30

فروردین
1401

زیباترین جاده های اروپا برای رانندگی

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 35 0

اروپا قاره سبز ، این قاره دارای سهم زیادی از جاده های کوهستانی زیبا میباشد.در این مقاله جاده هایی شگفت انگیز و رویایی را باهم خواهیم شناخت که رانندگی در آن آرزو میباشد.شناخت ۵ جاده رویایی در اروپا برای رانندگی توسط آرامش سفر.

جاده قدیمی اسکاتلند ( جاده The Old Military Road )

این جاده بینظیر که در استکاتلند واقع میباشد از Blairgowrie شروع میشود و در مسیر راه شما میتوانید طبیعت زیبایی کوهستانی را تماشا کنید پستی بلندی هایی که وقتی بر روی بلندترین نقطه جاده قرار دارید میتوانید پانورمای بینظیری از کل جاده را ببینید.

جاده قدیمی اسکاتبند جاده Old Military که جزو زیباترین جاده های اروپا است وجود مزارع کشاورزی جلوه خاصی به آن بخشیده است.جاده Old Military زیباترین جاده اسکاتلند میباشد که افراد زیادی برای رانندگی پا به این جاده میگذارند.

جاده The Old Military Road

جاده گروس گلوکنر اتریش ( جاده Grossglockner )

جاده ای فوق العاده زیبا در دامنه کوه های آلپ،این جاده که ۲۵۰۰ متر بالاتر از سطح دریا میباشد یکی از زیباترین جاده های دنیاست.جاده Grossglockner که جزو زیباترین جاده های اروپا است در سال ۱۹۳۵ به صورت رسمی افتتاح شد به هدف گردشگری دسترسی راحتتر مردم برای رفتن به سمت کوه های آلپ ساخته شد.جاده Grossglockner دارای ۴۸ کیلومتر طول و ۳۶ پیخ خطرناک در عین حال زیبا را دارد.

برای ورود به این جاده شما باید عوارضی پرداخت کنید و بتوانید با ماشین خود وارد آن شوید و از رانندگی در جاده Grossglockner لذت ببرید.در این جاده یک مزرعه زیبای Fürthermoar Gut که دارای آب گرم خاصی میباشد مشاهده میکنید و حتی میتوانید از آن نیز استفاده کنید.

جاده Grossglockner

جاده ترانس فگارسن رومانی ( جاده Transfagarasan )

جاده Transfagarasan یکی از مشهور ترین جاده های دنیا و زیباترین جاده های اروپا میباشد.مجله top gear  چندی پیش اعلام کرده بود Transfagarasan بهترین جاده مخصوص رانندگی در جهان میباشد.این جاده دارای پیچ های بسیار زیبایی میباشد و همچنین برخی پیچ ها در ارتفاعات بالایی بوده و هنگام عبور از آن منظره شگفت انگیز را میتوانید مشاهده کنید.

این جاده با توجه به محبوبیت و معروفیتی که دارد در روز شلوغ بوده و مردم برای رانندگی وارد این جاده میشوند.پیشنهاد شده با یک ماشینbmw  وارد این جاده شوید و از رانندگی لذت ببرید.

جاده Transfagarasan

جاده ناپلئون فرانسه ( جاده Napoleon )

این جاده زیبا که در لیست زیباترین جاده های اروپا قرار دارد در فرانسه از روی پل Lac de Sainte-Croix میگذرد و یک منظره فوق العاده را به شما هدیه میدهد.جاده ناپلئون را ، ناپلون در سال ۱۸۱۵ ساخت و شاید اهمیت تاریخی آن بیشتر شمارا شگفت زده کند.در این جاده فوق العاده که بخشی جدا را برای عبور قطار را هم شامل میشود میتوانید از ارتفاع ۷۰۰ متری یک ویوی بینظیر را از طبیعت مشاهده کنید.

جاده Napoleon

جاده مایورکا اسپانیا ( جاده Majorca)

این جاده فوق العاده که در مایورکا اسپانیا میباشد جزوه زیباترین جاده های اروپا است شباهت به یک اثر هنری دارد تا یک جاده واقعی.مردم برای رفتن صبح زود هنگام طلوع آفتاب به این جاده لحظه شماری میکنند زیبا در این لحظه یک تصویری شگفت انگیز از طلوع آفتاب و دریاچه و جاده ای رویایی را خواهید دید.

مجله Henry Catchpole ادعا میکند که جاده Majorca زیباتری جاده دنیا میباشد.جدا از رانندگی در این جاده دوچرخه سواران زیادی نیز برای رکاب زدن پا به این جاده زیبا میگذارند.

جاده Majorca

منبع : آرامش سفر

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید