31

فروردین
1401

بهترین مقصد گردشگری ترکیه

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 29 0

بهترین مقصد گردشگری ترکیه

بهترین مقصد گردشگری ترکیه ، کشور ترکیه یکی از توریستی ترین کشور های دنیا میباشد که سالانه گردشگران بسیاری را به خود جذب میکند.شهرهای ترکیه همه سالانه در لیست توریستی ترین شهرهای جهان و محبوبترین شهرهای دنیا در لیست جهانی قرار میگیرند.در این مقاله گردشگری آرامش سفر قصد داریم بهترین شهر ترکیه برای سفر را به شما معرفی کنیم تا بهتر بتوانید مقصد خود برا سفر به ترکیه را انتخاب کنید.در این مقاله گردشگری همراه آرامش سفر باشید.

معرفی شهر های ترکیه

کشور ترکیه شامل ۲۰ شهر میباشد از استانبول که بزرگترین شهر آن میباشد گرفته تا ارزروم که کوچک ترین شهر ترکیه میباشد.پایتخت ترکیه آنکارا میباشد با ۴.۵ میلیون جمعیت اما پرجمعیت ترین شهر ترکیه استانبول میباشد با ۱۵ میلیون جمعیت که البته استانبول محبوبترین شهر ترکیه نزد گردشگران هم میباشد.از دیگر شهر های پرجمعیت ترکیه میتوانیم به ازمیر و بورسا اشاره کنیم .

کشور ترکیه به دلیل نزدیکی به ایران و ویژگی های خاص آن از مراکز خرید گرفته تا جاذبه های دیدنی و سواحل زیبای آن یکی از کشور های محبوب برای ایرانیان میباشد که تمامی ماه های سال برای سفر به ترکیه اقدام میکنند،دلیل دیگری که ترکیه برای ایرانی ها محبوب شده است این میباشد که شما بدون ویزا هم میتوانید به این کشور سفر کنید.

بهترین شهر ترکیه برای سفر

استانبول

تور استانبول

دو شهر در لیست توریستی ترین شهر های ترکیه میباشد که سالانه گردشگران زیادی به آنجا سفر میکنند در رده اول این لیست استانبول قرار دارد که از محبوبترین شهرهای ترکیه هم میباشد.
شهر استانبول یکی از بزرگترین شهرهای جهان هم نیز میباشد.استانبول شهری میباشد که آسیا و اروپا را به یک دیگر متصل کرده است.
استانبول به دلیل داشتن مراکز خرید بسیار عالی و قیمت های مناسب ، جاذبه های دیدنی فوق العاده و معماری های خاص که قدمت بسیار طولانی را دارد ، فضای سرسبز و طبیعت زیبا بهترین مقصد گردشگری ترکیه میباشد.

استانبول در سال ۲۰۱۰ پایتخت فرهنگی اروپا معرفی شد.برای سفر به ترکیه میتوانید هر زمانی را که خواستید را انتخاب کنید اما بهترین زمان بهار تا پاییز میباشد آن هم به دلیل خوبی آب و هوا و راحتی رفتن به سواحل میباشد وگرنه دلیلی به سفر کردن در زمستان به استانبول نمیباشد.حتی زمستان تورهای ارزانتری برای این ترکیه یافت میشود.

آنتالیا

تور آنتالیا

آنتالیا یکی از زیباترین شهرهای ترکیه میباشد که توریست های بسیاری را جدب میکند.این شهر در راسته دریای مدیترانه قرار دارد که منظره فوق العاده ای را به این شهر بخشیده است.آنتالیا هم همانند استانبول بهترین مقصد گردشگری ترکیه میباشد.
تور آنتالیا یکی از تورهای پرطرفدار در ایران برای سفر به ترکیه میباشد که زودتر از موعد تکمیل شده و برگزار میگردد.یکی از بهترین زمان های سفر به آنتالیا عید نوروز میباشد که فستیوال های زیادی در این شهر برگزار میگردد و افراد مشهور زیادی به این شهر سفر میکنند.

منبع : آرامش سفر

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید