19

فروردین
1401

راهنمای اخذ ویزای اتریش

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 18 0

اتریش یکی از کشورهای حوزه شینگن و واحد یورو در اروپای مرکزی است که به عنوان مهد موسیقی و هنر اروپا شناخته می­شود. اتریش را باید یکی از مقاصد متفاوت اروپایی دانست که می­تواند به عنوان سفری خاص شناخته شود. اگر می­خواهید برای سفر به این کشور کهن و تاریخی با جاذبه­های دیدنی و طبیعت فوق­العاده اش برنامه­ریزی کنید همین حالا برای شروع سفر، ترجمه مدارک، رزرو وقت سفارت و اخذ ویزای اتریش با تیم ما همراه باشید و برای مشاوره های بیشتر تماس بگیرید.

ویزای اتریش

انواع ویزای اتریش

دولت اتریش با توجه به جاذبه ها و موزه های فوق العاده، به عنوان یکی از دیدنی­ترین مقاصد تاریخی و توریستی اروپا شناخته می­شود. در عین حال علاوه بر گردشگری دولت اتریش برای اهداف تجاری، کاری و تحصیلی هم ویزا صادر می­کند.

ویزای اتریش برای سفر به تمام کشورهای حوزه شینگن و اتحادیه اروپا معتبر است و بر اساس دفعات ورود به ویزای سینگل (یک بار ورود) و مولتی (چند بار ورود) تقسیم می­شود. همچنین بر اساس روزهای مجاز جهت اقامت، متقاضی بر مبنای هدف از سفر می­تواند برای ویزای C برای اقامت زیر ۹۰ روز و یا ویزای D برای اقامت های بالای ۹۰ روز درخواست دهد.

ویزای توریستی اتریش

برای گشت­وگذار در وین زیبا و دیگر شهرهای دیدنی اتریش، لذت بردن از جاذبه­های طبیعی این کشور دیدنی باید برای ویزای توریستی اتریش درخواست بدهید. بخاطر داشته باشید که ارائه دعوتنامۀ معتبر کد دار برای اخذ ویزای اتریش ضروری است و بدون این دعوتنامه وقت مصاحبه هم به متقاضی اختصاص داده نخواهد شد.

ویزای توریستی در کتگوری ویزای C قرار گرفته و مسئول دریافت مدارک آن شرکت واسطه VFS است، در نتیجه متقاضیان نیازی به حضور در سفارت ندارند. ویزای توریستی اتریش معمولا به صورت سینگل و طی ۱۴ روز کاری صادر شده، هزینه آن ۸۰ یورو به ازای هر نفر است و باید حتما تا دو ماه پیش از تاریخ سفر برای مراجعه به مرکز VFS آماده باشید.

ویزای اتریش

مدارک ویزای توریستی اتریش

ویزای توریستی اتریش همچون ویزای دیگر کشورهای حوزه شینگن لیستی از مدارک مهم را دارد تا آفیسر بابت هدف سفر و بازگشت متقاضی به کشور مطمئن باشد. شما برای مرتب کردن مدارک، نگارش نامه های ضروری و رزرو وقت مراجعه به VFS می­توانید با تیم ما تماس گرفته و بابت اخذ ویزا مطمئن باشید. بر همین اساس لازم است تا علاوه بر پاسپورتی که بالای ۶ ماه اعتبار دارد، مدارک زیر را ترجمه کرده و برای تحویل به VFS آماده کنید:

 • تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی به انگلیسی یا اتریشی
 • ارائه ویزاها و پاسپورت­های قبلی در صورتی که تا به حال به شینگن سفر داشته­اید
 • عکس با زمینه سفید که از ۶ ماه قدیمی­تر نباشد
 • ترجمه شناسنامه و تمام مدارک شناسایی همراه با ترجمه سند ازدواج برای متقاضیان متاهل
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و دانش­آموزان (جدید باشد و خطاب به سفارت نوشته شود)
 • گواهی اشتغال به کار برای کارمندان در سربرگ شرکت با مهر و امضای مدیرعامل (جدید باشد و خطاب به سفارت نوشته شود)
 • ارائه تمام مدارک شغلی کارفرمایان اعم از ترجمه روزنامه رسمی، آگهی تغییرات، کارت نظام پزشکی، نظام، جواز کسب و پروانه بهره­برداری
 • اسناد ملکی
 • تمکن مالی با مهر و امضای بانک همراه با فیش حقوقی سه ماهه و گردش حساب شش ماهه
 • ترجمه لیست مالیات­های پرداختی
 • رزرو بلیط رفت و برگشت برای مشخص شدن تاریخ ورود و خروج متقاضی
 • رزرو و تائیدیه هتل محل اقامت
 • بیمه نامه سفر معتبر برای تمام کشورهای حوزه شینگن
 • دعوتنامه که باید شامل تمام اطلاعات شخصی دعوت کننده، آدرس و تلفن باشد و اشاره به مدت زمان اقامت دعوت شونده داشته باشد
 • نامه هدف از سفر با اطلاعاتی نظیر تاریخ ورود و خروج، برنامه بازدیدها و محل اقامت

بخاطر داشته باشید که تمامی مدارک باید حتما در دارالترجمه­های رسمی سفارت اتریش ترجمه و تائید شود. برای اطلاع از دارالترجمه­های مورد تائید سفارت با تیم ما تماس گرفته و یا به وبسایت رسمی سفارت اتریش مراجعه کنید.

ویزای تحصیلی اتریش

مراکز آموزشی اتریش از جمله دانشگاه وین، دانشگاه فنی وین، دانشگاه اینسبورگ و دانشگاه سالزبورگ با فراهم کردن شرایط تحصیل به زبان انگیلسی به مراکز آکادمیک مورد علاقه دانشجویان ایرانی تبدیل شده­اند. دانشجویان با تحصیل در اتریش نه تنها می­توانند به صورت پاره وقت به کار مشغول شوند، بلکه بعد از فارغ التحصیلی در صورت استخدام در موقعیت های شغلی مناسب شانس خوبی برای اخذ اقامت این کشور نیز دارند.

برای اخذ ویزای دانشجویی اتریش، متقاضی باید بعد از گرفتن پذیرشنامه از دانشگاه، چک لیست ویزای تحصیلی را از سفارت گرفته، مدارک را به اتریشی و در دارالترجمه های مورد تائید سفارت ترجمه کرده و وقت مصاحبه رزرو  را کند.

ویزای دانشجویی اتریش به صورت مولتی صادر شده و پرونده تحصیلی مستقیما توسط سفارت بررسی می شود. با توجه به ماهیت اقامت بلند مدت ویزای تحصیلی، دانشجو باید حتما گواهی سلامت عمومی داشته باشد که تنها توسط پزشکان امین سفارت صادر می شود.

ویزای اتریش

ویزای جاب سیکر اتریش / جست و جوی کار JOB SEEKER VISA

ویزای جاب سیکر اتریش به مدت ۶ ماه و تنها برای جست­وجوی کار صادر می­شود. متقاضیانی که تسلط خوبی به زبان آلمانی یا اتریشی داشته و می توانند مدرک B1 یا B2 ارائه دهند، در یکی از رشته های مهندسی، فناوری و IT تحصیل کرده و سابقه کاری مرتبط داشته و مدارک دانشگاهی دارند، می­توانند به عنوان نیروی متخصص برای ویزای جاب سیکر اتریش درخواست دهند.

در مرحله اول باید تمامی مدارک توسط سفارت تائید شده و در صورتی که بر اساس سن، تسلط به زبان، سابقه کاری و دیگر اسناد مرتبط متقاضی حداقل امتیازهای جاب سیکر را بگیرد، پرونده جاب سیکر توسط سفارت برای صدور ویزای بررسی می­شود.

در صورتی که موفق به اخذ ویزا شدید، به مدت ۶ ماه فرصت داشته تا در جست و جوی کار باشید و با اخذ قرارداد یک ساله از سوی کارفرما می­توانید ویزای یک ساله مولتی گرفته، اجازه کار داشته و همسر و فرزندان زیر سن قانونی را همراه خود ببرید، در غیر این صورت ویزای شش ماهه تمدید نخواهد شد و باید به کشور باز گردید. صدور این ویزا با ارائه دعوتنامه کاری یا همان جاب آفر حتمی است. متقاضی می­تواند تا پیش از مراجعه به سفارت برای درخواست کار ، مکاتبه با کارفرمایان اتریشی را شروع کرده، وصت مصاحبه گرفته و تقاضای جاب آفر دهد.

دریافت و تائید مدارک ویزای جاب سیکر اتریش بر عهده سفارت بوده و شما باید با ارسال ایمیل به صورت مستقیم به سفارت وقت مراجعه را رزرو کنید. مدارک ویزای جاب سیکر باید توسط دارالترجمه های مورد تائید سفارت ترجمه شود.

ریجکتی ویزای اتریش

در صورتی که تمام مدارک شما کامل باشد و بتوانید دعوتنامه معتبر، تمکن مالی خوب و برنامه سفر قابل قبولی ارائه دهید سفارت با درخواست ویزای اتریش شما موافقت خواهد کرد. در غیر این صورت شاید درخواست ویزا رد شود. با ریجکت شدن ویزای شینگن متقاضی حق دارد تا بر اساس قوانین اتحادیه اروپا درخواست تجدید نظر داده و مدارک تکمیلی را ارائه دهد. در صورتی که آفیسر با درخواست ویزای شما موافقت کند، حتما در زمان مقتضی تماس گرفته و در صورت نیاز مدارک بیشتر هم می­خواهد.

شما برای برنامه­ریزی سفر به اتریش می­توانید در اسرع وقت با تیم ما تماس گرفته و از مرحله اول و ترجمه مدارک، تا رزرو وقت مصاحبه و مراجعه به سفارت از راهنمایی کارشناسان برخوردار شوید. ما تا زما اخذ ویزای اتریش و شروع سفر در کنار شما خواهیم بود و در صورتی که نیاز به مشاوره های بیشتر داشته باشید، می­توانید از کمک­ها و مشاوره تیم ویزا بهرمند شوید، تا عازم سفری خاطره انگیز به مرکز هنر و موسیقی اروپا شوید.

23 / 100

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید