01

اردیبهشت
1401

جاذبه های گردشگری تونس

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 26 0

جاذبه های گردشگری تونس ، تونس یکی از شهرهای زیبا در شمال قاره آفریقا میباشد.این شهر که به دریای مدیترانه متصل است باعث شده است ساحل های زیبایی را داشته باشد.تور تونس جزو تورهای نوروزی میباشد که اکثرا در ایران و توسط آرامش سفر اجرا میشود.اگر به تونس سفر میکنید شاید در داخل شهر شما چندان چیزخاصی را مشاهده نکنید اما در بیرون از این شهر جاذبه های گردشگری فراوانی وجود دارد که بسیار منحصر به فرد است.شما میتوانید با انتخاب تور تونس یکی از سفرهای خاطره انگیز خود را تجربه کنید.در این مقاله گردشگری همراه آرامش سفر باشید.

اگر قصد سفر به تونس را دارید باید جاذبه های گردشگری این مکان توریستی را بشناسید.تونس دارای جاذبه های گردشگری زیادی میباشد که در تور تونس میتوانید از آنها دیدن نمایید.

برای رزرو آنلاین تور نوروزی تونس اینجا کلیک کنید.

برای رزرو تلفنی تور نورزوی تونس با شماره ۰۲۱۵۴۰۳۴۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.

مسجد زیتونیه تونس

مسجد زیتونیه تونس جزو بهترین و قدیمی ترین جاذبه های گردشگری تونس میباشد.این مسجد که در سال ۷۳۲ میلادی ساخته شد دارای معماری خاصی میباشد.یکی از قوانین مسجد زیتونیه تونس این میباشد که برای وارد شدن بخش نمازگزاری آن باید مسلمان باشید در غیر این صورت نمیتوانید از آن بخش دیدن نمایید.

همچنین اگر دینی دیگر دارید میتوانید از معماری حیاط مسجد و کاشی کاری فوق العاده در بام مسجد دیدن نمایید.شما در بالای مسجد میتوانید نمایی زیبا از شهر تونس را مشاهده کنید  لذت ببرید.

مسجد زیتونیه

آمفی تئاتر ال جم تونس

آمفی تئاتر ال جم تونس یکی از زیباترین بناهای تاریخی در شهر تونس میباشد.این بنای تاریخی توسط رومی های ایتالیا ساخته شده است به شدت آمفی تئاتر شهر رم ایتالیا شباهت دارد.اگر با تور تونس به این شهر سفر کردید به هیچ عنوان این جاذبه زیبا را از دست ندهید.

آمفی تئاتر ال جم تونس دارای بزرگترین سازه های آفریقایی-رومی میباشد.این جاذبه گردشگری تونس در سال ۱۹۷۲ به عنوان ثبت جهانی در سازمان یونسکو به ثبت رسید.

آمفی تئاتر تونس

کلیسای پائول دی وینسنت

کلیسای پائول دی وینسنت یکی از بهترین جاذبه های گردشگری تونس میباشد.این کلیسای با شکوه مربوط به دوران فرانسوی ها در تونس میباشد که به یادگار باقی مانده است.این کلیسای زیبا در میدان پائول واقع در میدان بورقیه قرار دارد.این کلیسا دارای سالن و سقفی بلند میباشد.که ساخت آن بیش از ۴ سال به طول انجامید.

کلیسای پائول

موزه باردو تونس

موزه باردو تونس در اینجا قدیمی ترین وسایل را میتوانید بیابید.موزه باردو تونس قدیمی ترین موزه تونس میباشد.در این موزه شما تابلو ها و نقاشی هایی از افراد مشهور و همچنین جواهرات را مشاهده خواهید کرد.این موزه بسیار گران بوده و نیز برخی از عتیقه های آن را افراد ثروتمند خریداری کرده اند.

موزه تونس

ساحل جربا تونس

ساحل گردی یکی از جالبترین بخش ها برای تورهای مسافرتی میباشد.ساحل جربا در تونس جزو بهترین سواحل این کشور میباشد که سالانه چندین هزار گردشگر از آن دیدن مینماییند.این ساحل در بخش قدیمی تونس قرار دارد و مغازه ها و فروشگاه های زیادی در نزدیکی آن قرار دارد.اگر قصد خرید کردن و ساحل رفتن را دارید حتما سه ساحل جربا در تونس بروید و از این جاذبه گردشگری تونس لذت ببرید.

ساحل جربا

شهر جدید تونس

تونس نیز دارای دو بخش قدیمی و جدید میباشد.در هر دو بخش جاذبه های گردشگری زیادی وجود دارد.اما اگر به دنبال تفریحات و فروشگاه های لاکچری هستید به بخش جدید تونس بروید.شما در این بخش شاهد یک خیابان زیبا با مغازه های بسیاری به نام حبیب بورقیه هستید که میتوانید از آن دیدن نمایید و لذت ببرید.شهر جدید تونس در دوران فرانسوی ها در این شهر توسعه یافته است.

شهر جدید تونس

از دیگر جاذبه های گردشگری تونس میتوانیم به پارک البلفیدیر تونس ، کلیسای صلیب مقدس تونس ، دار بن عبد الله تونس ، خیابان سیدی ابراھیم تونس ، مقبره عزیزه عثمانه تونس ، مسجد سیدی محرز تونس ، حلق الوادی تونس ، پارک بِلوِدِر تونس و کارتاژ جزو جاذبه های مشهور در این شهر میباشند که میتوانید در برنامه های خود قرار داده و از آنها دیدن نمایید.

منبع : آرامش سفر

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید