30

فروردین
1401

تمیزترین شهرهای جهان

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 33 0

تمیزترین شهرهای جهان کجاست؟ در عصری زندگی میکنیم که گوشی های هوشمند و زندگی الکترونیکی حرف اول را میزند شاید در این شرایط چیزی که همه مردم از آن غافل میشوند پاکیزگی شهرها باشد.در این مطلب ویژه شما ۵ تا از تمیزترین شهرهای دنیا را خواهید شناخت.همراه آرامش سفر در مقاله باشید تا با پاکیزه ترین شهرهای دنیا آشنا شویم.

سنگاپور ، سنگاپور

قطعا وقتی حرف از بهترین های دنیا باشد باید بخشی را برای سنگاپور در این لیست خالی بزاریم.سنگاپور در عین حال که گرانترین شهر دنیا و امن ترین شهر دنیا میباشد نیز جزو تمیزترین شهر دنیا هم است.سنگاپور شهر قوانین و قواعد که طبق اصولی بسیار دقیق پایه ریزی شده است در لیست تمیزترین شهرهای جهان میباشد.

دو قانون جذاب و جالب در سنگاپور وجود دارد که استفاده آدامس در این شهر ممنون بوده ، و نیز دستشویی عمومی در این شهر وجود ندارد که میتوان به عنوان یک قانون جالب از آن یاد کرد.

سنگاپور تمیزترین شهر دنیا

دبی ، امارات

شهر بعدی در کناره های خلیج فارس قرار دارد.دبی شهر آفتاب شهری که به آسمان خراش های آن مشهور است در لیست تمیزترین شهر دنیا قرار دارد.دبی یکی از پایدارترین شهرهای دنیا میباشد که از انرژی های پاک استفاده میکند.همین امر سبب شده است تا آلودگی هوا در این شهر حداقل باشد.

وقتی در بالکون های ساختمان های بلند این شهر مینشینید میتوانید به خوبی خلیج فارس و شهر دبی را ببینید.دبی در یکی از پروژه های عظیم خود قصد دارد بزودی شهرک های خورشیدی بسازد تا خود بتواند از آفتابی که ساختمان ها میخورد انرژی تولید کند.

دبی تمیزترین شهر دنیا

توکیو ، ژاپن

شاید برایتان جالب باشد که یکی از شلوغترین شهرهای جهان که رفت آمد بیشماری در این شهر در حال انجام میباشد در لیست تمیزترین شهر دنیا قرار دارد.اگر به توکیو سفر میکنید شاید اولین چیزی مورد توجه شما قرار میگیرد این است که به ندرت میتوانید سطل آشغالی در شهر پیدا کنید.

فرهنگی در توکیو وجود دارد به نام احترام به یک دیگر برای پاکیزه نگه داشتن شهر.به هر فروشگاهی که بروید به شما یک کیسه زباله میدهد که آشغال های خود را در آن بریزید و آنرا به منزل خود ببرید تا توسط مسئولین جمع آوری زباله از درب منزل شما جمع آوری شود.یکی از جالب ترین بخش ها نیز تفکیک زباله ها میباشد که بیش از ۴۰ نوع مختلف زباله در این شهر تفکیک میشود.

توکیو تمیزترین شهر دنیا

مینسک ، بلاروس

مینسک پایتخت بلاروس مشهور است به شهر تمیزی و پاکیزگی.شما وقتی در محوطه کلیسای جامع روح القدس شهر مینسک در بلاروس قدم بزنید همانند یک نقاشی هنری میماند.این شهر که کمتر از آن نام برده میشود در لیست تمیزترین شهرهای دنیا قرار دارد.فرهنگ مردم مینسک در تمیز نگه داشتن شهر از سالیان دور مورد احترام بوده است.

مینسک تمیزترین شهر دنیا

وین ، اتریش

اگر از هر فردی در دنیا که اطلاعات ریزی از شهرها و اتریش داشته باشد هر سوالی در مورد بهترینها بپرسید نامی از این شهر و یا این کشور را از او خواهید شنید.در لیست تمیزترین شهر های دنیا نیز اتریش دارای نماینده میباشد.شهر وین اتریش جزو تمیزترین شهرهای جهان میباشد.

شهری که معماری بسیار خاص و جذابی دارد و هر گردشگری را جذب خود میکند.در اکثر نظرسنجی های دنیا که برگزار میشود از وین اتریش به عنوان محبوبترین و پرطرفدارترین شهر دنیا نام برنده میشود.اتریش که قوانین و قواعد خاصی دارد نیز در عین اینکه پاکیزه ترین شهر دنیا است، به عنوان بهداشتی ترین شهر دنیا هم محسوب میشود.

۹۵ درصد از آب اتریش از کوه های آلپ تامین میشود که یکی از پاکیزه ترین و معدنی ترین آبهای دنیا است.

وین تمیزترین شهر دنیا

منبع : آرامش سفر

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید