصاویر زیبایی را ثبت کنید.سرای خاتون به عنوان یک مثراث ملی به ثبت رسیده است.

سرای خاتون قمصر

موزه گلابگیری قمصر

یکی از جذابترین جاذبه های گردشگری قمصر موزه گلابگری این شهر میباشد.این موزه در که یکی از بناهای بسیار قدیمی شهر قمصر بوده دارای وسعتی ۵ هکتاری میباشد.یکی از بخش هایی که حتما باید از آن دیدن نمایید موزه گلابگیری میباشد که با تاریخچه گلابگیری قمصر آشنا شوید.

موزه گلابگیری قمصر

باغ پرندگان قمصر

با توجه به اینکه قصمر شهری توریستی میباشد برای جذب توریست بیشتر باغی بزرگ به عنوان مججموعه تفریحی توریستی پرندگان بنا کردند تا دلیلی باشد برای افزایش توریست بیشتر.این باغ ۱۰ هزار هکتاری دارای هزاران پرنده از ۱۷ کشور دنیا میباشد.

باغ پرندگان قمصر

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید