30

فروردین
1401

سفری چهار روزه به استانبول

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 42 0

استانبول یکی از توریستی ترین و بزرگترین شهرهای کشور ترکیه میباشد، این شهر سالانه میزبان میلیون ها گردشگر از سرتاسر دنیاست. استانبول هر ساله در لیست ده شهر توریستی برتر دنیا قرار دارد. این شهر دارای جاذبه های گردشگری تاریخی و تفریحی بسیار زیادی میباشد که اگر برنامه ای مناسب نداشته باشید قطعا نمیتوانید از تمامی این جاذبه ها دیدن نمایید. یکی از پر درخواست ترین سفرها تور چهار روزه استانبول میباشد. ما قصد داریم برنامه ای چهار روزه برای گردشگران استانبول تنظیم نماییم تا بتوانند از جاذبه های این شهر دیدن نمایند و سفری خاطره انگیز را داشته باشند.

زمان سفر به استانبول

شما برای سفر به این شهر به صورت هوایی باید برسی کنید که ساعت پرواز شما یه زمانیست. اگر شما عصر به استانبول حرکت کنید و شب در هتل اقامت داشته باشید عموما یک روز از سفر خود را از دست داده اید. همچنین اگر از آن طرف صبح به ایران بازگردید عموما شما دو روز را از دست خواهید داد و تنها دو روز فرصت خواهید داشت در استانبول حضور داشته باشید. لازم است بدانید اگر برنامه سفر شما به همین صورت باشد هزینه تور و سفر شما با توجه به اینکه زمان سفر شما در بازه ای نامناسب است ارزان خواهد بود. پس سعی کنید زمان حرکت شما صبح و زمان بازگشت شما شب باشد تا در این صورت بتوانید از ۴ روز زمان حضور خود در استانبول نهایت استفاده را ببرید.

هواپیمای تهران استانبول

روز اول حضور در استانبول

اگر شما صبح حرکت کرده باشید نهایتا ظهر در استانبول حضور خواهید داشت، بعد از رسیدن به این شهر باید به سمت هتل محل اقامت خود بروید و با استراحتی کوتاه آماده رفتن به سمت جاذبه های گردشگری استانبول شوید. شما در اپتدا باید خود را به سمت محله سلطان احمد برسانید و در این محله تعداد جاذبه های زیادی قرار دارد که میتوایند از آنها دیدن نمایید. در این محل جاذبه گردشگری مشهور استانبول یعنی ایاصوفیه قرار دارد. ایاصوفیه یکی از بناهای باشکوه این منطقه میباشد که حتما باید از آن دیدن نمایید. جاذبه مشهور دیگر این منطقه مسجد سلطان احمد میباشد مسجد سلطان احمد به مسجد آبی هم مشهور بوده و جزو جاذبه های تاریخی این شهر است. شما در این منطقه میتوانید از این دو جاذبه که در فاصله کمی از هم قرار دارند دیدن نمایید. برای روز اول همین دو جاذبه کافی میباشد زیرا دیدن این مکان ها چندین ساعت از شما وقت خواهد گرفت زیرا در اطراف آنها بازار و جاذبه های کوچک دیگری وجود دارد که از آنها هم باید دیدن نمایید. اما اگر وقت کافی داشته باشید میتوانید به رستورانی در این منطقه رفته و یکی از غذاهای محلی استانبول را میل نمایید.

مسجد سلطان احمد

روز دوم حضور در استانبول

شما در این روز فرصت خوبی خواهید داشت و میتوانید از اوایل صبح تا اواخر شب از جاذبه های این شهر دیدن نمایید. برای روز دوم شما باید خود را به منظقه فاتح استانبول برسانید. در این منطقه شما میتوانید از کاخ توپکابی استانبول دیدن نمایید این کاخ دارای قصری با شکوه و معماری بسیار زیبایی میباشد که مربوط به دوران عثمانی است. توجه کنید شما باید حداقل ۴ الی ۵ ساعت برای دیدن تمامی بخش های این کاخ وقت بگذارید تا به خوبی از این جاذبه دیدن نمایید. همچنین به دلیل نزدیکی این کاخ به تنگه بسفر شما میتوانید از این تنگه بسیار زیبا دیدن نمایید و تصاویر زیبایی را به ثبت برسانید. در این منطقه شما میتوانید از دیگر جاذبه گردشگری استانبول یعنی آب انبار باسیلیکا سیسترن دیدن نمایید، جاذبه ای منحصر به فرد که در دل زمین قرار دارد و مربوط به قرن ۶ میباشد. تا شما از این جاذبه ها دیدن نمایید و ناهار را در رستوران یکی از این مناطق میل نمایید به غروب آفتاب خواهید رسید و بهتر است شب را در تنگه بسفر باشید زیرا این منطقه شب ها بسیار شلوغ است.

کاخ توپکاپی

روز سوم حضور در استانبول

در این روز شما خود را برای گشت در بزرگترین بازار استانبول یعنی بازار بزرگ باید آماده کنید. به سمت محله بیازیت بروید و از این بازار دیدن نمایید. نکاتی در مورد بازار بزرگ استانبول لازم است بدانید که این بازار به سبک سنتی میباشد و دارای معماری بسیار زیبایی میباشد و بیشتر اقلام و کالاهایی که در این بازار وجود دارد سنتی میباشد و دارای قیمت مناسبی میباشد و میتوانید برای خرید سوغات این بازار را انتخاب کنید. ناهار را در یکی از رستوران های سنتی این بازار میل نمایید و سپس به سمت خیابان دلمه باغچه یکی از خیابان های مشهور ترکیه و شهر استانبول بروید. در این خیابان یکی از مشهور ترین جاذبه های ترکیه یعنی کاخ دلمه باغچه وجود دارد، یکی از مشهورترین و زیباترین کاخ های ترکیه و حتی دنیا که حتما باید از آن دیدن نمایید. یکی از نکات منحصر به فردی که در مورد این کاخ باید بدانید این میباشد که ۱۴ تن طلا در ساخت این کاخ استفاده شده است. سپس بعد از دیدن این جاذبه یه سمت محله برکت زاده بروید و از دیگر جاذبه مشهور استانبول یعنی برج گالاتا دیدن نمایید، برجی سنگی که ۶۷ متر ارتفاع دارد.

کاخ دلمه باغچه

روز چهارم حضور در استانبول

برای روز چهارم شما باید وقت خود را به پاساژ گردی در استانبول و تفریحات خیابانی بگذارید و سریعا به هتل بازگردید تا برای بازگشت به ایران آماده شوید. شما در اپتدای روز میتوایند به لوکس ترین پاساژ های استانبول بروید و از برند های مشهور برای خود و خانواده خرید نمایید. یکی از بهترین پاساژ های استانبول، استانبول مال میباشد که باید از آن دیدن نمایید. برای عصر خود را به خیابان استقلال استانبول برسانید یکی از مشهورترین و بهترین خیابان های استانبول که داری فروشگاه های بسیاری میباشد که باید از جاذبه های این خیابان دیدن نمایید.

استانبول مال

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید