01

اردیبهشت
1401

جاذبه های گردشگری آتن

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 46 0

کشور یونان و شهر آتن یکی از تاریخی ترین و قدیمی ترین شهرهای دنیا میباشد.آتن به واسطه تاریخچه دیرینه خود و وجود امپراطوری های بزرگ در این شهر و کشور باعث شده است این شهر دارای جاذبه های گردشگری تاریخی بسیاری باشد.شهری با قدمت سه هزار ساله که در دنیا بسیار محبوب میباشد و سالانه میلیون ها گردشگری برای سفر آتن را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب میکنند.در این بخش از مقاله های گردشگری سایت آرامش سفر قصد داریم به معرفی جاذبه های گردشگری آتن بپردازیم تا در تور یونان خود بتوانید به دیدن این بخش ها بروید همراه آرامش سفر باشید.

موزه جدید آکروپولیس آتن

یکی از مهمترین موزه های دنیا برای معرفی تاریخ موزه آکروپولیس آتن میباشد.بزرگ ترین موزه کشور یونان که به معرفی تاریخچه و تمدن یونان باستان میپردازد دارای ساختمانی جدید میباشد.موزه آکروپولیس دارای انواع مجسمه ها از مردان بزرگ و امپراطوری های این کشور و دست خط و ظروف سفالی بسیار قدیمی میباشد.

موزه ملی آتن

آکروپولیس آتن

یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری در کشور یونان و شهر آتن بنای آکروپولیس میباشد.بنایی واقع در روی تپه ای با ارتفاع ۱۵۰متر بالاتر از سطح دریا که جلوه ای خاص به این جاذبه گردشگری آتن بخشیده است.معبد زیبای آکروپولیس در سده ششم قبل از میلاد بنا شد.

Acropolis

آگوارا آتن

اکثر بناهای قدیمی یونان و آتن دارای معماری یک شکل و به نوعی معماری یونانی میباشد.بنای آگوارای یک از زیباترین بناهای شهر آتن میباشد.این بنا شبیه به آکروپولیس میباشد و در نزدیکی این بخش ساخته شده است.تاریخچه آگوارا بسیار دیرینه میباشد به نوعی که این مکان پایتخت فرهنگی آتن نام برده میبشود.

آگوارا

میدان سینتاگما آتن

مهمترین میدان شهر آتن یکی از بهترین بخش هایی که جزو جاذبه های گردشگری آتن محسوب میشود میدان سینتاگما میباشد.این میدان تجاری فوق العاده دارای انواع فروشگاه ها میباشد که میتوانید ساعتها آنجا تفریح کنید.این میدان در قرن ۱۹ ساخته شده است.بعدها به واسطه حضور این میدان جاذبه های گردشگری دیگری در اطراف میدان سینتاگما ساخته شد.

Syntagma Square

بازار رومی آتن

بازاری مشهور در شهر آتن که درواقع خرابه هایی از یک بازار قدیمی رومی را مشاهده خواهید کرد.بازار رومی در اوایل دوران مسیحیت ساخته شد و بخشی از امپراطوری قدرتمند روم ها در یونان بوده است.

بازار رومی

تئاتر دیونیسوس  آتن

چیزی شبیه به کولوسئوم در رم ایتالیا میباشد. تئاتر دیونیسوس یکی از جاذبه های گردشگری آتن میباشد که در نزد گردشگران محبوب است.این تئاتر با ظرفیت بیش از ۱۷۰۰ نفر میزبان مراسمات قدیمی و جدید بسیاری میباشد.جالب است بدانید قدمت تئاتر دیونیسوس به ۶ قرن پیش از میلاد برمیگردد.

Theatre of Dionysus

محله آنافیوتیکا آتن

اگر دوست دارید به دوران یونان باستان بروید و حس حال آن زمان را درک کنید حتما به آنافیوتیکا سر بزنید.یکی از قدیمی ترین محله های آتن میباشد که چندین خانه و کوچه آن باقی مانده است.این محله دارای جاذبه های گردشگری خاصی میباشد که دیدن از آن به هر گردشگری پیشنهاد میشود.

Anafiotika آتن

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید