31

فروردین
1401

جاذبه های گردشگری باکو

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 26 0

جاذبه های گردشگری باکو ، باکو یکی از توریستی ترین شهرهای کشور آذربایجان میباشد.سالانه میلیون ها گردشگر با تور باکو وارد این شهر شده و از جاذبه های گردشگری باکو دیدن مینمایند.شهر باکو پایتخت آذربایجان نیز خواهر خوانده تبریز در ایران میباشد.گردشگران و توریست های زیادی از کشور ایران سالانه به این شهر سفر میکنند.در این مقاله گردشگری آرامش سفر قصد داریم تا جاذبه های گردشگری باکو را به شما معرفی کنیم.همراه آرامش سفر باشید.

برای رزور آنلاین تور باکو اینجا کلیک کنید.

برای رزرو تلفنی تور باکو با شماره ۰۲۱۵۴۰۳۴۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.

جاذبه های گردشگری باکو ، ایچری شهر

یکی از زیباترین بخش های گردشگری در شهر باکو منطقه گردشگری ایچری شهر میباشد.این بخش شامل بافت قدیمی شهر باکو میباشد.برای گردشگران همیشه بازدید از جاذبه های قدیمی یکی از مهمترین بخش های بوده است ، این بخش از باکو هم بسیار مورد توجه گردشگران میباشد.دراین بخش باکو که به نام ارگ باکو شناسایی میشود جاذبه های گردشگری زیادی وجود دارد که سه جاذبه گردشگری آن بسیار است.

کاخ شیروان شاهان ، قلعه دختر و دروازه مراد در بافت قدیمی باکو قرار دارد.دلیل اینکه این منطقه نیز قدیمی مانده است این میباشد که سالها قبل منطقه ایچری شهر پایخت پادشاهی شروان شاه بود .زلزله ای شدید در این کشور رخ میدهد و خرابی هایی در این منطقه ایجاد میشود و آنها پایتخت خود را به باکو منتقل میکنند و تا این بخش را بازسازی نمایند.این کار بسیار زمانبر بود و کم کم فراموش شده و باکو را به عنوان پایتخت خود انتخاب میکنند.

ایچری شهر باکو

جاذبه های گردشگری باکو ، مسجد حیدر باکو

مسجد حیدر باکو یکی از زیباترین و عظیم ترین مساجد دنیا میباشد.این مسجد که دارای چهار مناره به ارتفاع ۹۵ متر میباشد دارای شکوه فوق العاده ای است.مسجد به نوعی طراحی شده است که همزمان ۴ هزار نفر میتوانند در آن به عبادت بپردازند.لازم هست بدانید مسجد حیدر باکو دارای دو گنبد به ارتفاع ۵۵ و ۳۵ متری میباشد.

ساخت این مسجد چندین سال طول کشید و در سال ۲۰۱۴ به بهره برداری رسید.در این مسجد بزرگترین فرش ماشینی دنیا نیز قرار دارد.این مسجد مکان عبادت اهل تسنن و اهل تشیع میباشد.مسجد حیدر باکو در اطراف محله بینه‌قدی در باکو پایتخت آذربایجان واقع شده است.

مسجد حیدر باکو

جاذبه های گردشگری باکو ، کاخ شیروان شاه

یکی از  زیباترین کاخ های قرون وسطی به جرعت میتوان گفت کاخ شیروان شاه باکو میباشد.این کاخ که با پیچیدگی خاص  معماری زیبایی آن در بین گردشگران مشهور شده است جزو بهترین جاذبه های گردشگری شهرباکو قرار دارد.این کاخ در محله قدیمی ایچری شهر واقع میباشد.

کاخ شیروان شاه یا شروان شاه در سال ۲۰۰۰ در سازمان یونسکو به عنوان میراث جهانی ثبت شد.این کاخ بر روی بلندترین تپه در این منطقه قدیمی واقع میباشد و محل زندگی فرمانروایان آن زمان بود تا بتوانند به راحتی در مقابل حملات دشمن دفاع کنند.

کاخ شیروان شاه

جاذبه های گردشگری باکو ، برج تلوزیونی باکو

برج تلوزیونی باکو یک برجی شبیه به برج میلاد تهران ، این برج در بالای تپه ای قرار دارد.ارتفاع این برج ۳۱۰ متر میباشد.برج تلوزیونی باکو بلندترین برج در کشور باکو است که تا به حال ساخته شده است.این برج سالانه گردشگران بسیاری به خود جذب میکند.و جزو مهمترین جاذبه های گردشگری در باکو میباشد.

یکی از ویژگی ها منحصر به فرد این برج این میباشد که شما هر جایی در باکو قرار داشته باشید به راحتی میتوانید این برج را از فاصله ای دور هم مشاهده کنید.شما نیز میتوانید به بالای این برج رفته و شهر زیبای باکو را کامل ببینید و تصاویری زیبا را ثبت کنید.

برج تلوزیونی باکو

جاذبه های گردشگری باکو ، برج مایدن یا قلعه دختر باکو

قلعه دختر باکو ، قلعه ای به یادگار مانده از دوران ساسانی میباشد.این قلعه در محله قدیمی ایچری واقع میباشد.این قلعه هم اکنون در باکو تبدیل به موزه شده است.سازمان جهانی یونسکو همزمان با کاخ شیروان شاه قلعه مایدن را هم در سال ۲۰۰۰ به عنوان میراث جهانی در سازمان یونسکو به ثبت رساند.

قلعه دختر باکو دارای معماری زیبایی میباشدواین قلعه دارای ۲۶ متر طول و ۱۶ متر عرض است.قلعه دختر باکو جزو مهمترین جاذبه های گردشگری در باکو میباشد که باید حتما از آن دیدن نمایید.

قلعه دختر باکو

جاذبه های گردشگری باکو ، سواحل باکو

باکو به دلیل اینکه در حوزه دریای خزر و شبه جزیره آب شوران قرار دارد دارای سواحل زیبایی میباشد.اگر با تور باکو به این شهر سفر میکند حتما از یکی از مهمترین و زیباترین بخش های باکو یعنی ساحل گردی غاقل نشوید.این شهر دارای سه ساحل معروف میباشد که سالانه گردشگران زیادی از آن دیدن میکنند.سواحل باکو جزو بهترین جاذبه های گردشگری باکو میباشد.

کلوب ساحلی AF و کلوب ساحلی آمبوران و ساحل و پارک آبی دالگا جزو بهترین تفریحات آبی در باکو میباشد که میتوانید از آنها بازدید کرده و لذت ببرید.این مناطق کامل ایمن بوده و به دارای تفریحات متفاوتی میباشد.همچنین شما میتوانید از رستوران هایی که در اطراف آنها میباشد استفاده کرده و غذای های محلی شهرباکو را میل بفرمایید.

ساحل باکو

جاذبه های گردشگری باکو ، تارگوویی باکو

محله فوق العاده و بسیار زیبای تارگوویی باکو یکی از بهترین محلات در این شهر میباشد.این محله دارای دو بخش قدیمی و جدید میباشد.که بخش قدیمی آن به ایچری شهر متصل است و بخش جدید آن به مرکز باکو.بافت و معماری این محله بسیار زیبا و خاص میباشد و دارای سنگ فرش های زیبای است.

شما نیز در محله تارگوویی باکو میتوانید به خرید کردن بپردازید و دارای فروشگاه های معتبری میباشد.همچنین این منطقه دارای رستوران های زیادی است که غذاهای محلی باکو در آن تهیه میشود که حتما به آنجا هم رفته و از غذاهای این منطقه و غذاهای محلی شهر باکو میل بفرمایید.این محله جزو جاذبه های گردشگری باکو میباشد.

تارگوویی باکو

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید