31

فروردین
1401

جاذبه های گردشگری آبادان

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 23 0

آبادان شهر جنوبی در کشور ایران ، شهری زیبا که دارای جاذبه های گردشگری خاص و منحصربه فردی میباشد.جاذبه های گردشگری آبادان شامل جاذبه های طبیعی ، تاریخی و غیره میباشد.آبادان شهری میباشد که بیشتر با پالایشگاه نفت و عینک ریبند و تیم فوتبال خود و خوراکی های خوشمزه معروف شده است.شهری که در زمان جنگ ایران و عراق یکی از شهرهای مدافع و جنگی بود که شهیدان زیادی را داد.در این بخش از مطالب سایت آرامش سفر قصد داریم به معرفی جاذبه های گردشگری آبادان بپردازیم همراه ما باشید.

مسجد رنگونی های آبادان

مسجدی زیبا و خاص با معماری هندی شبیه به تاج محل که یکی از جاذبه های گردشگری آبادان میباشد.این مسجد در سال ۱۳۶۰ ساخته شده است.مسجد رنگونی ها به درخواست مسلمانان سنی آن زمان ساخته شد و در نزدیکی مرز عراق قرار دارد.جالب است بدانید که مسجد رنگونی ها را کارگران پاکستانی ساخته اند.

مجسد رنگونی ها

موزه آبادان

یکی از جاذبه های گردشگری مهم آبادان موزه این شهر میباشد که یادآور خاطرات بسیاری از تاریخ و گذشته آبادان را داراست.موزه آبادان در سال ۱۳۳۸ ساخته شد.در موزه آبادان اشیا و اثار بسیار گرانبهایی وجود دارد.یکی از نکات جالب موزه آبادان بنای این موزه است که در سردر و ورودی آن گنبدی با ارتفاع ۵ متر قرار دارد.

موزه آبادان

پل کابلی امام رضای آبادان

اگر نمیدانید بدانید که اولین پل کابلی دنیا در روی خشکی در آبادان قرار دارد.پلی زیبا و منحصر به فرد که در کنار دریاچه بهمنشیر واقع است اما بر روی خشکی قرار دارد جلوه خاصی به این منطقه بخشیده است.شما نیز متوانید به پل امام رضای آبادان بروید و تصاویر زیبایی را ثبت کنید.

پل کابلی آبادان

جزیره مینو آبادان

یکی از بهترین و مشهورترین جاذبه های گردشگری آبادان جزیره مینو این شهر میباشد.در این جزیره فیلم های سینمایی و سریال های ایرانی زیادی ساخته شده است یکی از مشهورترین فیلم های ساخته شده در این جزیره « برج مینو » میباشد.این جزیره دارای رستوران هم میباشد که غذاهای سنتی و دریایی آبادانی را داراست.

جزیره مینو

سینما نفت آبادان

یکی از جاذبه های فرهنگی آبادان سینما نفت این شهر میباشد.این سینما به عنوان نمادی از شهر آبادان است.سینما نفت آبادان در پیش از انقلاب به سینما تاج مشهور بود.معماری این سینما همانند شیری نشسته بود که یکی از زیبایی های این منطقه به حساب می آمد و به عنوان نگهبان این شهر نام برده میشد.

سینما نفت آبادان

خیابان زند آبادان

دلیل اینکه خیابان زند آبادان به عنوان یک جاذبه گردشگری در این شهر نام برده وجود یک کلیسا و مسجد در این خیابان و در کنار همدیگر میباشد که جلوه خاصی به این خیابان بخشیده است.کلیسای ارامنه گریگوری در کنار مسجد شیعیان به نام مسجد بهبهانی ها واقع میباشد.

خیابان زند آبادان

بازار آبادان

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری آبادان بازارگردی در این شهر میباشد.بازار مرکزی آبادان که یک ساختمانی با فروشگاه های بسیار زیادی که در آن قرار دارد بازاری بزرگ است که اکثر گردشگران برای خرید به این مکان مراجعه میکنند.شما نیز میتوانید از بازار کویتی ها و بازار امیری و بازار احمد آباد که جزو بازار های مشهور این شهر است دیدن و خرید نمایید.

بازار آبادان

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید