30

فروردین
1401

شناخت کولوسئوم شهر رم

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 28 0

کولوسئوم در شهر رم ایتالیا یکی از توریستی ترین شهرهای دنیا قرار دارد.شهر رم پایتخت کشور ایتالیا یکی از زیباترین کشورهای دنیا میباشد.این شهر دارای جاذبه های گردشگری فراوانی میباشد که مشهورترین آنها کولوسئوم میباشد.در این پست از مقاله های گردشگری سایت آرامش سفر قصد داریم به معرفی کولوسئوم بپردازیم.اگر قصد دارید با تور ایتالیا وارد این شهر زیبا شوید حتما باید جاذبه های گردشگری این شهر را بشناسید.همراه آرامش سفر در ادامه این مطلب باشید.

کشور ایتالیا یکی از توریستی ترین کشورهای دنیا میباشد.این اکثر شهرهای ایتالیا توریستی بوده و گردشگران زیادی را به سمت خود جذب میکند.یکی از مشهورترین و البته پایتخت کشور ایتالیا شهر رم میباشد.این شهر تاریخی دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی میباشد که یکی از مشهورترین جاذبه های این شهر کولوسئوم میباشد.جاذبه ای که تاریخچه دیرینه ای دارد و و جزو مشهورترین جاذبه های دنیا میباشد.

تاریخچه کولوسئوم رم

کولوسئوم این سازه عظیم که در رم واقع میباشد شروع ساخت آن از دوران امپراطوری وسپاسیان آغاز شد.این بنا طی چندین سال مراحل ساخت آن طول کشید تا نهایتا در زمان تیتوس یعنی ۸۰ سال بعد از میلاد ساخت آن به پایان رسید.نام این بنا از کلسئوس نرویوس یکی از مجسمه های بسیار مشهور و عظیم آن زمان گرفته شده است.این بنا بارها مورد حمله قرار گرفته و درجنگ های آن زمان یکی از مهمترین مکان ها بود و با زلزله ها و آب و هوای بد چندین بار مورد تخریب قرار گرفت و توسط امپراطوران دوره خود مورد بازسازی قرار گرفت.

کولوسئوم رم

افتتاحیه کولوسئوم

جالب است بدانید این بنای عظیم یک مراسم افتتاحیه با شکوه را داشته است.مراسمی که بیش از ۱۰۰ روز به طول انجامید تا به بهترین شکل ممکن پایان یابد.در این مراسم مسابقات خونین و جشن های شادی برگزار شد و بیش از ۵ هزار حیوان در مراسم افتتاحیه کولوسئوم از بین رفتند.جالب است بدانید در یکی از مراسمات و جشنواره هایی که بعدها در این مکان برگزار شد بیش از ۲۰۰۰ گلادیاتور و بیش از ۲۰۰ حیوان که شامل شیر ، فیل ، کرگدن و یوزپلنگ بود کشته شدند.

کولوسئوم ایتالیا

کولوسئوم نماد رم ایتالیا

این بنای با شکوه و زیبا که به صورت کاملا مهندسی شده ساخته شده است هم اکنون نماد شهر رم و کشور ایتالیا محسوب میشود.سالانه میلیونها گردشگر از سرتاسر دنیا برای دیدن این بنای عظیم وارد شهر رم ایتالیا میشوند.اسم اصلی کولوسئوم آمفی تئاتر فالاویان بوده است.

دلیل ساخت کولوسئوم

شاید در اولین موردی که به ذهن شما برسد این باشد جنگ دلیل اصلی ساخت این مکان میباشد.بله درست است دلیل اصلی ساخت بنای کولوسئوم جنگ بوده است و خون های بیشماری در این آمفی تئاتر به زمین ریخته شده است.اما در این مکان جشن های بسیاری هم برگزار شده است که در تاریخ ثبت شده اند.این مکان برای خوش آمد گویی و به پاس تقدیر از سربازان و مراسمات مختلف جشن ها و شادی های زیادی را هم در خود دیده است.

کولوسئوم

آشنایی با بنای کولوسئوم

بنای کولوسئوم دارای ۴۸ متر ارتفاع است یعنی ۳ متر بلندتر از برج آزادی تهران واقع در میدان آزادی تهران.طول این بنای بیضی شکل ۱۹۸ متر و عرض آن ۱۵۶ متر میباشد و دارای ۲۴ هزار متر مربع مساحت است که با این آمار این بنا یکی از عظیم ترین بناهای تاریخ تبدیل شده است.

ظرفیت کولوسوم ۵۰ هزارنفر میباشد که این حجم از تماشاچیان از ۸۰ ورودی که برای این مکان مشخص شده است وارد آن میشدند.تعداد دروازه های داخل این بنا ۳۶ تا میباشد که در پشت آن گلادیاتورها و یا حیوانات وحشی قرار داشتند با باز شدند درب باید وارد میدان میشدند که این امر باعث به وجد آمدن تماشاچیان میشد.

بهترین مکان برای تماشاچیان رو به میدان متعلق به امپراتور بود که در بخشی مسقف و بسیار زیبا و جدا از تماشاچیان عادی رو به میدان قرار دارد که به راحتی و در حالت نشسته بتواند مراسمات و مسابقات را تماشا کند و در کنار آن سایر افراد قرار داشتند.جالب است بدانید که بدترین ردیف یعنی در جایگاه های آخر و بالای این مکان در باید زنان مینشستند و متعلق به آنان بود.

کولوسئوم ایتالیا رم

آماری از کولوسئوم رم

پیش بینی میشود در تاریخچه ۳۹۰ ساله و فعال این مکان بیش از ۵۰۰ هزار نفر انسان و ۱ میلیون حیوان در این مکان کشته شده است.

آخرین نبرد گلادیاتوری در این مکان در سال ۴۳۵ میلادی انجام شد.

آخرین نمایش شکار حیوان هم در سال ۵۲۳ میلادی برگزار شد.

برای ساخت این بنا هیچ گونه ملاتی استفاده نشده است و همگی از سنگ های مرمر و سنگ تراورتن همراه با ۳۰۰ تن قطعه فلزی ساخته شده است.

کولوسئوم

کولوسئوم جنگ

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید