دانمارک به عنوان یکی از مرفه­ترین و در عین حال گران­ترین کشورهای اتحادیه اروپا در شمال این قاره و منطقه اسکاندیناوی شناخته می­شود که با شهرهای زیبا و کوهستانی­اش توانسته توجه بسیاری از توریست­های طبیعت­گرد را به خودش جلب کند. از سوی دیگر دانشگاه­های معتبر این کشور و شرایط فوق­العاده اقتصادی راه را برای سرمایه­گذاری و کار در دانمارک باز کرده و بسیاری از متقاضیان ایرانی خواهان اخذ ویزای دانمارک و زندگی در این کشور هستند. شما هم اگر چنین برنامه ای دارید، می توانید با مشاوران ما صحبت کرده تا مدارک لازم برای دریافت ویزای دانمارک را آماده کنید و برای مراجعه به سفارت آماده شوید. در ادامه هم می­توانید در این باره بیشتر بدانید.

ویزای دانمارک

انواع ویزای صادر شده از سوی دولت پادشاهی دانمارک

دولت پادشاهی دانمارک در حال حاضر برای سفرهای توریستی، تجاری، تحصیلی، کاری و پیوست به خانواده ویزا صادر می­کند. اگر برای اقامت کمتر از ۹۰ روز درخواست دهید، ویزای شما نوع C است و اگر قصد اقامت بیش از ۹۰ روز را دارید، ویزای درخواستی شما نوع D است. ویزای دانمارک بر اساس دفعات مجاز برای ورود هم به دو نوع سینگل (یک بار ورود) و مولتی (چند بار ورود) تقسیم می­شود.

ویزای دانمارک توسط سفارت و با نظارت اداره مهاجرت دانمارک صادر می­شود. برای ویزاهای نوع C متقاضیان باید از طریق VFS وقت مراجعه را رزرو کرده و سپس با دریافت کد تائیدیه در روز مورد نظر به آنجا مراجعه کرده و مدارک را تحویل دهند. با تحویل مدارک به متقاضی کد پیگیری داده می­شود تا از طریق آن بتواند نتیجه ویزایش را پیگیری کند

ویزاهای نوع D هم به صورت مستقیم توسط سفارت بررسی می شود و متقاضیان کار، تحصیل و پیوست به خانواده باید وقت مصاحبه را در سفارت رزرو کرده و در روز مقرر با تمامی مدارک به آنجا مراجعه کنند.

بخاطر داشته باشید که وقت­های مراجعه به سفارت قابل کنسل کردن نیست و در صورت پیشامدهای ناگوار تنها تا یک هفته قبل می توان آن را جابه­جا کرد.

ویزای توریستی دانمارک

طبیعت زیبا و کوهستانی دانمارک، کانال های زیبا و رنگارنگ شهر کپنهاگ، باقیمانده میراث وایکینگ ها همگی به عنوان دلایل سفر و اخذ ویزای توریستی دانمارک شناخته می­شود. شاید تا به حال کمتر درباره سفر به این کشور زیبا شنیده باشید، ولی برای کسانی که می­خواهند مقصدی متفاوت، طبیعتی بکر و منظره­هایی دیدنی را تجربه کنند، سفر به دانمارک انتخابی فوق­العاده است. شما با ارائه تمامی مدارک ضروری ویزای توریستی دانمارک می توانید به این کشور دیدنی و بی­نظیر سفر کنید.

هزینه ویزای توریستی دانمارک ۸۰ یورو به ازای هر نفر است و باید به صورت نقدی پرداخت شود. معمولا ظرف ۱۴ روز کاری نتیجه ویزا به متقاضی اعلام می شود و در برخی مواقع خاص هم ممکن است کمی طول بکشد. ویزای توریستی دانمارک برای ایرانیان معمولا به صورت سینگل صادر شده و تا سقف ۲۰ روز اعتبار دارد. شما با این ویزا علاوه بر دانمارک مجاز برای سفر به دیگر کشورهای حوزه شینگن هستید و می توانید در مدت باقیمانده سفر به دیگر کشورهای اسکاندیناوی نظیر فنلاند، سوئد یا نروژ هم سفر کنید. تنها به این مهم توجه کنید که اگر ویزای شما توسط دولت دانمارک صادر شود، باید حتما از همین کشور وارد اتحادیه اروپا شوید.

ویزای دانمارک

مدارک لازم ویزای توریستی دانمارک

برای دریافت ویزای توریستی دانمارک ابتدا جدولی را که شامل نام و اطلاعات شخصی، اطلاعات پاسپورت، تاریخ سفر و هدف سفر، تاریخ مورد نظر برای مراجعه است، را برای VFS ارسال کنید تا علاوه بر روز مراجعه، چک لیست مدارک را نیز برای شما ارسال کنند. بر همین اساس شما می توانید نگارش نامه های ضروری و مرتب کردن مدارک را به تیم ویزای ما سپرده و بابت اخذ ویزا مطمئن باشید.

مدارک اخذ ویزای توریستی دانمارک علاوه بر پاسپورتی معتبر که بیش از ۶ ماه اعتبار دارد، شامل مدارک زیر می شود:

 • تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن دانمارک
 • عکس جدید با زمینه سفید
 • شناسنامه و سند ازدواج در صورت تاهل
 • اسناد ملکی
 • تمکن مالی با مهر و امضای بانک همراه با فیش حقوقی ۳ ماهه و گردش حساب ۶ ماهه. در صورت تمایل می­توانید از چندین حساب مختلف تمکن مالی ارائه دهید
 • برگه­های سهام، بورس و اوراق بهادار که نشان دهنده وضعیت مالی متقاضی است
 • گواهی اشتغال به تحصیل خطاب به سفارت برای محصلان
 • گواهی اشتغال به کار در سربرگ برای کارمندان خطاب به سفارت همراه ما مهر و امضای مدیرعامل
 • تمامی مدارک شغلی برای کارفرمایان که می تواند شامل جواز کسب، آگهی تاسیس شرکت، پروانه نظام مهندسی یا طبابت باشد
 • بیمه نامه سفر برای روزهای سفر و معتبر در تمامی کشورهای شینگن
 • رزرو بلیط رفت و برگشت
 • تائیدیه رزرو هتل
 • نامه هدف از سفر که اشاره ای به برنامه سفر، هتل محل اقامت، تاریخ ورود و خروج، برنامه بازدیدها و موارد مشابه باشد
 • دعوتنامه معتبر در صورت موجود بودن (این دعوتنامه باید شامل اطلاعات اقامتی و شخصی دعوت­کننده باشد و حتما به وضعیت حقوقی و مالیاتی او نیز اشاره کند)

در صورت ارائه تمامی مدارک فوق تا حد زیادی صدور ویزای شما تضمین شده است. در عین حال دعوتنامه هم در صورتی که معتبر و بر اساس فرمت بین المللی اتحادیه اروپا باشد، برای نتیجه مثبت ویزا لازم است. همچنین دعوت­کننده می­تواند در این نامه هزینه­های سفر را متقبل شده و تعهد دهد که دعوت­شونده با پایان اعتبار ویزا به کشور مبدا بازگشته و پناهنده نخواهد شد.

ویزای دانمارک

ویزای تحصیلی دانمارک

با وجود مراکز آموزشی نظیر دانشگاه کپنهاگ، دانشگاه IT کپنهاگ، دانشگاه فنی دانمارک، دانشگاه آرهوس و تعدادی دیگر از مراکز و موسسه های علمی معروف اروپا این کشور به یکی از بهترین مقاصد دانشجویی حوزه شینگن تبدیل شده است. شرایط مناسب زندگی، امکان کار در حین تحصیل به صورت پاره وقت، شرایط مناسب برای تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای کار بعد از فارغ التحصیلی و در نهایت امکان اخذ اقامت همگی به عنوان امتیازات مثبت اخذ ویزای دانشجویی دانمارک شناخته می شود. شما علاوه بر هزینه شخصی این شانس را دارید که از اسکولارشیپ­ها و بورسیه­های این دانشگاه ها نیز بهرمند شده و هزینه تحصیل خود را کاهش دهید.

برای این منظور باید حتما پیشینۀ تحصیلی و مدارک دانشگاهی، پروپوزال پیشنهادی، مقالات چاپ شده و سوابق خود را برای دریافت پذیرش به دانشگاه بفرستید.

با اخذ پذیرش از دانشگاه، دانشجو مجاز به رزرو وقت مصاحبه سفارت است و باید تمامی مدارکش را بر اساس چک لیست سفارت مرتب کند. ویزای تحصیلی دانمارک مستقیما توسط سفارت بررسی شده و نتیجه آن تا پیش از شروع ترم به دانشجو اعلام خواهد شد. در مدت زمان بررسی پرونده هم سفارت ممکن است برای مدارک بیشتر مجدد با دانشجو تماس بگیرد.

ویزای کاری دانمارک

در حال حاضر و بر اساس آخرین اعلام های دولت دانمارک در سال ۲۰۲۰ فرصت های شغلی خوبی در بازار کار این کشور برای رشته های مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مهندسی IT، هتلداری، پرستاری و کادر درمان، بانکداری و حسابداری فراهم شده است. در صورتی که شما دارای سابقه کاری مرتبط با موارد فوق هستید و تسلط خوبی به زبان انگلیسی دارید، می­توانید شانس خود را برای ویزای کار دانمارک امتحان کنید. در عین حال تسلط به زبان دانمارکی میز می تواند در این مورد تاثیرگذار باشد.

با دریافت دعوتنامه کاری و توافق برای قرارداد یک ساله با کارفرما، متقاضی می تواند به صورت مستقیم از طریق سفارت برای ویزای کار در دانمارک درخواست دهد. این ویزا همچون ویزای تحصیلی به صورت مولتی صادر شده و با موافقت کارفرما برای سالهای بعد نیز قابل تمدید است.

ویزای دانمارک

ریجکتی ویزای دانمارک

ریجکت شدن ویزای دانمارک به دلایلی چون کامل نبودن مدارک، ناقص بودن فرم درخواست ویزا، سو سابقه، مناسب نبودن تمکن مالی برای تامین هزینه­های سفر ممکن است رخ دهد. در صورتی که نتیجه ویزای متقاضی رد شود، نامه ای با ده بند به او داده شده که با انتخاب یکی از این بندها آفیسر دلایل ریجکتی را توضیح داده است. البته اتحادیه اروپا فرمتی را برای نگارش نامه تجدید نظر نیز فراهم کرده و این امکان را به متقاضی داده تا اگر نسبت به نتیجه ویزا راضی نیست، بتواند طی ۴ هفته درخواست تجدیدنظر دهد.

در انتها و بعد از آشنایی با تمام این مراحل، ما به شما اطمینان می­دهیم که اگر مدارک درخواست ویزای دانمارک را دارید می­توانید با تیم کارشناسان ویزای ما تماس گرفته و مشاوره لازم را برای پروسه صدور ویزا داشته باشید. ما از مراحل اول تشکیل پرونده تا تکمیل فرم و رزرو وقت سفارت کنار شما هستیم تا با پرونده­ای کامل برای مصاحبه به سفارت رفته و ویزای خود را دریافت کنید. برای سفر به مقصدی متفاوت در اروپا با ما تماس بگیرید.