01

اردیبهشت
1401

اطلاعات پرواز تهران استانبول

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 34 0

پرواز تهران استانبول از همین مهر ماه به زودی با ایرلاین ایران ایر هما، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد. متاسفانه از اوایل اسفند ماه سال ۹۸ و با شیوع ویروس ناشناخته بیماری کرونا کوید ۱۹ مرزهای بین‌المللی در سراسر جهان بسته و تقریبا هیچ سفری برگزار نشد.

بسیاری از تاجران، دانشجویان و متقاضیان مهاجرت نیز مجبور شدند وقت سفارتشان را کنسل کرده و به زمان دیگری موکول کنند. اما حالا با خبر خوش برقراری پروازهای ایران ایر از مبدا تهران به مقصد استانبول میتوان مجدد به روزهای خوب سفر امیدوار بود. اما باید بخاطر داشت که فروش بلیط این خط پروازی یک شرط بسیار مهم دارد و آن تست منفی کرونا PCR حداکثر تا ۷۲ ساعت قبل از پرواز است.

در صورتی که قصد سفر به استانبول را دارید در ادامه با ما همراه شوید تا درباره نحوه انجام تست PCR و مراکز آن بیشتر بدانید و برای سفر به ترکیه آماده شوید.

پرواز تهران استانبول

پرواز تهران استانبول با هواپیمایی ایران ایر هما

پرواز تهران استانبول کی باز میشود؟ یکی از مهم‌ترین سوالهایی که این روزها گردشگران، تاجران، دانشجویان و مهاجران به شدت به دنبال پاسخ آن هستند و مکرر با آژانس تماس می‌گیرند. متاسفانه شیوع بیماری کرونا در تابستان مجدد اوج گرفت و همه امیدها را برای سفرهای تابستانه به استانبول، آنتالیا، آنالیا، ازمیر و بدروم نقش بر آب کرد، ولی حالا در آستانه ماه اکتبر و با شروع پاییز ایرلاین ایران ایر برای برقراری مجدد پروازهای تهران و استانبول اعلام آمادگی کرده است و چهارم مهر ماه اولین پرواز به مقصد استانبول برگزار خواهد شد.

پرواز شماره ۷۱۹ هواپیمایی ایران ایر در ساعت دوازده و ده دقیقه فرودگاه امام خمینی تهران را به مقصد استانبول ترک خواهد کرد و امید است که این پرواز سرآغاز مجدد سفرهای توریستی، تجاری و کاری به استانبول و دیگر شهرهای ترکیه باشد.

در صورتی که می‌خواهید برای تاریخ چهارم مهر ماه و روزهای آتی سفری به ترکیه داشته باشید، باید حتما سه روز قبل از پرواز برای انجام تست PCR به مراکز مشخص و مورد تایید هواپیمایی ایران ایر رفته و نتیجه منفی تست را ضمیۀ بلیط کنید. در غیر این صورت مجاز به سفر به استانبول و خرید بلیط نخواهید بود. همچنین تمامی پروازها به صورت حداقلی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجرا خواهد شد.

 پرواز تهران استانبول

مراکز انجام تست PCR پرواز تهران استانبول

تست PCR برای پرواز تهران استانبول هواپیمایی ایران ایر هما، فعلا در شهرهای تهران، کرج، قم، مشهد، اصفهان و شیراز صورت می‌گیرد. شهروندان و هموطنان عزیز برای انجام این تست تنها ۷۲ ساعت قبل از پرواز مهلت دارند و باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به این مراکز سری بزنند.

در تهران شهروندان برای انجام تست PCR می‌توانند به آزمایشگاه ونک در منطقه ونک تهران، آزمایشگاه بیمارستان عرفان نیایش و آزمایشگاه بیمارستان پارس مراجعه کنند. البته آزمایشگاه انیستیتو پاستور هم برای انجام تست فعال است، ولی این آزمایش را تنها برای دولتمردان و دیپلمات‌ها انجام می‌دهد.

آزمایشگاه‌های مورد تایید در شهرستان‌ها

همانطور که گفتیم علاوه بر تهران، این تست در دیگر شهرهای بزرگ ایران هم انجام می‌شود. برای همین منظور گردشگران کرجی باید به آزمایشگاه پاتوبیولوژی آراد و هموطنان قمی به آزمایشگاه پزشکی بوعلی قم مراجعه کنند. در اصفهان این تست تنها در آزمایشگاه آذرمهر انجام شده و برای شیراز نیز آزمایشگاه نیلو مورد تایید است. در انتها هم گردشگران مشهدی باید به آزمایشگاه  مرکز جهاد دانشگاهی مشهد سری بزنند.

بدیهی است که نتایج دیگر آزمایشگاه‌ها و کلینیک‌های معتبر را ایران ایر قبول ندارد و آژانس‌ها نیز مجاز به فروش بلیط نخواهند بود. در نتیجه برای تسهیل شرایط سفر و خرید سریع بلیط توصیه می‌شود تا شهروندان و گردشگران عزیز برای انجام آزمایش به همین شهرها و مراکز ذکر شده مراجعه کنند و در صورت امکان پرواز خود را تا بهبود شرایط به تعویق بیندازند.

پرواز تهران استانبول

زمان شروع پروازهای تهران استانبول

شروع پروازهای هواپیمایی ایران ایر هما از مبدا تهران به مقصد استانبول از روز جمعه چهارم  مهرماه ۱۳۹۹ یعنی ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۰ خواهد بود و فروش بلیط‌های این پرواز تنها با ارائه تست PCR امکان دارد. این تست علاوه بر فرودگاه امام خمینی تهران در فرودگاه استانبول نیز توسط ماموران چک خواهد شد و باید حتما طی سه روز گذشته انجام شده باشد، در غیر این صورت از ورود گردشگران ممانعت به عمل خواهد آمد. پس لطفا موارد مهم را حتما جدی بگیرید.

در عین حال این نکته مهم را نیز توجه داشته باشید که دولت ترکیه هر لحظه ممکن است مجدد نظرش را تغییر داده و مرزهای کشور را تا اطلاع ثانوی بسته نگه دارد. در صورت کنسل شدن این مسیر پروازی خبر آن را تنها از هواپیمایی هما و دیگر منابع موثق اعلام می‌شود.

برای رزرو بلیط تهران استانبول با هواپیمایی ایران ایر می‌توانید همین حالا با دفتر ما و کارشناسان مجرب تماس گرفته و با بخش فروش بلیط خارجی صحبت کنید تا در صورت منفی بودن تست PCR و اعتبار پاسپورت بلیط خود را رزرو نمایید. امیدواریم از استانبول زیبا بی نهایت لذت ببرید و در آینده‌ای نزدیک همگی بدون ترس از بیماری مجدد سفرهای اروپایی را آغاز کنیم.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید