جشن هالوون یکی از محبوب ترین جشن های غربی ها و نشنات گرفته از آمریکا میباشد.زمان هالوون مصادف است با شب اول نوامبر یعنی ۹ آبان که در دنیا به ویژه در غرب برگزار میگردد.هالوون که سه شبانه روز ادامه دارد و بسیار نزد مردمان معروف و محبوب میباشد به این صورت است که در این جشن با لباس های عجیب و چهره ای ترسناک در این جشن شرکت میکنند.نماد جشن هالوون کدوتنبل میباشد با آن دهان باز و چشم های خشن که درونش چراغی روشن میکنند.با توجه به اینکه این جشن برای برخی از افراد جالب میباشد در این مطلب ۵ تا از بهترین مقصد های هالوون را در اروپا به شما معرفی خواهیم کرد در این مطلب همراه آرامش سفر باشید.

ناتینگهام – انگلستان

هالوون در ناتینگهام جالب میباشد به این صورت که شب اول نوامبر ساعت ۷ عصر مردمان در در یک خیابان جمع میشوند و پیاده روی میکنند و یک دیگر را میترسانند.یک محقق روانشناسی به نام جنی کراس این نوع مدل جشن را در ناتینگهام در سال ۱۹۹۳ مود کرد که معروف به تور جشن هالوون یا تور هالوون معروف شد.

تور هالوون در تاتینگهام در اطراف قلعه ناتینگهام برگزار میشود و با ارواحی خیالی یک دیگر را میترسانند.این تور هالوون به نام که در شب برگزار میگردد شبه وحشی نام دارد و هزینه آن در ناتینگهام ۱۵ پوند میباشد و ۹۰ دقیقه زمان برگزاری آن است.این ۱۵ پوند برای تور هالوون برای یک خانواده ۴ نفری میباشد.

جشن هالوون

میث – ایرلند

شهروندان شهر میث معتقد هستند که هالوون اول از این شهر آغاز شده است.هالوون که بیش از ۲۰۰۰ سال سابقه دارد در این شهر بسیار ویژه برگزار میگردد.هالوون در میث ایرلند به این صورت برگزار میگردد که در طی سه شب مردم دوره هم جمع میشوند و با داستان های ترسناک یک دیگر را میترسانند.و به خوش گذرانی مشغول میباشند.

جشن هالوون

سالو – اسپانیا

سالو شهری ساحلی در ناحیهٔ بایش کمپ در استان تاراگنای کاتالونیا میباشد که یکی از بهترین مقصد های هالوون در اروپا است. هر ساله از ۲۲ سپتامبر تا ۱۸ نوامبر رویدادهای ترسناکی در این شهر بندری برگزار میگردد.مردمان زیادی از سرتاسر اسپانیا به این شهر سفر میکنند تا در جشن هالوون سالو شرکت کنند در این جشن ویژه در سالو شما میتوانید فیلم های بسیار ترسناک سه بعدی و ۴ بعدی را تماشا کنید و بیش از پیش بترسید و لذت ببرید.

جشن هالوون

پراگ – جمهوری چک

یکی از بهترین و بزرگترین جشن های هالوون در پراگ جمهوری چک برگزار میگردد.این جشن همه ساله با بیش از ۵۰۰۰ هزار نفر در یک محوطه وسیع برگزار میشود که در این زمان آنها به جشن و لذت بردن از این مراسم با موسیقی های زیبا مشغول میشوند.مسابقه ای ویژه در این مراسم به نام ترسناک ترین لباس هالوون برگزار میشود.این مراسم در مکانی به نام SaSaZu برگزار میشود.

جشن هالوون

آمستردام – هلند

آمستردام میتواند مقصد خوبی برای جشن هالوون باشد این شهر بعد از ۱۸ سال که جشن هالوون را در یک شب برگزار میکرد سال گذشته بیش از یک هفته طول کشید.جشن هالوون در آمستردام هلند در مکانی به نام Paleis van de Weemoed به صورت ویژه برگزار میگردد که شرکت کنندگان در این مراسم شاهد یک نمایش ترسناک خواهند بود و سپس بعد از نمایش مهمانی بسیار زیبا برگزار میگردد که از حضور در آن میتوانند لذت ببرند.

جشن هالوون

منبع : edreams