31

فروردین
1401

آبشار دودن آنتالیا

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 46 0

آبشار دودن آنتالیا یکی از بهترین و زیباترین جاذبه های طبیعی آنتالیا میباشد.این آبشار با زیبایی خاص و منحصر به فردی که دارد در طی سال گردشگران و توریست های بسیاری را به خود جذب میکند.اگر با تور آنتالیا وارد این شهر میشود حتما باید از آبشار دودن دیدن نمایید.بهشتی فوق العاده در شهر آنتالیا.در این مطلب آنتالیاگردی آرامش سفر قصد داریم به معرفی و شناخت آبشار دودن آنتالیا بپردازیم همراه ما باشید.

معرفی آبشار دودن آنتالیا

آبشار دودن آنتالیا یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری آنتالیا میباشد که شاید کمتر گردشگری از آن خبر داشته باشد و یا به آنجا برود.با توجه به وجود سواحل زیبای آنتالیا بیشتر توریست ها وقت خود را به ساحلگردی اختصاص میدهد و از جاذبه های دیگر غاقل میشود.آبشار دودن قطعا میتواند شمارا به قدری شگفت زده کند که ساعتها بخواهید آنجا بمانید.

آبشار دودن از مجموعه دو آبشار تشکیل شده است.این آبشارها در فاصله ۱۴ کیلومتری شهر آنتالیا ترکیه قرار دارد.آبشارهای دودن به نام های آبشار بالایی و پایینی شناخته میشود.این دو آبشار با فاصله ای حدود ۸ کیلومتر از یک دیگر قرار گرفته اند.

آبشار دودن آنتالیا

ارتفاع آبشار دودن آنتالیا

آبشارهای دودن که شامل دو آبشار میباشد بسیار مرتفع میباشند.آبشار بالایی دارای ارتفاعی حدود ۱۵ متر است که در منطقه ای بسیار زیبا و بکر قرار دارد.آبشار پایینی که یک آبشار بینظیر و با شکوه میباشد چیزی حدود ۴۰ متر ارتفاع دارد.در هنگام دیدن این آبشار تا دقایقی محو عظمت و شکوه این آبشار خواهید شد و باید با همراهان خود با صدای بسیار بلند صحبت کنید زیبا صدای غرش این آبشار به قدری زیاد میباشد که صدا به صدا نرسد.

آبشار دودن آنتالیا

جاذبه های گردشگری آبشار دودن آنتالیا

جالب است بدانید آبشار دودن خود تنها یک جاذبه گردشگری نمیباشد بلکه چندین جاذبه گردشگری دیگر را هم شامل میشود.یکی از بهترین جاذبه های گردشگری این منطقه از آبشار قایق سواری میباشد که شمارا به نزدیکترین نقطه به این آبشارها میبرد و میتواند کاملا آنهارا حس کنید البته هزینه سوار شدن در این قایق ها گران میباشد چون باید آنهارا اجاره کنید چیزی حدود ۲۰ میلیون تومان است.

غارنوردی : دیگر جاذبه گردشگری در این منطقه غارنوردی میباشد که شما میتوانید از غاری با طول ۴۰ متر دیدن نمایید و کمی ترس را چاشنی سفر خود کنید.

رستورانگردی : اگر هوس غذای خوشمزه را کردید حتما از رستورانهایی که در این منطقه قرار دارند دیدن نمایید و یک غذای دلچسب را میل بفرمایید.

عکاسی : یکی از مهمترین بخشهایی این آبشارها که اکثر گردشگران برای آن به آبشار دودن آنتالیا میرود گرفتن عکس های خیره کننده میباشد.حتما یک دوربین عکاسی خوب همراه خود داشته باشید تا بتوانید تصاویر خاطره انگیز خوبی را بگیرید.

duden waterfalls antalya

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید