01

اردیبهشت
1401

معرفی روستای آهار

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 62 0

روستای آهار ، اگر تو پایتخت زندگی میکنید و قصد دارید یک سفر آخر هفته شاد و عالی را داشته باشید قطعا روستای آهار بهترین گزینه برای شما میباشد.منطقه رودبار قصران یکی از پاکترین و خوش آب و هواترین مناطق تهران میباشد که افراد و گردشگران زیادی را آخر هر هفته به سمت خود جذب میکنید.اگر قصد سفر به روستای آهار را دارید باید این روستارا بشناسید پس این مقاله را از دست ندهید و همراه ما باشید.

معرفی روستای آهار

روستای آهار یکی از جاذبه های دیدنی در اطراف پایتخت یعنی شهر تهران میباشد.این روستای زیبا که به باغهای زیبایش مشهور است میتواند ساعتها شمارا جذب خود کند و با قدم زدن در بین درختان آلبالو و غیره لحظات خوبی را داشته باشید.شمیرانات تهران یکی از بهترین مناطق خوش آب و هوای شمال تهران میباشد که روستای آهار نیز یکی از توابع این بخش است.

یکی از مشهورترین مناطق در روستای آهار رودخانه شکرآب میباشد که مربوط به کوه صندوق چال میباشد که میتوانید به آنجا بروید و از دیدن آن لذت ببرید.این رودخانه ۱۵ کیلومتر طول دارد که طی مسیر از چندین رودخانه و روستای دیگر میگذرد و در نهایت به رودخانه جاجرود میپیوندد.

روستای آهار

جاذبه های اطراف روستای آهار

این روستا دارای جاذبه های گردشگری فراوانی میباشد که هر کدام از آنها میتوانید برای شما خوب باشد که در زیر میتوانید با آنها آشنا شوید.

امامزاده طاهر و زاهد

در این سفر تفریحی شما میتوانید سیاهت هم داشته باشید و یک سفر تفریحی و سیاهتی را رقم بزنید.امامزاده طاهر و زاهد مقبره دو تن از بزرگان میباشد که از دوران قاجار در اینجا بنا شده است.این مکان فضای مناسبی برای استراحت میباشد که دارای امکانات رفاهی مورد نیاز گردشگران است.

روستای آهار

آبشار شکرآب

بالاتر از امامزاد شما به دوراهی خواهید رسید که سمت راست مربوط به آبشار زیبای شرآب میباشد.آبشاری ده متری و بسیار زیبا که اکثر گردشگران به این سمت کشیده میشوند.جالب است بدانید که اگر به راه سمت چپ بروید دارید به سمت قله توچال حرکت میکنید که این مسیر مختص کوهنوردانی میباشد که قصد صعود به این قلعه را دارند.

روستای آهار

آتشگاه قصران

آتشگاه قصران یکی از مناطق جذاب در نزدیکی روستای آهار میباشد که میتوانید به آنجا بروید.طبق معرفی نامه ، این بخش مربوط به دوران قبل از اسلام و زرتشتیان میباشد.دختر و پسری که عاشق یکدیگر بوده اند در محل آتشگاه قرار میگذراند و آنجا باهم ازدواج میکنند و سپس خانه ای برای خود میسازند و سالیان سال در آنجا زندگی میکنند و سپس از دنیا میروند.

دیگر تفریحات و جاذبه های گردشگری در نزدیکی روستای آهار شامل : روستای ده تنگه ، پیاده روی از آهار به شکرآب ، عکاسی ، موتورسواری ، دوچرخه سواری ، پیاده روی ، روستاگردی و غیره میباشد.

روستای آهار

قله های نزدیک روستای آهار

در این بخش شما با قلعه های نزدیک روستای آهار آشنا خواهید شد که برای کوهنوردی میتوانید به آنجا بروید.این قله ها شامل : قله توچال ، قله سی چال ، قله بارویک ، قله آهار ، قله قزقونچال ، قله قلعه دختر و قصر دخترک ،  قله الله بند ، افتودیم ، کوه سیل گله و کمال لو ، کوه پاوش میباشد.

روستای آهار

بهترین زمان سفر به روستای آهار

این روستا در تمامی فصول سال دارای زیبایی های مخصوص به خود میباشد که پیشنهاد میشود هر چهارفصل را حداقل یکبار به این روستا سفر کنید.اما بهترین زمان سفر به این روستا به توجه به اینکه درختان زیادی را داراست فصل پاییز میباشد.شما در فصل پاییز میتوانید طبیعت خارق العاده ای را مشاهده کنید و لذت ببرید و تصاویر ماندگاری را ثبت کنید.

روستای آهار

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید