30

فروردین
1401

جاذبه های گردشگری آلانیا ترکیه

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 28 0

شناخت و معرفی جاذبه های گردشگری آلانیا ترکیه ، آلانیا یکی از شهرهای کشور ترکیه میباشد که گردشگران زیادی سالانه وارد این شهر میشوند.این شهر توریستی که در جنوب کشور ترکیه قرار دارد بخشی از شهر آنتالیا مبیباشد.آلانیای ترکیه دارای جاذبه های گردشگری فراوانی میباشد جاذبه های تاریخی و طبیعی و جذابی که هر کدام میتواند دلیلی باشد مبنی بر حضور شما در این شهر توریستی.در این بخش از مقاله های گردشگری سایت آرامش سفر قصد داریم به معرفی جاذبه های گردشگری آلانیا بپردازیم همراه ما در این بخش باشید.

موزه مردم شناسی آلانیا

این موزه که به صورت قلعه ای زیبا میباشد به عنوان نمادی برای آلانیا شناخته میشود.این مکان در گذشته مربوط به فعالیت های نظامی مردم آنجا بود.این بنا چندین بار مورد بازسازی قرار گرفت و اکنون به عنوان موزه ای مهم در این شهر شناخته میشود.اگر با تور آنلانیا وارد این شهر میشوید حتما از موزه مردم شناسی این شهر دیدن کنید.

موزه مردم شناسی

محمودتلار آلانیا

مکانی تاریخی و منحصر به فرد در ۲۲ کیلومتری شهر آلانیا که جزو جاذبه های گردشگری آلانیا میباشد.این مکان دارای بخش های خاصی میباشد بخش هایی همچون کلیسا ، آمفی تئاتر ، معبد ، آب انبار و غیره .شما نیز میتوانید از خرابه ای محمودتلار آلانیا دیدن نمایید.

محمودتلار آلانیا

مسجد سلیمانیه آلانیا

یکی از جاذبه های گردشگری زیبای آلانیا مسجد سلیمانیه میباشد.این بنای تاریخی مربوط به دوره عثمانی است.مسجدی که دارای یک گنبد و یک مناره بزرگ میباشد و از فاصله ای دور هم میتوانید آنرا مشاهده کنید.این مسجد در قرن ۱۶ ساخته شده است و میتوانید از آن دیدن نمایید.

مسجد سلیمانیه آلانیا

مسجد امیر بدرالدین آلانیا

دیگر جاذبه گردشگری این شهر نیز مسجد امیر بدرالدین آلانیا میباشد.این مسجد که دارای معماری زیبا و منحصر به فردی میباشد به دستور امیر بدرالدین بنا شده است.این مکان دارای دو مناره نسبتا بزرگ میباشد.معماری این بنای زیبا به صورت رمی طراحی شده است.

مسجد بدرالدین

کاروانسرای شاراپسای آلانیا

یکی از جاذبه های گردشگری آلانیا که فوق العاده زیبا میباشد کاروانسرای شارپسا میباشد.این مکان در ۱۵ کیلومتری نزدیک آلانیا در جوار دریا قرار دارد که منظره ای زیبا را برای شما ایجاد کرده است که میتوانید از آن دیدن کنید و تصاویری زیبا را ثبت نمایید.بنای شاراپسا به دستور قیاس الدین کیخسرو ساخته شده است.

کاروانسرای شاراپسای آلانیا

موزه باستان شناسی آلانیا

موزه ای خاص و باستانی که مملو از آثار برنزی ، مرمری و سرامیکی و غیره میباشد.موزه باستان شناسی آلانیا یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری آلانیا به شمار میرود.این مکان دیدنی دارای آثار هنری،لوازم خانه،سلاحها،کارهای دستی ، جواهرات ، بشقابها و تاوه ها و آثار کشف شده از اطراف آلانیا مربوط به ترکهای مسلمان میباشد.

موزه باستان شناسی آلانیا

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید