31

فروردین
1401

چه زباله هایی را در طبیعت نباید ریخت؟

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 90 0

طبیعت بخشی از زندگی هر فردی میباشد.ما انسان ها در طول زندگی خود با طبیعت و محیط زیست سر و کار داریم.حال فرض کنید اگر محیط زیست اطراف شما دارای بهداشت کافی نباشد قطعا نمیتوانید در آن زندگی کنید و از زندگی خود به اندازه کافی لذت ببرید.حال اگر به طبیعت گردی مشغول میشوید و یا با تورهایی یک الی دو روزه به گردش و تفریح میروید نیاز هست برخی از نکات را بدانید نکاتی که چه زباله هایی را نباید در طبیعت رها کرد.در این مقاله گردشگری سایت آرامش سفر قصد داریم به شما معرفی کنیم که زباله هایی را به هیچ عنوان نباید در طبیعت رها کرد.همراه ما در این مقاله بسیار مهم باشید.

پسماند مواد غذایی

پسماند مواد غذایی را به هیچ عنوان نباید در طبیعت رها کرد زیرا نه تنها که محیط زیست را کثیف میکند باعث ایجاد حشرات و بیماری های بسیار خاصی میشود.جالب است بدانید که بیشترین زباله‌های ریخته‌شده در طبیعت مربوط به باقی مانده های مواد غذایی میباشد. حال آنجا موضوع بسیار غم انگیز میشود که زباله های ریخته شده در طبیعت پلاستیکی بوده و نیاز به سالها برای تجزیه شدن دارد.

زباله در طبیعت

زباله در غذای شما

وقتی شما زباله ای خود را در طبیعت میریزید شیرابه های از آب زباله ها به وجود می آید و وارد زمین میشود.سپس از این زمین محصولات کشاورزی تهیه میشود و در نهایت این محصولات وارد زندگی غذایی ما میشود اینطور میشود که زباله در غذای ما وارد میشود پس به هیچ عنوان زباله را در محیط زیست رها نکنید.جالب است بدانید یکی از گازهایی که زباله‌ها تولید می‌کنند، گاز متان است که قابل اشتعال است و ممکن است باعث ایجاد آتش‌سوزی در محیط شود. علاوه بر زباله‌های خانگی،‌ ریختن ظروف یک‌بارمصرف در طبیعت ضربه مهلکی بر پیکر محیط زیست وارد می‌کند.

زباله ای تجزیه ناپذیر

زباله هایی که دارای فلزهای سنگین بوده بسیار دیر تجزیه میشود ماننده روی ، سرب این زباله های خسارات جبران ناپذیری به طبیعت وارد میکند.اگر این زباله ها را در دریا و یا رودخانه ها ریخته شود علاوه بر اینکه سطح آب بالا می آید باعث میشود که جانداران آب زیستی نیز از بین بروند.یا برخی وارد بدن ماهی شده و این ماهی ها وارد سفره غذایی انسان میشود.

  • آیا میدانستید که یک کارت عابر بانک در طبیعت دور ریخته شود هزاران سال زمان نیاز دارد تا تجزیه شود.

زباله در دریا

ارتباط زباله با صنعت گردشگری

همیشه یک گردشگر و توریست به مکانی میرود که تمیز بوده و از حضور در آن مکان نهایت لذت را ببرد.حال فکر کنید قصد سفر را دارید آیا مکانی را انتخاب میکنید که زباله های زیادی در آنجا باید و مردم به تمیزی و پاکیزگی آن منطقه اهمیت ندهند.قطعا پاسخ منفی میباشد.هر فردی نیازمند و علاقمند به تمیزی و سلامتی میباشد پس در حفظ محیط زیست خود کوشا باشیم با این کار زندگی سالم تر و شادتری خواهیم داشت.

 

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید