30

فروردین
1401

زیباترین قلعه های جهان

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 22 0

شناخت ۵ تا از زیباترین قلعه های دنیا،قطعا یکی از هدف های گردشگری هر توریستی این میباشد که از تاریخچه و آثار باستانی بزرگ و خانه های و قصر های ماندگار آن مقصد گردشگری خود دیدن کند.شاید جالب باشد که بدانیم زیباترین و بهترین قلعه های جهان کجاست و چه نام دارد.قلعه هایی که روزگاری مکان زندگی شواله های بزرگی بوده و جنگل های بسیاری در آنجا انجام شده است.در این مقاله آرامش سفر شما میتوانید ۵ تا از بهتری قلعه های دنیا را بشناسید.

قلعه چمبورد ، فرانسه (Château de Chambord, Maslives, France)

یک شاهکار فوق العاده در فرانسه ،یکی از توریستی ترین مکان های فرانسه این قلعه میباشد که بیش از ۵۰۰ هزار توریست در سال از این قلعه دیدن میکنند.شایعاتی مبنی بر این وجود دارد که بخشی از این قلعه زیبا را  لئوناردو داوینچی بزرگ طراحی کرده است.با توجه به شکوه و زیبایی این قلعه جزوه زیباترین و بهترین قلعه های جهان میباشد.

Château de Chambord, Maslives, France

قلعه سلطنتی بدزین ، لهستان  (The Royal Castle in Będzin, Poland)

این قلعه سلطنتی که در قرن چهاردهم در لهستان ساخته شد به هدف دفاع در مقابل جنگ و حملات دشمنان بود که در بهترین نقطه  بر روی یک تپه ساخته شد.قلعه Będzin لهستان تاریخچه ای ۷۰۰ ساله را دارد و در طی تمامی این سالها بارها توسط پادشاهان مورد بازسازی قرار گرفت.اما با این وجود به عنوان یک تاریخچه ماندگار برای تاریخ به حساب می آید و یکی از جاذبه های لهستان میباشد.

The Royal Castle in Będzin, Będzin, Poland

قلعه کاکه گاوا ، ژاپن (Kakegawa Castle, Japan)

قلعه Kakegawa ژاپن یکی از مقرهای دایمیوهایی در ژاپن بود. قلعه کاکه گاوا ژاپن که با معماری های خاص ژاپنی مورد ترمیم قرار گرفت هم اکنون شکوه خود را حفظ کرده و یکی از جاذبه های گردشگری در ژاپن به شمار می آید.معماری قصر کاکه گاوا به صورت سنگی و چوبی میباشد که در آن میتوانید جمجعه های حیوانات و انسان های آن دوره را ببیندی.

Kakegawa Castle, Kakegawa, Japan

قلعه کاستیلو د المدورو دل ریو ، اسپانیا (Castillo de Almodóvar del Río, Spain)

کاستیلو د المدورو دل ریو یک قلعه از مسلمانان در شهر آلمودوف دل ریو، استان کوردوبا، اسپانیا است.این قلعه بینظیر که از بیست کیلومتری کوردوبا قرار دارد یکی از زیباترین قلعه های دنیا میباشد.این قصر فوق العاده که بر روی یک تپه ای جدا از مرکز و زندگی اهالی ساخته شد تا دیدبانان بر روی دیواره های این قلعه تمامی بخش ها را مورد نظر داشته باشند تا از حملات دشمنان در امان باشند.این قلعه محل فیلم برداری برخی از فیلم های گلادیتاتوری و شوالیه ای در دنیا مورد استفاده قرار گرفته است.

Castillo de Almodóvar del Río, Almodóvar del Río, Spain

قلعه میر ، بلاروس (Mir Castle Complex, Mir, Belarus)

قلعه میر بلاروس که یک میراث جهانی میباشد جزو بهترین و زیباترین قلعه های دنیا است.قلعه میر توسط ۵ برج نگهبانی زیبا احاطه شده است تا تمامی دشمنانی که در اطراف آن قرار دارند را مورد نظر داشته باشند.این قلعه در سال ۱۸۱۲ میلادی در جنگی سنگ بسیار آسیب دید و حدود ۸۰ سال کاملا رها شد.در سال ۱۸۹۵ این قلعه فروخته شد و توسط صاحب جدیدش کاملا مورد بازسازی قرار گرفت.این قلعه در سال ۲۰۰۰ به ثبت جهانی رسید.

Mir Castle Complex, Mir, Belarus

منبع : آرامش سفر

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید