19

فروردین
1401

راهنمای اخذ ویزای جمهوری چک

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 35 0

جمهوری چک یکی از زیباترین کشورهای اروپای مرکزی با تاریخی کهن، کلیساها و قلعه های دیدنی است که می­تواند به عنوان سفری خاص در قلب اروپا شناخته شود. جمهوری چک یکی از کشورهای حوزه شینگن است و شما با ویزای چک علاوه بر پراگ می توانید به دیگر کشورهای دیدنی اروپا نیز سفر کنید. در نتیجه اگر می­خواهید برای این سفر خاص برنامه ریزی کنید، برای مرتب کردن مدارک، مشاوره های بیشتر و اطمینان در صدور ویزای چک با ما تماس بگیرید.

ویزای جمهوری چک

انواع ویزای چک

با توجه به جاذبه ها، موزه ها و کلیساهای باشکوهی که در پراگ به چشم می­خورد، دولت چک سالانه برای گردشگران بسیاری در خارج از اتحادیه اروپا ویزای توریستی صادر می­کند. در عین حال، علاوه بر سفرهای تفریحی دولت این کشور برای تحصیل درچجک، شروع کسب و کار، بیزینس و سرمایه گذاری نیز ویزا صادر می­کند.

ویزای شینگن چک برای سفر به تمامی کشورهای اتحادیه اروپا قابل استفاده است و برای سفرهای توریستی به صورت سینگل (یک بار ورود) صادر می شود. همچنین برای سفرهای تجاری و یا تحصیلی ویزای مولتی (چند بار ورود) صادر می شود. بر اساس روزهای اقامت نیز انواع ویزای صادر شده توسط دولت چک در دو دسته نوع C برای اقامت زیر ۹۰ روز و ویزای D برای اقامت بالای ۹۰ روز تقسیم می­شود.

البته در صورتی هم که نیاز به تعویض پرواز نیز داشته باشید می­توانید با ویزای ترانزیت چک به ترمینال فرودگاه وارد شده و پرواز را عوض کنید.

ویزای توریستی چک

جاذبه های پراگ زیبا و شگفت انگیز یکی از مهم ترین دلایل برای اخذ ویزای توریستی چک است. شما می­توانید در این سفر تماشای شهری تاریخی و دیدنی با معماری حیرت­انگیز را تجربه کرده و به دل تاریخ کهن اروپا سفر کنید. در صورت کامل بودن مدارک، ویزای توریستی چک صادر برای متقاضی می­شود و با ثبت نام تورهای چک نیز میتوانید نسبت به دریافت ویزا مطمئن باشید. برای تکمیل پرونده اخذ ویزای توریستی، مشاوره های بیشتر و شروع برنامه ریزی سفر به پراگ می­توانید از تیم ویزای ما کمک بگیرید.

هزینه ویزای توریستی ۸۰ یورو به ازای هر نفر است و نتیجه آن ظرف ۱۴ روز کاری اعلام می­شود. این ویزا در کتگوری ویزای C است و معمولا به صورت سینگل صادر می­شود. برای اخذ ویزای توریستی چک و ارائه مدارک باید جدولی را با اطلاعات شخصی و پاسپورت، تاریخ مورد نظر برای تحویل مدارک، تاریخ سفر و هدف سفر را برای VFS ایمیل کنید تا تائیدیه را بعد از دو روز برای شما ارسال کند. این تائیدیه همراه کد است و باید تا روز نتیجه ویزا آن را حفظ کنید. شرکت VFS مدارک را دریافت کرده و به سفارت تحویل می دهد، در نتیجه برای سفرهای توریستی نیاز به حضور در سفارت ندارید.

ویزای جمهوری چک

مدارک ویزای توریستی چک

 • تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی به انگلیسی
 • ارائه ویزاها و پاسپورت­های قبلی در صورتی که تا به حال به شینگن سفر داشته­اید
 • عکس با زمینه سفید که از ۶ ماه قدیمی­تر نباشد
 • ترجمه شناسنامه و تمام مدارک شناسایی همراه با ترجمه سند ازدواج برای متقاضیان متاهل
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و دانش­آموزان (جدید باشد و خطاب به سفارت نوشته شود)
 • گواهی اشتغال به کار برای کارمندان در سربرگ شرکت با مهر و امضای مدیرعامل (جدید باشد و خطاب به سفارت نوشته شود)
 • ارائه تمام مدارک شغلی کارفرمایان اعم از ترجمه روزنامه رسمی، آگهی تغییرات، کارت نظام پزشکی، نظام، جواز کسب و پروانه بهره­برداری
 • اسناد ملکی
 • تمکن مالی با مهر و امضای بانک همراه با فیش حقوقی سه ماهه و گردش حساب شش ماهه
 • ترجمه لیست مالیات­های پرداختی
 • رزرو بلیط رفت و برگشت برای مشخص شدن تاریخ ورود و خروج متقاضی
 • رزرو و تائیدیه هتل محل اقامت
 • بیمه نامه سفر معتبر برای تمام کشورهای حوزه شینگن
 • دعوتنامه که باید شامل تمام اطلاعات شخصی دعوت کننده، آدرس و تلفن باشد و اشاره به مدت زمان اقامت دعوت شونده داشته باشد
 • نامه هدف از سفر با اطلاعاتی نظیر تاریخ ورود و خروج، برنامه بازدیدها و محل اقامت

بخاطر داشته باشید که تمامی مدارک باید حتما در دارالترجمه­های رسمی سفارت ترجمه و تائید شود.

ویزای جمهوری چک

ویزای تحصیلی چک

جمهوری چک یکی از کشورهای اروپای مرکزی است و در حال حاضر نیز با توجه به هزینه­های متوسط و معقولی که دارد توانسته به عنوان مقصد تحصیلی خوب و معتبری در سطح اروپا شناخته شود. از مهم ترین و معتبرترین دانشگاه­های این کشور می­توان به دانشگاه ماساریک، دانشگاه فنی مهندسی چک، دانشگاه چارلز و دانشگاه پالاکی اشاره کرد. تمامی این دانشگاه­ها شرایط تحصیل به زبان انگلیسی را فراهم کرده و بورسیه­هایی را نیز برای دانشجویان ویژه با سابقه تحصیلی خوب ارائه می­دهند.

متقاصی با دریافت پذیرش از دانشگاه باید به سفارت مراجعه کرده و برای ویزای تحصیلی درخواست دهد. این ویزا به صورت مولتی صادر شده و تا زمان فارغ التحصیلی معتبر است. با پایان تحصیل در صورت استخدام شدن دانشجو می تواند این ویزا را به ویزای کاری تغییر دهد، زیرا در زمان تحصیل تنها اجازه کار پاره وقت را دارد.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی چک دو تا سه ماه است و دانشجو بعد از اخذ پذیرش دانشگاه به راحتی می­تواند برای بورسیه های مختلف و کمک هزینه درخواست دهد. هزینه تحصیل در چک برای کارشناسی تا کارشناسی ارشد می تواند تا ۵۰ هزار دلار افزایش داشته باشد و دانشجو اگر بدون بورسیه قصد تحصیل دارد، باید حتما تمکن مالی لازم را به سفارت ارائه دهد، در غیر این صورت به دلایل مالی ممکن است نتیجه ویزا ریجکت شود.

ویزای کاری چک

علاوه بر دانشجویان که در زمان تحصیل می­توانند به صورت پاره وقت به کار مشغول شوند، اتباع کشورهای خارج از اتحادیه اروپا نیز از طریق آژانس های کاریابی شانس پیدا کردن کار و درخواست اجازه کار را دارند. معمولا آگهی های کار به مدت ۳ ماه برای متقاضیان اتحادیه اروپا نمایش داده شده و در صورت نبودن نیروی کار این آگهی بین المللی می­شود. آگهی­های بین­المللی بهترین شانس برای مکاتبه با کارفرما و درخواست کار است.

بدون دعوتنامه کاری، متقاضی شانسی برای اخذ اجازه کار نداشته و در این دعوتنامه باید حتما به مشخصات کامل کارفرما، کمپانی یا شرکت مورد نظر،حقوق پرداختی و موقعیت شغلی اشاره شود. ویزای کار به صورت مولتی و یک ساله صادر شده و در صورت تمدید قرارداد برای سال بعد هم تمدید می­شود. متقاضی بعد از دریافت ویزا می­تواند برای همسر و فرزندان زیر سن قانونی­اش نیز درخواست ویزای همراه دهد. برای این مهم باید حتما تمکن مالی تامین هزینه های سفر برای ۲ ماه اول زندگی در حساب متقاضی باشد.

ریجکتی ویزای چک

در صورتی که با مشاوره همکاران تیم ما مدارک خود را تکمیل کرده و نامه های ضروری را نگارش کنید، شانس خوبی برای دریافت ویزا دارید. اما در عین حال به دلیل شرایط مختلف آفیسر برخی درخواست های ویزا را به دلیل ناقص بودن مدارک یا مشخص نکردن هدف سفر رد می­کند. در صورتی که نامه ریجکتی را دریافت کردید، صفحه دوم این نامه شامل ده بند می شود و آفیسر بر اساس دلایلی که نتیجه ویزا را رد کرده یکی از این گزینه را انتخاب خواهد کرد.

با دریافت نامه ریجکتی متقاضی به مدت ۴ هفته زمان دارد تا با ارائه مدارک تکمیلی و رفع کردن مواردی که موجب ریجکتی ویزا شده، درخواست تجدید نظر کند.

اگر برای سفر به پراگ زیبا و دیدنی مشتاق شدید، می­توانید همین امروز شروع به جمع­آوری مدارک کرده و با مشاوره از تیم ویزای ما برای سفر آماده شوید. از گام اول و شروع پروسه سفر تا مراجعه به سفارت و دریافت نتیجه ویزا ما کنار شما خواهیم بود تا با خیال راحت به قلب تاریخی اروپا و جاذبه­های باشکوهش سفر کنید.

23 / 100

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید