30

فروردین
1401

چرا نباید در ایام شیوع کرونا سفر کرد؟

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 19 0

فکر می کنید چرا این همه عنوان می شود که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در خانه بمانید؟ فکر می کنید با سفر چقدر این ویروس شیوع پیدا می کند؟

نکته بسیار مهمی وجود دارد که باید به آن توجه نمود. ما با یک عفونت جدی مواجه هستیم و باید دست به دست هم دهیم تا بتوانیم این اپیدمی را کنترل کنیم. در ابتدا به دو نکته اشاره می کنیم:

کرونا ۱۱

نکته اول این است که بدانیم راه انتقال بیماری به چه شکل است؟ فردی که مبتلا به ویروس کرونا است مهم ترین نشانه های آن نشانه های تنفسی مانند عطسه، سرفه و گلودرد است و وقتی عطسه توسط بیمار انجام می شود قطرات تنفسی تولید می شود که سنگین هستند و می تواند تا ۱ متر فضا را طی کند و بر روی سطوح می افتد. در نتیجه فرد سالم به دو شکل می تواند ابتلا پیدا کند: یکی در فاصله نزدیک با بیمار باشد و از آن مهم تر تماس دست فرد سالم به سطوح آلوده است.

نکته دوم که باید در نظر گرفت که چرا نباید سفر کرد در رابطه با ماهیت نشانه های خود بیماری است. در حقیقت ابتلا به ویروس کرونا در ۸۰ درصد موارد دارای نشانه های خفیف و یا بدون علامت است، یعنی مثل یک سرماخوردگی ساده خود را نشان بدهد و تمام شود.

عواقب سفر در ایام شیوع کرونا

وقتی ما در ایام شیوع کرونا به سفر می رویم، فرد بدون علامت وارد یک محیط یا منزلی می شود و با عطسه و سرفه سطوح را آلوده می کند و افراد سالم را درگیر ویروس پخش شده از سوی خود کند. با توجه به این که در سفر خیلی هم نمی توانیم به طور دقیق رعایت بهداشت فردی را انجام دهیم کمک می کند که ما انتشار ویروس را لمس کنیم. به همین جهت توصیه می شود در حال حاضر، شاید بهترین جا برای حفظ سلامتی خانه می باشد، زیرا وقتی تجمعی صورت می گیرد و در آن یک فرد کم علامت باشد می تواند با عطسه یا سرفه سطوح را آلوده کند و یا علاوه بر آن تماس نزدیک می تواند این قطرات را به سمت ما روانه کند.

این یک بعد مساله می باشد و وقتی سفر انجام می دهیم، علاوه بر قرار گرفتن در یک محیط پرخطر و پرریسک، پس از بازگشت از سفر این ریسک و خطر را با خود به محل مبدا باز می گردانیم و این موضوع می تواند باعث درگیری نزدیکان ما با کرونا این ویروس خطرناک شود.

کرونا

نتیجه گیری

در نتیجه وقتی مدارس و مراکز تعطیل می شوند، میتینگ ها و کنسرت ها و مسابقات ورزشی در سراسر دنیا کنسل می شوند و علی الخصوص از سفر کردن پرهیز شود، همه ی این ها کمک می کند تا ما بتوانیم چرخه انتقال ویروس کرونا را با توجه به این که راه های انتقالش را می شناسیم، قطع کنیم.

آژانس مسافرتی آرامش سفر ماندگار ضمن ارج نهادن به زحمات تمام پرسنل خدوم بخش بهداشت و درمان و نیز افرادی که به هر نحوی به عنوان داوطلب در حال خدمات رسانی هستند، از شما عاشقان سفر تقاضا دارد جهت حفظ سلامتی خود و هموطنان عزیزمان از هر گونه سفر غیر ضروری بپرهیزید تا پس از گذار از این مرحله بحران در کنار هم بتوانیم از دیدن زیبایی های ایران و جهان بدون هیچ گونه نگرانی خاطر لذت ببریم.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید