کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان با رفاه اقتصادی بالا و شرایط فوق العاده برای زندگی است. همین مهم موجب شده تا بسیاری از مردم برای ویزای کانادا درخواست داده و برنامه سفر بدون محدودیت به این کشور زیبا را داشته باشند. از سوی دیگر ویزای معتبر کانادا نه تنها شرایط سفر به دیگر کشورها را فراهم کرده بلکه می تواند پلی برای مهاجرت و زندگی بهتر باشد.

اگر درباره ویزای توریستی کانادا کمتر شنیده اید، با پروسه درخواست آن و مدارک مورد نیازش آشنا نیستید در ادامه با ما همراه باشید تا با هم درباره ویزای مولتی کانا صحبت کنیم.

ویزای کانادا

کلیاتی درباره ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا که به ویزای کانادا مولتی معروف است به مدت ۵ سال اعتبار داشته و پس از هر بار ورود می توانید به مدت ۶ ماه در این کشور ساکن باشید. صدور ویزای توریستی اگرچه همراه با سخت گیری های ویژه است اما اگر مدارک شما کامل باشد به راحتی می تواند برای این ویزا درخواست دهید. همچنین بهتر است دعوتنامه ای خانوادگی از یکی از اعضای خانواده برای شما صادر و ارسال شود تا سفارت علاوه بر اینکه از هدف سفر شما مطمئن شده درمورد بازگکشت شما به ایران نیز مطمئن باشد.

شما با ویزای توریستی کانادا می توانید به مدت ۵ سال به کانادا سفر کرده و هر بار نیز ۶ ماه ساکن باشید. انما بخاطر داشته باشید که این ویزا به شما اجازه تحصیل و کار را نمی دهد. در صورتی که بعد از اقامت تصمیم به شروع بیزینس یا موارد مشابه را داشتید باید حتما به اداره مهاجرت مراجعه کرده و نوع ویزا را تغییر دهید.

مدارک ویزای توریستی کانادا

در صورتی که می خواهید برای این سفر آماده شوید بخاطر داشته باشید که مدارک لازم ویزای توریستی کانادا باید به انگکلیسی ترجمه شده و اصل مدارک نیز ضمیمه پرونده شود. همچنین شما باید فرم های مروبطه را کامل کرده و تمامی اطلاعات شخصی را به صورت دقیق وارد کنید. بر همین اساس علاوه بر ویزایی با بیش از ۶ ماه اعتبار باید تمامی مدارک زیر را برای ویزا توریستی ارائه دهید:

ویزای کانادا

ترجمه کارت شناسایی، کارت ملی و سند ازدواج در صورت متاهل بودن

عکس با زمینه سفید و مطابق با استانداردهای سفارت

گواهی اشتغال به تحصیل ( برای دانش آموزان و دانشجویان)

گواهی اشتغال به کار برای کارمندان، تمامی مدارک شغلی اعم از پروانه بهره برداری، جواز کسب، روزنامه رسمی و آگهی تغییرات برای کارفرمایان

رسید پرداخت مالیات و حقوق کارمندان برای کارفرمایان

پروانه نظام پزشکی، پروانه طبابت یا عضویت در اتاق بازرگانی در صورت موجود بودن

سند ملکی

گواهی بورس، اوراق بهادار یا هرگونه سهام که نشانی از وضعیت مالی متقاضی باشد

لیست بیمه تامین اجتماعی

نامه تمکن مالی با مهر و امضای بانک ( بهتر است که مانده حساب و تراکنش ها به دلار باشد و حساب شما در یکی از بانک های خصوصی باشد)

فیش حقوقی سه ماهه اخیر و گردش حساب شش ماهه اخیر

بلیط رفت و برگشت وتائیدیه رزرو هتل یا هرگونه محل اقامت مانند خانه اقوام

نامه هدئف از سفر Purpose of Travel همراه با دعوتنامه

قیمت ویزای کانادا

در صورتی که مدارک لازم ویزای توریستی کانادا را ارائه دهید و هدف شما از سفر مشخص باشد، صدور ویزای شما تضمین شده است. با این حال در اقدام درخواست ویزای گروهی بهتر است یکن نفر به عنوان سرپرست انتهخاب شده و بقیه زیر مجحموعه باشند. در این پروسه کسی که تمام مدارک به نامش است به عنوان سرپرست انتخاب می شود. همچنین تمامی اطلاعات شخصی، خانوادگی، محل کار و زندگی، سابقه تحصیلی باید در فرم درخواست ویزا وارد شود. برای ویزای مولتی کانادا به ازای هر نفر سه فقرم اطلاعات شخصی باید تکمیل شود.

نامه هدف از سفر Purpose of Travel چیست

نامه هدف از سفر یکی از مواردی است که باید حتما از طرف درخواست کننده نوشته شده و توسزط وی امضا شود. این نامه شامل اطلاعات شخصی، شماره پاسپورت، تاریخ تولد و محل تولد است. متقاضی بعد از معرفی خودش باید خهدفی که از سفر به کانادا دارد را بنویسد، در صورتی که با دعوتنامه قصد سفر به کانادا را دارد باید حتما دعوت کننده، نسبت خانوادگی و محل زندگی نیز در این نامه توضیح داده شود.

در صورت هم که می خواهید در هتل  اقامت داشته باشید، باید آدرس هتل و تائیدیه رزرو را ضمیمه نامه کنید. شما در این نامه باید برای آفیسر توضیح دهید که در این سفر به کد ام شهرهای کانادا سفر کرده و چه برنامه ای دارید. همچنین بهتر است تاریخ ورود و خروج به کشور و هرگونه شماره تلفن را نیز در این نامه درج کنید. به این ترتیب آفیسر در صورتی که نیاز به بررسی مدارک بیشتر داشته باشد و یا بخواهد با شما تماس بگیرد می تواند در ساعاتی مشخص برای سوالات بیشتر با شما تماس داشته باشد. همچنین بهتر است دراین نامه اندکی درباره تامین هزینه های سفر از سوی خودتان یا کسی که دعوت نامه فرستاده توضیح دهیدو مدارک آن را ضمیمه کنید

قیمت ویزای کانادا

ویژگی های دعوت نامه معتبر و رسمی کانادا

در صورتی که می خواهید با دعوتنامه خانوادکی برای ویزا درخواست کنید خوب است اول بدانید که دعوتنامه کانادا چیست؟

دعوتنامه در واقع سندی رسمی از سوی یکی از اتباع دولت کانادا است که به وی اجازه می دهد اعضای خانواده یا دوستان نزدیکش را به این کشور دعوت کند. به این ترتیب در این دعوتنامه باید محل زندگی دعوت کننده، اطالعات شخصی و اطلاعات اقامتی وی ثبت شده باشد. همچنین دعوت کننده باید تعهد دهد که متقاضی بیش از زمان مجاز در کانادا اقامت نداشته، در زمان مقرر به کشور بازخواهد کشت و درحواست پناهندگی نخواهد کرد.

دعوتنامه کانادا برای والدین، برای خواهر و برادر، برای خانواده درجه اول و دوستان نزدیک می تواند ارسال شود. اما شما باید به همین تارتیب بتوانید نسبت خانوادگی یا دوستانه خود را نیز به سفارت اثبات کنید. به همین دلیل بهتر است وارد پروسه غیر قانونی خرید دعوتنامه کانادا نشده و به صورت رسمی برای ویزا درخواست دهید. به عنوان نکته آخر هم توجه داشته باشید که دعوتنامه باید همراه با آدرس دقیق وئ تلفن دعوت کننده باشد. در این نامه دعوت کننده می تئواند هزینه های سفر شما را نیز تقبل کند. بهتر است که کپسی پاسپورت و یا کارت اقامت ( permanent resident) ضمیمه نامه شود.

تکمیل فرم های ویزای کانادا

تکمیل فرم های کانادا نیاز به دقت فراوانی دارد زیرا شما در انتهای هر فرم گزینه ای را انتخاب خواهید کرده که تعهد دادی تمام اطلاعات وارد شده درست است. در نتیجه بهتر است فرم ها پیش از ارسال چندین باره چک شده و سپس ارسال شود. ش

فرم های ویزای توریستی کانادا شامل فرم اطلاعات خانوادگی (والدین، خواهر و برادر و فرزندان)، فرم تاریخچه سفر و سوابق کاری، فرم اصلی که شامل ازطلاعات شخصی، محل اقامت در کانادا و نام دعوت کننده است. شما می توانید نمونه فرم های ویزای توریستی کانادا را در وبسیات اداره مهاجرت دولت کانادا ببینید و در صورت راهنمایی برای تکمیل فرم ها با تیم ما تماس بگیرید.

اهمییت تاریخچه سفر

برای درخواست ویزای کانادا تاریخچه سفر اهمییت ویژه ای دارد. شما برای اینکه به عنوان یک توریست برای دولت کانادا شناخته شویدف باید ویزاهای معتبری داشته باشید و سفرهای مختلفی رفته باشید. برای همین مهم حتی اگر ویزای شینگن ندارید می توانید باس فر به کشورهای معتبر آسیایی تاریخچه سفر خود را تقویت کنید. برای سفر به کانادا ویزای کشورهایی مانند هند، بالی، سنگاپور، هند، چین و تایلند بسیار معتبر است.

همچنین لازم است که تمامی مدارک خود را دقیقا بر اساس چک لیست ارائه شده توسط سفارت تکمیل و ترجمه کنید. به این ترتیب بدون ویزای شینگن هم شانس خوبی برای اخذ ویزای کانادا خواهید داشت. در این میان نتاریخچه سفر، دعوتنامه و تمکن مالی هم به اندازه ویزای شینگن ارزش دارد.

پروسه و هزینه ویزای کانادا

هزینه درخواست ویزای کانادا باید به صورت آنلاین پرداخت سشود. این هزینه به دلار کانادا محسابه شده و علاوه بر  هزینه انگشت نگاری شامل بررسی پرونده هم می شود. در صورت یکه شما پیشتر ریجکتی ویزا داشته باشید، مجدد نیازی به پرداخت هزینه بیومتریک نداشته و باید فقط هزینه بررسی پرونده را بپردازید.

پروئسه اعلام نتایج درخواست ویزا کاملا به شلوغی درخواست ها بستگی دارد ولی معمولا در بازه زمانی ۴۰ روز نتایج گردشگران ایرانی اعلام می شود.

رزرو وقت سفارت کانادا

با توجه به تعطیلی سفارت کانادا در ایران شماذ برای درخواست ویزا می تواند به سفارت های کانادا در کشورهای همجوار مراجعه کنید.

برای این مهم شما بعد از پرداخت آنلاین هزینه سفارت کد رهگیری دریافت کگرده و یا این کد ریهگیری می توانید نسبت به رزرو وقت سفارت در استانبول، آنکارا، ایروان، دبی و ابوظبی اقدام کنید. این مهم از طریق سایت vfs انجام شده و شما می توانید با در دست داشتن کد رهگیری به هرکدام از VAC های مورد نظر مراجعه کنید.

برای مشاوره های بیشتر، مرتب کردن مدارک، تکمیل فرم ها؛  رزرو وقت سفارت و پروسه درخواست ویزای توریستی کانادا با تیم ما تماس بگیرید.