31

فروردین
1401

بهترین زمان برای سفر به شمال ایران

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 33 0

بهترین زمان برای سفر به شمال چه موقع است و کدام منطقه بسیار مناسب می باشد. ایران از جمله مناطق توریستی و بسیار محبوب می باشد که سالانه میلیون‌ها گردشگر برای بازدید از این منطقه به آنجا سفر می کنند. شمال ایران شامل سه استان گلستان مازندران گیلان می باشد که هر کدام از آنها دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی می باشند. اگر قصد دارید در تعطیلات به شمال سفر کنید و نمی دانید کدام شهر ها مناسب است و یا نمی دانید بهترین زمان برای سفر به شمال چه موقع است ما در این پست جدید آرامش سفر در این باره برای شما توضیح خواهیم داد.

بهترین فصل برای سفر به شمال

فصل بهار برای سفر به شمال یکی از بهترین زمان ها میباشد.  زیرا نه گرمای هوا شما را اذیت می کند و نه سرمای سرد زمستان. در این فصل هوا بسیار خنک بوده و گردشگران زیادی به شمال ایران سفر می‌کنند. شما در این بازه زمانی در سه ماهه اول سال میتوانید از شهرهایی همانند رامسر چالوس نمک آبرود فیلبند ماسال متل قو دیدن نمایید.این شهرها در این ایام بسیار محبوب بوده و میلیون‌ها گردشگر در مجموع به این مناطق سفر می‌کند لازم است بدانید به دلیل حجم بالای سفر ها در این ایام به این مناطق قیمت اقامت در اتاق ها و سوئیت های این مناطق بالا بوده و شما باید هزینه زیادی را بپردازید. به همین خاطر در صورت امکان سعی کنید قبل از سفر برنامه ریزی های لازم را انجام دهید و اتاق خود را رزرو نمایید تا مشکلی برای اسکان شما پیش نیاید.

شمال

ایام نوروز و سفر به این مناطق  جزو محبوب ترین زبان ها برای سفر به شمال می باشد. زیرا ۱۴ روز تعطیلی فرصت بسیار مناسبی است تا گردشگران به سمت منطقه و شمالی ایران شود. لازم است بدانید ترافیک بسیار زیادی از مبدا تهران به سمت مناطق شمالی ایران وجود خواهد داشت و ممکن است مسیر رسیدن شما به شمال بسیار سخت شود. و نکته بسیار مهمی که باید آن را بدانید برای مسیر برگشت شما باید زمانی را انتخاب کنید که سفر شما به لحظات پایانی موکول نشود. زیرا با حجم بسیار زیاد ترافیک به سمت تهران مواجه خواهید شد که باعث خواهد شد شما سر موعد به مقصد نرسید.  به همین دلیل پیشنهاد می‌شود سعی کنید در اواسط نوروز به شمال سفر کنید و در چند روز مانده به پایان این تعطیلات به شهر مبدا خود بازگردید.

سفر به شمال پیش از ماه رمضان و بعد از امتحانات

یکی از بهترین زمان های دیگر که شما می توانید به شمال سفر کنید قبل از ماه رمضان می باشد. زیرا به دلیل اینکه بیشتر افراد روزه می باشند و امکان سفر برای آنها در این ماه وجود ندارد سفرهای خود را قبل از ماه رمضان انجام می‌دهند تا در این ماه مبارک در منزل خود حضور داشته باشد. به همین دلیل حجم سفرها در قبل از ماه رمضان بالا است. همچنین زمان بعدی که سفرهای زیادی به سمت مناطق شمالی ایران انجام می شود بعد از ایام امتحانات و کنکور دانشجویان میباشد.  زیرا بعد از چند ماه درس خواندن سخت خانواده ها به دنبال سفر می باشند و بعد از ایام کنکور با حجم بالای صفر به سمت شمال مواجه خواهیم شد. به همین دلیل باید برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید تا مشکلی برای شما در حین سفر پیش نیاید.

دریا شمال

یکی از بهترین زمان ها برای سفر به مناطق شمالی ایران فصل پاییز است. زیرا در این فصل مدارس و دانشگاه‌ها پابرجا بوده و برگزار می‌شود و از حجم سفرها بسیار کاهش یافته است و شما به خوبی می توانید بدون مشکلی به مناطق شمالی ایران سفر کنید و از جاذبه های گردشگری شمال دیدن نمایید.  اما باید به این نکته توجه داشته باشید ممکن است در فصل پاییز با بارندگی های فصلی مواجه شوید و به همین دلیل پیش از سفر باید از شرایط آب و هوایی مقصد مطلع شوید تا مشکلی برای شما در شهر مقصد به وجود نیاید. زیرا با مواج بودن دریا و یا سفر به سمت مناطق جنگلی اگر با بارش باران مواجه شوید قطعاً تفریح شما اما جذابیت چندانی برای تان نخواهد داشت ولی باید به این نکته واقف باشید طبیعت بارانی نیز خودش یک نوع طبیعت زیبا بوده و گردشگران زیادی را جهت می کند.

زمستان شمال

سفر به شمال در زمستان

اگر قصد دارید در فصل زمستان  به مناطق شمال سفر کنید. حتماً پیش از سفر خود از شرایط آب و هوایی مقصد و جاده مطلع شوید تا مشکلی برای شما پیش نیاید. اگر قصد دارید به برخی از مناطق شمالی ایران مانند فیلبند ماسال بندر انزلی و نمک‌آبرود سفر کنید قطعا شرایط آب و هوایی باید برای شما در اولویت باشد زیرا در صورتی که با بارش باران و البته بارش برف در این مناطق مواجه شوید مشکلات بسیاری برای شما پیش خواهد آمد. و لازم است بدانید با بارش برف در جاده‌های مواصلاتی به این مناطق بسته خواهد شد و رفت و آمد برای شما بسیار سخت می‌شو.

در نتیجه بهترین زمان برای سفر به شمال ایران  آن فصل بهار و فصل تابستان می باشد. زیرا شرایط آب و هوایی مناسب بوده و گردشگران زیادی به این مناطق سفر می‌کنند همچنین در فصل پاییز اگر قصد دارید باید قطعاً از شرایط آب و هوایی و اطمینان حاصل فرمایید. آژانس هواپیمایی آرامش سفر تور شمال را برای شما برگزار می کند و می توانید با تور گروهی این آژانس به مناطق شمالی ایران سفر نمایی.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید