01

اردیبهشت
1401

شناخت باغ کتاب تهران

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 55 0

شهر تهران یکی از توریستی ترین شهرهای ایران می باشد. این شهر سالانه میزبان هزاران گردشگر داخلی و خارجی است. عمده گردشگران شهر تهران گردشگران داخلی بوده که از شهرهای دیگر برای تفریح و یا کارهای مربوطه به تهران سفر می کند. تهران شهری می باشد که دارای جاذبه های گردشگری و توریستی بسیاری است از جاذبه های تاریخی گرفته تا جاذبه های  فرهنگی و تفریحی هر کدام به نوبه خود دلیل مبنی بر حضور گردشگر به این شهر می باشد.

یکی از جاذبه های گردشگری جذاب و جالب شهر تهران باغ کتاب تهران می باشد جاذبه ای مورد توجه که شاید کمتر کسی  برای بازدید ااز ین جاذبه به آن فکر کند.

باغ کتاب تهران

شناخت باغ کتاب تهران

باغ کتاب تهران یکی از جاذبه های جذاب این شهر بزرگ می باشد. جاذبه ای که شما می توانید  هم به عنوان تفریح از آن و هم خرید کتاب به آنجا  روی بروید. این باغ دارای مکان های بسیاری می باشد که شما می توانید از آنها دیدن نمایید مکان هایی همانند رستوران و کافه که برای خانواده ها و جوانان بسیار مناسب می باشد. مسابقات و برنامه های بسیاری در باغ کتاب تهران برگزار می شود که حتماً باید از آنها دیدن نمایید. این جاذبه گردشگری که به عنوان یک جاذبه فرهنگی در تهران از آن یاد می شود و مورد بازدید گردشگران بسیار زیادی است.

باغ کتاب تهران در سال ۱۳۸۳  آغاز به به کار کرد. سپس در سال ۱۳۹۶ به بهره‌برداری رسید. جالب است بدانید در این زمان چندین بار باغ کتاب دچار تغییرات شد. در ابتدا قرار بود فضایی بسیار بزرگ ساخته شود که نمایشگاه سالانه کتاب در این مکان برگزار شود شود ولی به دلیل اینکه  این نمایشگاه فقط یک  بار در سال برگزار می شد در باقی روزهای سال بدون استفاده باقی می ماند و به نوعی هزینه بسیاری تنها برای یک نمایشگاه که یک بار در سال برگزار می شد خرج میشد عقلانی نبود. فعالیت این باغ کتاب به این صورت است که مجموعه‌ای از تمام کتاب فروشی های تهران در این باغ کتاب دارای شعبه و نمایندگی هستند و به نوعی یک بازار بزرگ کتاب در اینجا قرار دارد.

باغ کتاب تهران

فضای باغ کتاب تهران

صحبت های انجام شد و با برنامه ریزی های انجام شده باغ کتاب در سال ۱۳۹۶ به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد. طی این زمان این باغ تغییراتی را در خود دید که در نهایت این فضا برای خانواده‌ها یک فضای کاملا عالی می باشد. نکات جالب در مورد باغ کتاب تهران فضای مخصوص کودکان است که یک مکانی کاملاً منحصر به فرد که مختص کودکان طراحی شده است است.  در این مکان کافه و کتابخانه برای کودکان قرار دارد که می تواند از آن استفاده کند. یکی از نکات جالب در مورد این مکان وجود کارشناسان تغذیه مخصوص کودکان است. کودکان می‌توانند از آنها مشاوره بگیرند باغ کتاب تهران دارای مجسمه های بسیاری میباشد که هرکدام گویایی بخشی از تاریخ ایران هستند. مجسمه های نوستالژیک که برخی از آنها بسیار قدیمی بوده و  و به دلیل زیبایی خاص مردم تصاویر خاصی را با آنها  ثبت می کند.

باغ کتاب تهران

بخش های باغ کتاب تهران

نوجوانانی که رویای مهندسی و مهندس شدن را را در سر دارند میتوانند در باشگاه رباتیک باغ کتاب تهران هم جمع شده و شروع به ساخت ربات های خاص کنند. و با آنها آزمایشات زیبایی را انجام دهند. این بخش بسیار برای کودکان و نوجوانان مورد توجه می باشد و افراد زیادی تنها به هدف حضور در این بخش به باغ کتاب تهران آن می روند بخش دیگر این پارک سرزمین فکر بازیا میباشد که در آن مجموعه ای از بازی های فکری قراردارد. که ویژه کودکان ۴ الی ۱۵ سال است شما در این مجموعه می توانید بازی های فکری زیبایی را انجام دهید که برای تقویت حافظه بسیار مناسب است.

باغ کتاب تهران دارای سالن های سینما می باشد. سالن هایی که بسیار زیبا و لوکس بوده و مردم از آن استقبال زیادی می کنند یکی از این سینماها پردیس سینمایی باغ کتاب می باشد که در بلوک نگارستان، ۱۱ سالن سینمایی قرار دارد مجموع افرادی که می تواند در این سالن حضور داشته باشند ۲ هزار نفر می باشد. دیگر بخش مورد توجه بخش آموزش می باشد که در باغ کتاب تهران قرار دارد که در آن میتوایند دورهمی های ۲۰ تا ۵۰ نفره حضور داشته باشند و در مورد مسائل مختلف به گفتگو بپردازند.

باغ کتاب تهران

باغ کتاب تهران دارای امکانات رفاهی بسیار زیادی می باشد. امکاناتی که  اگر شما چندین ساعت در این باغ کتاب حضور داشته باشید مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد. پارکینگ بسیار بزرگ ماشین و رستوران که غذاهای مورد علاقه خود را میل نمایید. و همچنین کافه برای دورهمی های دوستان در این باغ وجود دارد. همچنین به دلیل وسعت زیاد در باغ کتاب تهران ماشین های حمل کودک در این باغ وجود دارد که کودکان می‌توانند و آنها سوار شوند و مسیرهای زیاد را طی نمایند. لازم است بدانید در این ماشین ها  کودکان در کنار والدین خود سوار میشوند. همچنین بخش های دیگری هم مانند سرویس های بهداشتی و نمازخانه در باغ کتاب قرار دارد که به منظور رفاه حال گردشگران ساخته شده است.

دسترسی به باغ کتاب تهران

برای رسیدن به باغ کتاب تهران شما می توانید  میدان ونک بزرگراه حقانی مسیر غرب به شرق بعد از تقاطع بزرگراه شهید مدرس خروجی یک کتابخانه ملی به باغ کتاب تهران برسید.  همچنین در مسیر دوم که این مسیر مختص ماشین های شخصی می باشد و بزرگراه شهید همت مسیر شرق بزرگراه باغ موزه دفاع مقدس که در نهایت باغ کتاب. اما اگر قصد دارید با مترو به باغ کتاب تهران بروید باید بدانید که شما در ایستگاه شهید حقانی پیاده شوید در این ایستگاه با پای پیاده به سمت باغ کتاب حرکت نمایید نهایتا ده دقیقه راه است. یا از از تاکسی هایی که در این بخش تدارک دیده شده است به سمت باغ کتاب حرکت نمایید.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید