خاورمیانه و غذاهای عربی ! در کشورهای عربی واقع در خاورمیانه هر کدام دارای فرهنگ خاص خود هستند اما بهترین چیزی که میتوان فرهنگ یک کشور را فهمید غذای آن میباشد.کشورهای عربی همچون لبنان ، امارات ، قطر ، کویت ، اردن و عراق که توریست های ایرانی زیادی به این مناطق سفر میکنند.در این مطلب شکم گردی سایت آرامش سفر قصد داریم تا شمارا با محبوبترین و خوشمزه ترین غذاهای عربی آشنا کنیم تا در تورهای مسافرتی به این کشورها آنها تست کنید.

سفر به کشورهای عربی و حوزه خلیج فارس همیشه مورد توجه بوده است.سالانه گردشگران بسیار زیادی به سمت این کشورها جذب میشود.یکی از جاذبه های مهم شهرهای عربی بخش شکم گردی آن میباشد که گردشگران زیادی از غذاهای عربی این کشورها میل میکنند.شما باید با بهترین غذاهای عربی آشنا باشید تا در سفر خود از این غذاها میل بفرمایید.

تبوله عربی

تبوله غذایی عربی میباشد که به عنوان پیش غذا استفاده میشود.تبوله سالاد عربی است که از موادی همچون ادویه ، گوجه ، زیتون ، جعفری ، آبلیمو و بلغور استفاده میشود.این سالاد در سرتاسر دنیا مشهور بوده و همچنین مردمان ایرانی هم در منازلشان تبوله را تهیه میکنند.

تبوله عربی

فلافل عربی

شاید جالب باشد بدانید که فلافل یکی از غذاهای بسیار محبوب در کشورهای عربی میباشد.فلافل که در ایران در شهر اهواز بسیار مشهور بوده و جزو محبوبترین غذاها برای ایرانیان مییباشد در کشورهای عربی هم به همین صورت است.فلافل های عربی کمی تند تر از فلافل های ایرانی هستند و رنگی مایل به سوختگی دارند اما گاها مزه ای به مراتب بهتر از سایر دیگر فلافل ها.

فلافل عربی

شاورمای عربی

یک ساندویچ بسیار خوشمزه و عالی که منحصر کشور لبنان است.این ساندویچ را میتوانید در تور بیروت میل بفرمایید.شاورما یکی از محبوبترین غذاهای عربی در کشور لبنان میباشد که از موادی همچون نان ، مرغ ، پیاز ، گوچه و سبزی جات تهیه میشود.نان این ساندویچ هم یک نان بسیار خوشمزه عربی به نام پیتا میباشد.

شاورمای عربی

شتر شکم پر

یک غذای سلطنتی و بسیار عالی که مختص کشور امارات میباشد.در ایران گوسفند شکم پر میل میشود ، در امارات شتر شکم پر میل میشود.دو نکته در مورد شتر شکم پر وجود دارد که این غذا یکی از گرانترین غذاهای عربی میباشد.و همچنین شتر شکم پر به عنوان بزرگترین غذای جهان در گینس ثبت شده است.

شتر شکم پر

محبوس

غذایی مختص کشور قطر ، محبوس یکی از محبوبترین غذاهای عربی میباشد که در کشور های همچون اردن ، کویت ، بحرین ، امارات تهیه میشود.این غذا بی شباهت به استانبولی ایرانی نیست و در آن موادی همچون رب ، گوجه ، برنج و گوشت استفاده میشود.یکی از ویژگی های خاص این غذای بوی بسیار خوب آن میباشد.

محبوس

شیش کباب

شیش کباب شبیه به کباب های ایرانی که در دورهمی ها به سیخ زده میشود است.شیش کباب جزو بهترین غذاهای عربی در کشور لبنان است که اکثرا در رستوران های این کشور به فروش میرسد.شیش کباب از گوشت طعم دار همراه با گوجه و فلفل روی آتش پخته و میل میشود.

شیش کباب