01

اردیبهشت
1401

۵ جاذبه گردشگری ازمیر

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 19 0

ازمیر یکی از شهرهای تاریخی و قدیمی ترکیه میباشد.شناخت جاذبه های گردشگری ازمیر ترکیه قطعا میتواند برای هر گردشگری جذاب باشد.با توجه به اینکه درخواست تور ترکیه در ایران بسیار زیاد است بیش از هر چیزی باید اول جاذبه های گردشگری شهرهای ترکیه را شناخت.ازمیر شهری تاریخی که به دور از هیاهو و شلوغی شهری جزو زیباترین شهرهای ترکیه میباشد.در این مطلب جدید آرامش سفر قصد داریم به معرفی جاذبه های گردشگری ازمیر بپردازیم.

ساحل ازمیر

قطعا یکی از هدف های هر گردشگری که سمت ترکیه سفر میکند ساحل گردی میباشد.ازمیر نیز همانند دیگرشهرهای ترکیه دارای سواحل بسیار زیبایی است.اکثر سواحل این شهر دارای تمامی امکانات رفاهی و برخی نیز دارای هتل میباشند.همچنین تفریحات آبی این سواحل همچون دیگر ساحل های ترکیه برپاست که میتوانید از آنها استفاده کنید.

ساحل ازمیر

مسجد حصار ازمیر

یکی از جاذبه های گردشگری ازمیر جاذبه ای تاریخی میباشد.مسجد حصار ازمیر یکی از قدیمی ترین مساجد کشور ترکیه است.این مسجد با شکوه که دارای معماری بسیار زیبایی میباشد در قرن شازندهم ساخته شده است.حتما بازدید از مسجد حصار ازمیر را در برنامه های خود قرار دهید.

مسجد حصار ازمیر

بازار کمرالتی ازمیر

ازمیر بخشی دارد مربوط به بازارگردی که جزو محبوبترین جاذبه های گردشگری این شهر هم محسوب میشود.در این بازار سنتی ازمیر شما میتوانید اکثر چیزهایی که مدنظر دارید را پیدا کنید.اما قطعا نباید انتظار داشته باشید که برند های لوکسی در این بازار دااری شعبه باشند زیرا بازار کمرالتی یک بازار قدیمی و سنتی است که دور زدن در آن برای شما لذتبخش خواهد بود.

بازار کمرالتی ازمیر

پاموکاله ازمیر

یکی از منحصر به فرد ترین جاذبه های گردشگری ازمیر پاموکاله میباشد.قطعا یکی از زیباترین جاذبه های ازمیر میباشد که گردشگران زیادی را به خود جذب میکند.این منطقه دارای چمشه های آب گرم به صورت پله کانی است که شکوه و زیبایی خاصی به منطقه بخشیده است و میتوانید تصاویر زیبایی را به ثبت برسانید.

پاموکاله ازمیر

بنای قدیمی آسانسور ازمیر

اگر قصد دارید به بام ازمیر بروید و منظره ای زیبا از این شهر را ببینید بنای قدیمی آسانسور بهترین پیشنهاد برای شما میباشد.این آسانسور در سال ۱۹۰۷ توسط یهودیان برای جابجایی مردم به بالای تپه ساخته شد.در بالای تپه هم اکنون رستوران و کافه قرار دارد که میتوانید از آنجا دیدن نمایید.

آسانسور ازمیر

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید