01

اردیبهشت
1401

نکات سفر به دبی

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 31 0

چند نکته مهم در مورد سفر به دبی ، دبی یکی از بهترین و زیباترین شهرهای مدرن در دنیا میباشد که سالانه گردشگران زیادی را جذب میکند.این شهر توریستی دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است که همه تنها به هدف جذب گردشگر ساخته شده اند.در این بین نیاز هست نکاتی را در مورد سفر با تور به دبی بدانید.برای اینکه در سفرتان به دبی به مشکل بر نخورید حتما باید این نکات را بدانید تا سفری راحت و بدون مشکل داشته باشید.همراه ما در این مقاله گردشگری جدید باشید.

عکاسی از اماکن دولتی ممنوع

یکی از قوانین سفر به دبی این میباشد که شما نباید از اماکن دولتی عکاسی کنید.اماکنی همچون بانک ها ، مساجد ، بیمارستان ها ، اداره پلیس و فرودگاه و مواردی همچون این دسته نباید عکسبرداری کنید.در صورت مشاهده مامورین امنیتی شمارا دستگیر خواهند کرد و به زندان خواهند برد.

فرودگاه دبی

لنز زیبایی ممنوع

اگر شما از لنز استفاده میکنید در فرودگاه باید آنرا از چشم خود در آورید.زیرا یکی از قوانین شهر دبی اسکن چشم از اتباع ایرانی و چند کشور دیگر میباشد که برای این کار نباید لنز داشته باشید.اگر میخواهید مشکلی برای شما پیش نیایید حتما لنز را قبل از برسی از چشم خود در آورید.

داروهای کدئین دار ممنوع

شما نباید داروهای کدئین دار و آرامش بخش همراه خود داشته باشید زیرا در صورت مشاهده قطعا جریمه سنگینی در انتظار شما خواهد بود.تنها راهی که میتوانید این گونه داروها را با خود داشته باشید ، داشتن نسخه پزشک همراه خود است.این نسخه را هم نباید از ایران با خود ببرید.باید به داروخانه ها و یا مطب های پزشک مراجعه کنید تا برای شما نسخه بنویسند تا داروی مورد نظر خود را تهیه کنید.

داروهای کدئین دار

مشروبات الکی و مواد مخدر ممنوع

در دبی به هیچ عنوان نمیتوانید در اماکن دولتی مشورب و مواد مخدر مصرف کنید.این کار خلاف قانون میباشد و در صورت مشاهده قطعا شما جریمه خواهید شد و سپس به زندان خواهید رفت.تنها میتوانید در هتل محل اقامت خود مشروبات الکلی را مصرف کنید.

رعایت قوانین رانندگی در دبی

دبی یکی از شهرهای میباشد که مملو از ماشین های لوکس دنیاست و اکثر آنهارا میتوانید با پرداخت هزینه ای کرایه کنید و سوار شوید.اما باید به این نکته توجه داشته باشید که دبی قوانین خاصی برای رانندگی دارد و همه مردم موظف به رعایت آنها هستند در صورت عدم رعایت آن باید جریمه های سنگینی را بپردازند.اگر شما نیز قوانین را رعایت نکنید جدا از اینکه باید جریمه آن را بپرداید باید هزینه خسارت ماشین را هم بدهید.

رانندگی در دبی

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید