01

اردیبهشت
1401

۵ جاذبه گردشگری در قطر

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 56 0

شناخت جاذبه های گردشگری قطر ، قطر یکی از شهرهای توریستی در حوزه خلیج فارس میباشد.این شهر با توجه به جاذبه های گردشگری فراوانی که دارد تبدیل به یکی از قطب های گردشگری در خاورمیانه شده است.سالانه میلیونها گردشگر از سرتاسر دنیا وارد این کشور کوچک میشوند.اگر قصد سفر به قطر را دارید باید جاذبه های گردشگری این منطقه را بشاسید.در این بخش از مقاله های گردشگری سایت آرامش سفر قصد داریم به معرفی جاذبه های گردشگری قطر بپردازیم همراه ما در ادامه مطلب باشید.

قطر کشوری مدرن در حاشیه خلیج فارس ایران میباشد که دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی میباشد.این کشور سالانه میزبان میلیون ها گردشگر از سرتاسر دنیا میباشد.قطر جزو توریستی ترین کشورهای دنبا میباشد.این کشور  داری جاذبه های گردشگری زیبایی است که ۵ تا از مهمترین جاذبه های قطر را در ادامه خواهیم شناخت.

موزه هنرهای اسلامی قطر

موزه ای زیبا و منحصر به فرد در آبهای خلیج فارس ، این موزه در کناره کورنیکه واقع شده است و به نوعی است که در اطراف آن هیچ ساختمانی وجود ندارد.این موزه بزرگترین موزه هنر اسلام در دنیا میباشد که در دوحه قرار دارد.آثاری همچون طلا ، نقره ، برنز ، دست نوشته ، کتاب های قدیمی و تابلو نقاشی هایی زیبا در این موزه قرار دارد.

موزه هنر اسلام قطر

قلعه الزباره قطر

اولین میراث جهانی قطر که در یونسکو به ثبت رسیده است روستای متروکه الزباره میباشد.این روستا دارای قلعه ای بسیار زیبا و خاص میباشد که با معماری عربی ساخته شده است.این قلعه در سال ۱۹۳۸ ساخته شده است ، اما قدمت این روستایی که فقط همین قلعه از آن باقی مانده است ۱۷۰۰ سال میباشد.

قلعه الزباره

سافاری قطر

یکی از هیجانات سفر به قطر رانندگی در تپه های ماسه ای میباشد.شما میتوانید با کرایه ماشین های لوکس شاسی بلند با راننده و یا بدون راننده ساعاتی را در بیابان های قطر خوش بگذرانید و نهایت لذت را ببرید.این مکان یکی از شلوغترین ها میباشد و گردشگران زیادی برای تفریح به آنجا می آیند.

آفرود قطر

بیابان گردی قطر

بخش پرطرفدار در جاذبه های گردشگری قطر بیابانگردی میباشد.شما اگر عاشق دیدن شب های ستاره ای در سکوت میباشید حتما به چادرهای عربی که در دل بیابان قرار دارند سر بزنید.این چادرها میزبان گردشگران میباشد و محل اقامت توریست ها تا شما با نهایت لذت  و تمرکز از دیدن آسمان ستاره ای خاطره سازی کنید.

بیابانگردی قطر

مراکز خرید قطر

یکی از بهترین بخشها برای هر گردشگری خرید کردن و پاساژگردی میباشد.قطر با توجه به حضور برند های مشهور دنیا و سرمایه گذاری در این کشور یکی از شلوغترین بازارها را در خود دارد.شما با حضور در فستیوال سیتی قطر میتوانید هر آنچه که مدنظر دارید را پیدا کنید و از جاذبه های گردشگری این مرکز لذت ببرید.

مراکز خرید قطر

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید