31

فروردین
1401

خیابان سی تیر تهران

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 344 0

خیابان سی تیر تهران، خیابان سی تیر یکی از معروفترین خیابان های شهر تهران میباشد.اگر شهروند تهرانی میباشید قطعا یک بار را به این خیابان رفته اید.باید گفت خیابان سی تیر تهران خوشمزه و لذیذترین خیابان تهران میباشد.این خیابان جزو جاذبه های گردشگری تهران است و مسافران و افراد غیر تهرانی زیادی به این خیابان میروند.حال در این مقاله در مورد این جاذبه گردشگری تهران یعنی خیابان سی تیر صحبت خواهیم کرد و آن را خواهیم شناخت همراه آرامش سفر در این مطلب باشید.

خیابان سی تیر تهران

معرفی خیابان سی تیر تهران

خیابان سی تیر تهران یکی از قدیمیترین و اصیل ترین و مشهورترین خیابان های تهران میباشد.نام گذاری این خیابان برمیگردد به سال ۱۳۳۱ و واقعه قیام مردم تهران در ۳۰ تیر که در این خیابان اتفاق افتاد.پیش از این نام قبلی این خیابان قوام السلطنه بود.در این خیابان قدیمی تهران بافت تغییر نیافته تهران را میتوانید ببینید.خیابانی بسیار زیبا و با شب های رویایی همان شبهایی که به نام شب های تهران معروف میباشد.

در خیابان سی تیر تهران چه خبر است؟

بهتر است است بگوییم خوشمزه ترین خیابان تهران ، این خیابان در قلب تهران به یکی از محبوبترین خیابانهای در این شهر تبدیل شده است و پنجشنبه های بسیار شلوغی را به خود میبینید.اما چرا مردم به خیابان سی تیر میروند دلیل آن هم وجود کافه های سیار فست فوتی میباشد.

بله این خیابان در طول ۵۰۰ متر مملو از دکه های غذا میباشد که در نوع خود بهترین و خوشمزه ترین ساندویچ ها را تهیه و به مردم میدهند.اگر بار اولتان است که به این خیابان میروید قطعا یک حس خوب و دلپذیر به شما دست خواهد داد چیزی که دنبالش هستید در این خیابان میباشد.

خیابان سی تیر تهران

خوردنی های خیابان سی تیر تهران

شما در این خیابان میتوانید از نوشیدنی های فوق العاده آن گرفته تا بستی و بهترین ساندویچ های آن استفاده کنید و لذت ببرید.در کنار اینها نیز شاهد لبوفروشی ها و بلالی ها در این خیابان هستیم که یک جلوه خاصی به این خیابان محبوب تهران داده اند.قطعا اگر قصد دارید به این خیابان بروید تنها نباشید چون لذت رفتن به این خیابان همراه با دوست و یا خانواده میباشد.

جاذبه های گردشگری خیابان سی تیر تهران

با توجه به این که این خیابان یکی از قدیمی ترین خیابان های تهران میباشد جاذبه های گردشگری فراوانی را هم در خود دارد.جاذبه های گردشگری خیابان سی تیر شامل :
موزه ملی ایران بزرگترین و معروفترین موزه ایران با ۶۰ سال قدمت.
موزه آبگینه و سفالینه این موزه هم یکی از بهترین موزه های ایران است که مربوط به دوره قاجار بوده و گردشگران زیادی به این مکان میروند.
کلیسای انجیلی این مکان مربوط به دوره قاجار است و یکی از زیباترین کلیساها میباشد.
موزه علم و فناوری این موزه هم جوزه محبوبترین ها میباشد که بیشتر در مورد فناوری های روز میباشد.
کنیسه حییم این مکان مربوط به دوران مشروطه میباشد.

خیابان سی تیر تهران

راهنمای رفتن به خیابان سی تیر تهران

اگر قصد دارید به این خیابان بروید و بار اولتان است حتما این بخش را بخوانید.راه دسترسی به خیابان سی تیر با مترو بسیار راحت میباشد.راه دسترسی به خیابان سی تیر با مترو به این صورت میباشد که شما باید در ایستگاه حسن آباد واقع در خط یک پیاده شوید.از درب مترو که خارج شوید با معروفترین خیابان میشود گفت ایران یعنی لاله زار مواجه خواهید شد میتوانید زیبایی هایی این ساختمان ها را مشاهده کنید و خود را در فضای دوران قدیمی این بخش قرار دهید (هر چند کمی از زیبایی های آن کاسته شده است و جای خود را به مغازه های الکتریکی داده است.)

به از خارج شدن از مترو به سمت شرق حرکت کنید ۱۰۰ پیاده روی میکنید و به خیابان سی تیر تهران میرسید.توجه کنید این خیابان یک طرفه میباشد و اگر قصد دارید با ماشین شخصی خود به این خیابان بروید کمی سخت است چون اجازه ندارید ماشین خود را در این خیابان پارک کنید.

خیابان سی تیر تهران

در بدو ورود به این خیابان دکه های غذا فروشی شروع میشود و بیش از ۱۰۰ دکه غذا فروشی در سمت چپ این خیابان قرار دارد.اولین دکه های غذا فروشی در این خیابان جزو محبوبترین ها میباشند و مشتریان فراوانی را دارند و شما اگر پنجشنبه های قصد رفتن به این خیابان را دارید باید آمادگی ایستادن در صفی ۲۰۰ نفری را داشته باشید!بله درست است ۲۰۰ نفر در صف برای خرید ساندویچ.

محبوبترین غذای خیابان سی تیر تهران ساندویچ ترکی میباشد که بیش از ۹۰ درصد از مردم این ساندویچ را سفارش میدهد.قیمت های ساندویچ های در خیابان سی تیر نه ارزان میباشد نه گران شما از قیمت ۱۵ هزار تومان تا ۴۰ هزار تومان میتوانید از این خیابان ساندویچ بخرید.

یکی از ویژگی های خوب نوشیدنی این دکه ها میباشد که خود میتوانید با پرداخت هزنیه ای معادل ۴ هزار تومان یک لیوان نوشیدنی  گاز دارد بسیار عالی را خریداری کنید و لذت ببرید.در کنار هر دکه نیمکت هایی قرار داده شده است که میتوانید در آنجا بنشینید و غذای خود را میل کنید اما به دلیل شلوغی ممکن است جای خالی پیدا نکنید و مجبور میشوید ایستاده غذای خودر را بخورید.

خیابان سی تیر تهران

این خیابان به نوعی پاتوق قرار برای دختران و پسران نیز میباشد و اگر وارد این خیابان میشوید و دورهمی های دونفره زیادی را میبینید تعجب نکنید.به همین خاطر همراه با دوستان خود به این خیابان بروید که به شما خوش بگذرد.

نتیجه گیری :

اگر در تهران زندگی میکنید و یا قصد دارید برای سفر و گردش به تهران بیایید حتما از خیابان سی تیر تهران دیدن کنید و یک شب خاطره انگیز و ماندگار را برای خود دو دوستانتان رقم بزنید.امیدوارم از این مطلب کامل در مورد خیابان سی تیر و راهنمای رفتن به خیابان سیر تیر نهایت استفاده را کرده باشید.

منبع : آرامش سفر

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید