01

اردیبهشت
1401

چابهار شهر همیشه بهار ایران

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 29 0

چابهار شهر همیشه بهار ایران ، شناخت شهر چابهار یکی از زیباترین شهرهای جنوبی کشور ایران که محبوبیت بسیار بالایی دارد.بندرچابهار تنها بندر اقیانوسی ایران میباشد که به اقیانوس هند راه دارد.این شهر در نگاه اول ممکن است شهری محروم و بدون هیچ گونه جذابیت و جاذبه گردشگری باشد اما واقعیت به نوعی دیگر است.چابهار شهری که چهار بهار دارد بندری که لقب بهشت را یدک میکشد.امروز در این مقاله گردشگری آرامش سفر میخواهیم بهترین جاذبه های گردشگری چابهار را به شما معرفی کنیم همراه ما در این بخش باشید.

چابهار بندری توریستی در جنوب ایران میباشد که سالانه گردشگران زیادی در قالب تور هوایی و تور زمینی وارد این شهر زیبا میشوند.پیش از سفر به چابهار نیاز هست راهنمای سفر به چابهار را بدانید که در ادامه مطلب همراه شما هستیم.

برای رزرو تور چابهار با شماره ۰۲۱۵۴۰۳۴۰۰۰ تماس بگیرید

کوه مینیاتوری

مریخ در ایران ! یکی از خاص ترین جاذبه های گردشگری در چابهار کوه های مینیاتوری این بندر میباشد.این کوه ها که دارای شکل خاصی میباشد به نوعی به کره مریخ شبیه است.کوه های مینیاتوری چابهار در از منطقه کچو تا خلیج گواتر به موازات دریا پیش رفته است.جنس رسوبات و فرسایش در این کوه ها سبب شده است دارای زیبایی خاصی شود.

کوه مینیاتوری

موزه محلی چابهار

موزه ای از دوران قاجاریه در بندر چابهار،موزه چابهار مربوط به ساختمان قدیمی فرمانداری چابهار میباشد که از دوران قاجاریه به جا مانده است.موزه چابهار جزو بهترین جاذبه های گردشگری این شهر است.این ساختمان دارای ۶۵۰ متر مساخت دارد و در دو طبقه ساخته شده است که میتوانید از آن دیدن نمایید.

موزه چابهار

تالاب لیپار

تالاب صورتی چابهار ، ویژگی خاص این تالاب رنگ خاص آن یعنی صورتی میباشد.تالاب لیپار جزو معروفترین جاذبه های گردشگری چابهار میباشد.این تالاب زیبا در ۱۵ کیلومتری شهر چابهار و در نزدیکی کوه های مینیاتوری قرار گرفته است.شما در تالاب لیپار میتوانید گونه های متفاوتی از پرندگان را مشاهده کنید.

تالاب لیپار

غار بان مسیتی

با توجه به اینکه چابهار شهری بندی و ساحلی میباشد اکثر جاذبه های زیبای این شهر در اطراف و نزدیکی این شهر واقع میباشد.مجموعه قارهای بان مسیتی نیز به همین صورت در ۵ کیلومتری این شهر واقع است.این در دامنه کوه شهبازبند قرار دارد و از یک قار طبیعی و دو غار مصنوعی که توسط تراشکاری های انسان رقم خورده است تشکیل شده است.یک آرامگاه نیز در این قار قرار دارد.

غار

مرکز خرید فردوس چابهار

با توجه به منطقه آزاد بودن این شهر شما میتوانید اجناس خوبی را با قیمت مناسبی در این شهر خریداری کنید به همین دلیل این شهر دارای چند مرکز خرید میباشد که مرکز خرید فردوس یکی از بهترین و معروفترین مراکز خرید در این شهر است که تمامی اجناسی که مد نظرتون است را میتوانید در این جا بیابید.

بازار فردوس

درخت مکرزن

یکی از جاذبه های مشهور شهر چابهار درخت مکرزن میباشد.درخت مکرزن واقع در نیک شهر به نوعی خاص میباشد.این درخت از از نوعی گیاه هندی است که دارای برگ های پهنی میباشد که دلیل سنگینی شاخه های آن رو به پایین میروند و در لا به لای شن ها قرار میگیرند.

درخت مکرزن

گل افشان

یکی از عجیب ترین جاذبه های گردشگری در چابهار گل افشان میباشد.کوه گل افشان که در ۱۰۰ کیلومتری شهر چابهار قرار دارد.اما این کوه عجیب نیست ، چاله هایی که در این کوه قرار دارد باعث باعث حیرت همگان شده است.اگر شما در روزهای بارانی به این کوه بروید چاله هایی گلی را خواهید دید که انگار از زیر در حال جوشیدن میباشد و با صدای ترکیدن حباب های گلی همراه خواهد بود.

گل افشان

بندر گواتر

یکی از اصلی ترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری در چابهار بندر گواتر است که در انتهایی ترین نقطه ی جنوب شرقی ایران و در منطقه ی مرزی شهرستان چابهار با مرز مشترک پاکستان قرار گرفته است. این بندر بخش کوچکی از استان سیستان و بلوچستان است که به آن گوهر بهشتی در ساحل دریای عمان هم گرفته می شود. گواتر به واسطه قرار گرفتن در مجاورت جنگل‌ های حرا یکی از مناطق حفاظت شده محیط زیست به شمار می‌رود.

بندر گواتر

منطقه حفاظت شده گاندو

بخش حیاط وحش چابهار یکی از بهترین مناطق گردشگری در این شهر، منطقه گاندو دلیل نامگذاری این منطقه وجود تنها تمساح ایرانی به نام گاندو میباشد که میتوانید در این بخش مشاهده کنید.شما نیز میتوانید در منطقه گاندو حیوانات دیگری مانند سیاهگوش، جبیر، سنجاب بلوچی، خدنگ، شغال، روباه و … را با گشت و گذار در این منطقه حفاظت شده مشاهده کنید.

گاندو

برای رزرو تور چابهار با شماره ۰۲۱۵۴۰۳۴۰۰۰ تماس بگیرید

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید