خرید دوربین عکاسی خرید دوربین

معرفی اماکن زیارتی کربلا

اماکن زیارتی در کربلا و عراق را بشناسید.با انتخاب تور کربلا و رفتن به این شهر زیارتی شما نه تنها باید حرم سید الشهدا و حضرت ابولفضل (ع) را زیارت کنید بلکه باید سایر امان زیارتی این شهر را بروید و از آنجا هم دیدن نمایید و زیارت کنید.در این بخش از مقاله های گردشگری سایت آرامش سفر قصد داریم تا اماکن زیارتی شهر کربلا را به شما معرفی کنیم تا در تور کربلا توسط آرامش سفر بتوانید به همه مکان ها بروید همراه ما باشید.

برای رزرو و خرید تور کربلا با قیمت مناسب با شماره ۰۲۱۵۴۰۳۴۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.

قتلگاه

قتلگاه در کربلا مکان به شهادت رسیدن امام حسین علیه السلام میباشد.بعدا به جایگاه کنونی منتقل شد و حرم سیدالشهدا آنجا ساخته شد.شما نیز میتوانید از قتلگاه در کربلا دیدن نمایید.

قتلگاه

خیمه گاه

خیمه گاه در جنوب صحن مطهّر امام حسين در فاصله ۲۵۰ متري واقع است.بنا به نقل بزرگان این مکان ، محل برافراشته شدن خیمه ها و چادرهای سیدالشهدا بوده است. امروزه جايگاه خيمه ها را با ساختمانسازي به تصوير کشيده اند.

آرامگاه سيد ابراهيم مجاب

سید الراهیم مجاب مقامی والا دارد، ابراهيم فرزند محمّد العابد فرزند امام موسي بن جعفر(عليه السلام) است که در اين بقعه مطهّر دفن شده است به گفته بزرگان سادات و امامزادگان زیادی در کنار او دفن شده اند.

طفلان مسلم

طفلان مسلم از نوادگان حضرت موسي بن جعفر(ع) میباشد. این آرامگاه در کویری در شمال غربي کربلا مي باشد. قبر او داراي صحن و سراي بزرگي است و در ميان اعراب بيابان گرد بسيار معروف است .

آرامگاه طفلان مسلم

آرامگاه ابن حمزه

ابن حمزه از نوادگان حضرت علی میباشد و مقامی بسیار والا را داراست.اگر با تور کربلا وارد این شهر شدید حتما از این آرامگاه دیدن نمایید.این آرامگاه در اوایل بزرگاه کربلا به طويريج قرار دارد.

حسینیه های کربلا

همانطور که میدانید شهر کربلا دارای حسینیه های بسیاری میباشد.با توجه به اینکه کربلا یکی از محبوبترین شهرهای زیارتی در نزد ایرانیان میباشد و سالانه میلیون ها زائر وارد این شهر میشوند شما نیز میتوانید از این حسینیه ها دیدن نمایید و ساعاتی را در آنجا سپری کنید.

تل زینبیه

اتاقی بر روی تپه ای ۵ متری در فاصله ۲۰ متری از صحن مطهر سیدالشهدا. اين تپه به نام تل زینبیه مشهور است و بنا به نقل مورخان، تپه اي بوده است که در روز عاشورا حضرت زينب بر روي آن مي رفته و از سير وقايع جنگ آگاهي مي يافته اند.

آرامگاه حبيب بن مظاهر اسدی

یکی از پیران و بزرگان روز عاشورا که در کنار امام حسین جنگید و به شهادت رسید.حبیب بن مظاهر در سن ۸۰ سالگی به شهادت رسید آرامگاه او  در فاصله ۱۰ متري از ضريح مطهر و در رواق جنوب غربي مدفون است و داراي ضريح کوچکي است

آرامگاه حبیب بن مظاهر.

مقام دستان حضرت ابولفضل علیه السلام

مقام کف دست راست بین محله باب بغداد و باب الخنان و نزدیک باب العلقمی صحن مطهر حضرت واقع است.مقام کف دست چپ حضرت در فاصله پنجاه متری باب القبله کوچک و در مدخل بازار باب الخان واقع است.این دو مقام محل دفن شدن دستان مبارک حضرت ابولفضل میباشد.

به این نوشته امتیاز دهید!
[Total: 0 Average: 0]

نظر خودتان را ارسال کنید