برخی از شهرهای دنیا آثار باستانی و خانه های باستانی خود را به خوبی نگه داشته اند و با اطمینان در قرن ۲۱ قدم برمیدارند و با این آثار و در شهرهای خود گردشگران زیادی را جذب میکنند.برای مثال زندگی در یک اقامتگاه در پنت هاوس خانه ای در بیرون را بایدبه سختی باور کرد که مردم در این شهر هزاران سال زندگی کرده اند.اگر قصد سفر به شهرهایی دارید که میخواهید آثار باستانی آنهارا ببینید پس حتما این مثاله آثار باستانی را بخوانید و با این شهرها آشنا شوید.

بیروت لبنان

بیروت

اولین کاری که باید بعد از ورود به بیروت انجام دهید قدم زدن در کنار ساحل شهر میباشد.قدم زدن در ساحلی که به عنوان Corniche شناخته شده است و در غروب آفتاب بسیار زیبای آن و پرندگان نشسته بر روی نخل ها و دیدن آسمان خراش هایی که سمت سمت دریای مدیترانه میباشد به دور از هیاهویه شهر لحظه ای فوق العاده را برای شما رقم خواهد زد.
بیروت یکی از قدیمی ترین شهر های جهان میباشد و معروف به پاریس خاورمیانه است.وجود مساجد و کلیساهای قدیمی قصر های زیبا هنوز بخش های مهمی از این شهر به شمار می آید.اما در عین حال رستوران های با کیفیتی را دارد.


تهران ایران

تهران

کشورمان ایرن و پایتخت آن تهران ، بله تهران در لیست ۵ شهری در دنیا میباشد که دارای آثار باستانی زیبا است و توریست های زیادی را به خود جذب میکند.تهران یک شهر سکولار میباشد. تهران مدرن و به خوبی طراحی شده است، در این شهر با صفحه های بسیار زیبا از شکوفایی و همچنین رستوران هایی با غذاهای لذیذ و  محلی که میزبان مهمانان خود میباشد.

میتوانیم به برخی از خوردنی های خاص این شهر مثله خرماهای شیرین و خاص که تنها در دنیا در این شهر میتوانید یافت کنید و کباب های منحصر به فردی که از گوشت گوسفند تهیه میشود و یا پنیر های بسیار خوشمزه محلی و زیتون نام ببریم.پس از غذا خوردن، به کاخ گلستان بروید، یکی از قدیمی ترین آثار تاریخی در تهران و یک نمونه درخشان تاریخ غنی در این شهرستان است.


کیوتو ژاپن

کیوتو

کیوتو پایتخت امپراتوری ژاپن ببا بیش از هزار سال قدمت و یکی از مهمترین اهداف تاریخی و فرهنگی کشور است. این شهر “ده هزار معبد” را به دست آورده است و بر خلاف توکیو، ساختمان های آن کم است و شهر آرامی را میتوانید مشاهده کنید.

کیوتو شهری مجلل در کشور ژاپن میباشد،کوهای زیادی در اطراف این شهر دیده میشود و باغهای منحصر به فردی که فقط در این شهر دیده میشود معروف به باغ های طلایی میباشد.این شهر دارای رستوران های بسیار شیک و اصیلی میباشد که غذاهای محلی خوشمزه ای در آن پخته میشود .


رم ایتالیا

پایتخت ایتالیا به عنوان قلب امپراتوری رومی،دارای آثار باستانی قابل توجهی در دنیا میباشد که بسیار مشهور است. با این حال در کناره این همه آثار باستانی یکی از مراکز مد در جهان است،باستانی بودن در عینه بروز بودن!

ساختمان های باستانی بسیاری در این شهر وجود دارد که میتوانیم در هر بخش از این شهر آنها را ببینیم از مرکز شهر گرفته تا گوشه های آن.دیواره های باستانی با نقاشی های خاص و خانه های خرابه ای که الان به نمادی از این شهر تبدیل شده است میتوانیم اشاره کنیم.هر کدام از این آثار در دنیا بسیار معروف بوده و گردشگران زیادی را جذب میکند.


فیجی

فیجی

کاوش های باستان شناسی نشان داده است که مجمع الجزایر فیجی چند هزار سال قبل از میلاد در معرض انسان قرار گرفته است، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر فیجی شهر سووا است.فیجی به صورت چشم گیری دارای گردشگر است و بیشتر درآمد آن مربوط به صنعت گردشگری میباشد.همچنین دین ۵۶٪ مردم فیجی مسیحی، ۳۳٪ هندو و ۶٪ نیز مسلمان است .فیجی دارای ۵۰۰ جزیره کوچک میباشد.

منبع : آرامش سفر