19

فروردین
1401

شرایط گرفتن ویزا چیست به همراه مراحل

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 17 0

شرایط گرفتن ویزا چیست؟

یکی از بخش های که هر کسی برای اخذ ویزا نیاز دارد تا آن را بدانید این است که شرایط گرفتن ویزا چیست و چگونه میتوان ویزا را اخذ و و مراحل آن چیست.در این بخش آرامش سفر قصد داریم در این موضوع بیشتر صبحت کنیم.اینکه بدانیم شرایط گرفتن تمامی ویزاها چگونه میباشد و چه کسانی میتوانند آن را اخذ کنند و هزنیه و زمان آن چقدر میباشد.همراه آرامش سفر باشید.

 

شرایط گرفتن ویزا

چرا باید ویزا بگیریم؟

اکثر افراد برای خروج از کشور و سفرهای خارجه و مهاجرت نیازمند اخذ ویزا هستند.اما با توجه به اینکه این افراد اطلاعات دقیقی از نحوه و شرایط دریافت ویزا ندارند نمیتوانند آن را اخذ کنند.و با توجه به همین اطلاعات کم مجبور میشوند هزینه های زیادی را خرج کنند تا ویزای مورد نظر خود را دریافت کنند.شما در این بخش آموزش صفر تا صد شرایط گرفتن ویزا و اخذ آن اطلاعات خوبی را میتوانید دریافت کنید تا با دانش بیشتری خودتان نسبت به اخذ ویزا پا پیش بگذارید یا این کار را به کارشناسان آرامش سفر واگزار کنید تا ویزای شما برای هر کشوری که مدنظر میباشد برای شما اخذ کنند.

 

سختی ایرانیان برای اخذ ویزا چیست؟

شما با داشتن ویزا میتوانید به کشوری که مدظنرتان است به راحتی و بدون مشکل سفر کنید.یعنی در مدتی مشخص به مسافرت بروید و مجدد به کشورتان بازگردید.همانطور که ما در مقاله اخذ ویزای دبی برای ایرانیان توضیح دادیم شما با داشتن ویزا در مدت معلوم باید به کشور مدنظر سفر کرده و قبل از به اتمام رسیدن زمان مشخص شده به کشور خود بازگردید.با توجه به اینکه جذب توریست برای هر کشوری درآمد زیادی را برای آن کشور دارد اکثر کشورها در تب و تاب این هستند توریست های زیادی را جذب کنند. به همین دلیل میتوان گفت یکی از راحت ترین ویزاها اخذ ویزای توریستی میباشد.حال شرایط اخذ ویزای توریستی و ویزاهای دیگر چگونه میباشد را به شما خواهیم گفت.

حال موضوعاتی در این شرایط اخذ ویزا به وجود می آید.ایرانیان میتوانند به کشورهای همسایه خود همانند ارمنستان و ترکیه بدون اخذ ویزا سفر کنند.اما برخی از این افراد به بهانه هایی به کشورهای اروپایی و کانادا سفر کرده و در آنجا اقدام به پناهندگی میکنند که همین موضوع باعث ایجاد مشکلاتی خواهد شد.و به همین خاطر قوانینی را برای افراد ایجاد کرده اند که به راحتی ویزا به آنها داده نمیشود.و شرایط اخذ ویزا برای ایرانیان سخت شده است و باید مراحل زیادی را بگذرانند تا بتوانند این ویزا را دریافت کنند.

 

شرایط گرفتن ویزا برای ایرانیان

تمکن مالی

شما برای اخذ ویزا باید از شرایط مالی خوبی برخوردار باشید.دلیل آن هم این میباشد که اگر شما از شرایط مالی خوبی برخوردار باشید به این معنی میباشد که در کشور مقصد میتوانید زندگی خوبی را برای خود رقم بزنید و این نکته یک پوئن مثبت برای صدور ویزای شما میباشد.همچنین میتوانید در مقاله هزینه ویزای کانادا ، هزینه های سفر به این کشور را مطالعه نمایید.

 

گردش حساب مالی

برای اخذ ویزا باید پرینت حساب خود را ارجاع دهید و داشتن گردش حساب مالی شما نشان خواهد داد که شما از نظر مالی در شرایط خوبی هستید.

 

داشتن بیمه تامین اجتماعی

داشتن بیمه کاری نشان دهنده سابقه کاری شما در کشور خودتان است و وجود دارد نکته ای مثبت برای صدور ویزاست.

 

سفرهای شما

پاسپورت شما نشانه فعال بودن شما برای سفر است و بدون مهرهای پاسپورت و میزان سفرهای شما میتواند تاثیر مثبتی در صدور ویزا داشته باشد.

 

شغل شما

داشتن شغلی مناسب در کشور خود که در کشور مقصد به آن نیاز داشته باشند و باعث افزایش سطح فرهنگی جامعه کشور مهاجرپذیر شود یکی از مهمترین بخش های صدور ویزاست.

 

چه کارهایی را برای اخذ ویزا و شرایط گرفتن ویزا نیاز هست انجام دهیم؟

هدف شما چیست؟

شما باید مهمترین دلیل مهاجرت خود را بیان کنید و بگویید چرا به ویزا نیاز دارید و این امر اگر قانع کننده باشد کمک بسیار خوبی خواهد کرد.

 

صداقت در پاسخگویی

در مصاحبه خود باید نهایت صداقت را به خرج دهید در غیر این صورت اگر فرد مصاحبه کننده لحظه ای در حرف های شما دوگانگی پیدا کند شما رد خواهید شد.

 

متاهل باشید

برعکس افرادی که فکر میکنند مجرد باشند راحت تر ویزا میشوند باید گفت اگر شما متاهل باشید راحت تر ویزا خواهید شد.

 

انگشت نگاری

یکی از بخش هایی که قطعا باید آن را سپری کنید مراحل انگشت  نگاری است در غیر این صورت شما فردی غیرقانونی خواهید بود و در فرودگاه مقصد به مشخص خواهید خورد.

 

رزرو بلیط

داشتن بلیط رزرو هواپیما یکی از شرایط گرفتن ویزا میباشد که میتوانید همراه خود داشته باشید.

 

مهرهای پاسپورت

داشتن مهرهای زیاد در پاسپورت شما یک پوئن مثبت خواهد بود و کمک خوبی به شما برای اخذ ویزا خواهد کرد.

 

داشتن ملک

اینکه شما باید از شرایط مالی خوبی برخوردار باشید یکی از شرایط گرفتن ویزا میباشد اما داشتن ملک یکی از شروط اخذ ویزا نمیباشد.

 

سن گرفتن ویزا

داشتن سن بیشتر برای اخذ ویزا به شما بیشتر کمک خواهد کرد و تجربه آرامش سفر نشان داده است سنین بالای ۲۷ سال راحت تر ویزا میشوند.

 

مشاوره بگیرید

پیشنهاد میشود قبل از هرکاری از کارشناسان آرامش سفر مشاوره هایی برای گرفتن ویزا بگیرید تا راحت تر ویزا شوید.

 

شرایط گرفتن ویزا‌ی توریستی چیست؟

ویزای توریستی یا گردشگری یکی از ویزاهایی میباشد که میتوانید آن را اخذ کنید و تجربه نشان داده است ویزای توریستی راحت تر از هر نوع ویزای دیگری برای مسافرین صادر میشود.این ویزا به هدف گردشگری صادر میشود و فرد توریست باید در بازه زمانی مشخص شده به کشور مقصد سفر کرده و قبل از پایان اعتبار ویزا به کشور خود بازگردد.این ویزا با توجه به زمان بلیط رفت و برگشت شما و میزان حضور شما در شهر مقصد صادر خواهد شد.شما برای دریافت ویزای توریستی باید از شرایز مالی خوبی برخوردار باشید و بتوانید از هزنیه های خود در شهر مقصد برآیید.این ویزاها در چند مدل صادر میشود که عموما به صورت سینگل، دبل، مولتیپل میباشد.اگر شما قصد داشته باشید چندین بار به شهر مورد نظر سفر کنید این ویزا برای شما به صورت مولتیپل صادر میشود و اگر قصد داشته باشید دوبار رفت و آمد کنید به صورت دبل صادر میشود در غیر این صورت به صورت سینگل باید ویزا را اخذ کنید.

 

شرایط گرفتن ویزا‌ی تحصیلی چیست؟

شما برای گرفتن ویزای تحصیلی یا ویزای دانشجویی باید قبل از اینکه نسبت به اخذ ویزا اقدام کنید از دانشگاه مقصد خود نامه پذیرش داشته باشید.داشتن نامه پذیرش از دانشگاه یکی از شرایط اخذ ویزا میباشد که شما باید حتما در مدارک خود داشته باشید.شما بعد از گرفتن نامه پذیرش میتوانید به صورت آنلاین نسبت به رزرو وفت مصاحبه سفارت افدام کنید.لازم است بدانید شما باید حدود ۸ الی ۱۰ هفته قبل از شروع تحصیل خود نسبت به گرفتن ویزای تحصیلی اقدام کنید تا مشکلی برای شما پیش نیاید.این نوع ویزاها عموما با شرایط خاص صادر میشوند و به نوعی به دانشگاه و کشوری که شما قصد تحصیل در آنجا را دارید بستگی دارد.

 

شرایط گرفتن ویزا‌ی کار و یا سرمایه گذاری

ویزای کار یا تجاری یکی دیگر از ویزاهایی میباشد که شما میتوانید اخذ نمایید.دریافت این ویزا شرایط خاص خودش را دارد و شما باید مسیری عموما کمی سخت تر از سایز ویزاها را طی نمایید.اگر شما نامه دعوتنامه از سمت کارفرمای خود داشته باشید یا به عنوان نیروی کار در سازمانی پذیرفته شده باشید ویزا برای شما صادر خواهد شد.عموما کشورهایی برای شما دعوتنامه خواهند فرستاد که شما تخصصی خاص داشته باشید و به رشد کسب و کار آنها کمک شایانی بتوانید بکنید.لازم است بدانید اگر قصد داشته باشید ویزا کار دریافت کنید برای شما با شرایط خاص ویزای ۶ ماهه صادر خواهد شد و به شما فرصت میدهند در این شش ماه بتوانید کاری را در شهر مقصد ایجاد کنید و یا شغلی را پیدا کنید تا به این صورت ویزا شوید که این امر یکی از شرایط گرفتن ویزا میباشد.

 

شرایط گرفتن ویزا‌ی دیدار با اقوام

ممکن است شما در شهر مقصد دارای اقوام و نزدیکانی باشید که قصد دیدار با آنهارا دارید.برای دیدار با این افراد شما باید به اقوام خود اطلاع دهید به سفارش کشور خود مراجعه کنند و دعوتنامه ای را برای شما ارسال کنند، سپس شما به واسطه دعوتنامه ای که برای شما ارسال میشود ویزا میشوید و میتوانید به کشور مقصد سفر کنید.

 

مدارک لازم برای گرفتن ویزا

  • پاسپورت با اعتبار ۶ ماه
  • مدارک شناسایی هویت
  • مدارک مالی
  • عکس واضح
16 / 100

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید