ترکیه ، کشور محبوب ایرانی ها ؛ ترکیه به دلیل نزدیکی به ایران و سهولت در رفت و آمد به این کشور و هزینه های مناسب و اماکن دیدنی و مراکز خرید با قیمت های مناسب یکی از محبوبترین کشور ها برای سفرکردن میباشد.تور های زیادی به سوی ترکیه برگزار میبشود و مخصوصا تور استانبول و تور آنتالیا که همیشه تور های پرطرفداری میباشد.در این مقاله گردشگری در مورد ترکیه و تور ترکیه صحبت خواهیم کرد،همراه با آرامش سفر در این مطلب باشید.

تاریخچه کوتاهی از ترکیه :

ترکیه یک کشور ارواسیایی میباشد که بخشی از آن واقع در قاره آسیا و بخشی دیگر واقع در قاره اروپا قرار دارد.از شرق با کشور های ایران ، آذربایجان ، ارمنستان و گرجستان و از جنوب شرق با عراق و سوریه از شمال غرب با بلغارستان و یونان همسایه میباشد.
این کشور در یکی از حساسترین مناطق جغرافیایی دنیا قرار دارد به صورتی که محل گذر و وصل شدن قاره آسیاه و اروپا میباشد.به دلیل آب و هوای خوب خود سالانه توریست های بسیاری را به خود جذب میکند.

تور ترکیه

تور ترکیه

ترکیه دارای ۸۰ میلیون جمعیت میباشد که ۸۵ درصد مردم ترکیه سنی و باقی افراد علوی میباشند.بسیاری از مردم ترکیه به عقاید دین اسلام پایند بوده و به صورتی که در روز عید قربان و غدیر این کشور تعطیل رسمی میباشد.زبان رسمی مردم ترکیه ترکی استانبولی میباشد.
استانبول بزرگترین و مهمترین و الته پرجمعیت ترین شهر ترکیه میباشد.کشور ترکیه دارای ۸۱ استان میباشد.پایتخت کشور ترکیه آنکارا میباشد با ۵ میلیون جمعیت.ترکیه یک بار در جنگ جهانی اول به صورت کامل از هم پاشید و نابود شد اما سپس به در سال ۱۹۲۳ به دست مصطفی کمال پاشا معروف به آتاترک این کشور را مجدد با شعار جدایی دین از سیاست ساخت.

گردشگری به ترکیه

کشور ترکیه به دلیل ویژگی های منحصر به فرد خود گردشگران زیادی از سرتاسر دنیا به خود جذب میکند.شهر های معروف ترکیه از جمله استانبول آنتالیا و آنکارا توریستی ترین شهر های این کشور میباشد.ترکیه به دلیل داشتن سواحل بسیار زیاد و زیبا یکی از جاذبه های گردشگری برای مردم آسیا به شمار می آید.داشتن طبیعت بکر و سرسبز و هوای اروپایی در مناطق خاص توریست های زیادی را در خود میبیند.
داشتن غذا های معروف و منحصر به فرد مکان های دیدنی و خاص مراکز فروش با قیمت های مناسب معماری و ساختمان های بسیار زیبا موزه های فوق العاده در ترکیه همه دلیلی بر سفر کردن مردم به این کشور و جذب توریست بسیار زیاد به ترکیه میباشد.

مکان های دیدنی ترکیه

کشور ترکیه دارای چندین مکان دیدنی بسیار زیبا میباشد که گردشگران زیادی را جذب میکند از جمله معروفترین مکان های گردشگری در ترکیه میتوانیم از موزه ایاصوفیه که نماد استانبول و ترکیه میباشد نام ببریم؛کمتر توریستی پیدا میشود که به ترکیه و استانبول سفر کند اما این کلیسا و موزه ایاصوفیه را بازدید نکند.
پل های معلق که شامل ۳ پل بسیار زییا میباشد که بر روی تنگه بسفر قرار دارد و یکی از جاذبه های توریستی این کشور به شمار میرود.
کاخ دولما باغچه استانبول که یکی از بهترین و زیباترین کاخ های ترکیه و حتی اروپا میباشد که گردشگران زیادی به آنجا سفر میکنند.
مسجد سلطان احمد یا مسجد آبی واقع در استانبول دیگر مکان دیدنی کشور ترکیه و شهر استانبول میباشد.و کلی مکان دیدنی و منحصر به فرد دیگری که سالانه توریست های بیشماری به این کشور سفر میکنند.

تور ترکیه

تور ترکیه

ترکیه محبوب ایرانی ها

این کشور یکی از کشور هایی میباشد که بیشترین توریست و ساکنین را از ایران دارد.ترکیه به دلیل نزدیکی با ایران و شرایط مناسب زندگی و سهولت در رفت و آمد به این کشور با یک پرواز مستقیم  و بدون نیاز به ویزای ترکیه ، مراکز خرید عالی و بازار های منحصر به فرد و سایر ویژگی ها باعث شده است تا ایرانیان زیادی به این کشور سفر کرده و حتی این کشور را برای زندگی خود انتخاب کنند.

تور هوایی ترکیه

برای سفر به ترکیه میتوانید از دو نوع تور زمینی به ترکیه و یا تور هوایی به ترکیه راهی این کشور شوید اما به دلیل وجود مشکلات و سختی راه ممکن هست تور زمینی مورد قبول مسافران نباشد به همین دلیل تور هوایی ترکیه طرفداران بسیار زیادی دارد و بهترین زمان برای سفر به ترکیه میتوان به تابستان و تعطیلات نوروز اشاره کرد،تور نوروزی ترکیه یکی از محبوبترین تور های ایرانی ها میباشد به دلیل وجود شرایط خاص و افراد مشهور در این کشور ایرانیان زیادی را به سمت خود جذب میکند و به نوعی که ماه ها قبل تور های نوروزی ترکیه رزرو شده و تور خالی مشاهده نخواهید کرد.

رزرو تور ترکیه

برای رزرو و خرید تور های ترکیه میتوانید از طریق آرامش سفر و با شماره ۰۲۱۵۴۰۳۴۰۰۰ تماس بگیرید و درخواست تور ترکیه را بفرمایید و کانتر های فروش بهترین تور ترکیه پیشنهاد خود را با قیمتی مناسب ارائه خواهند کرد.

منبع : آرامش سفر