31

فروردین
1401

پنج تابلو افسانه ای در موزه لوور ابوظبی

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 35 0

پنج تابلو افسانه ای در موزه لوور ابوظبی

موزه لوور ابوظبی ، شعبه موزه لوور پاریس معروفترین موزه دنیا در امارات و ابوظبی افتتاح شده است.این موزه که در سال ۲۰۱۷ توسط مکرون رئیس جمهور فرانسه افتتاح شد شعبه دیگر موزه لوور پاریس میباشد.در موزه لوور ابوظبی شما ۵ تابلو افسانه ای و تاریخی را مشاهده خواهید کرد که هر کدام جزو فرهنگ و تمدن ملتی میباشد.در این مقاله گردشگری آرامش سفر بیشتر در این باره صحبت خواهیم کرد.

موزه لوور دبی

موزه لوور ابوظبی

موزه لوور ابوظبی در سال ۲۰۱۷ افتتاح شد بیش از ۱۰۰ میلیون یورو سرمایه برای ساخت و امنیت آن خرج شده است.امارات که کم کم دارد به یک قطب گردشگری جدی در دنیا تبدیل میشود هر سال یک جاذبه گردشگری جدید را به کشور خود اضافه میکند،در سال گذشته با افتتاح این موزه قطعا گردشگران زیادی را از تمامی نقاط جهان برای بازدید از این موزه به کشور خود و شهر ابوظبی خواهد کشاند.

در این موزه در ابوظبی شاهد ۶۰۰ اثر هنری و تاریخی خواهیم بود که همگی از موزه لوور پاریس به امانت گرفته شده است.بلیت ورودی این موزه ۱۷ دلار در سال ۲۰۱۷ میباشد که شما با خرید این بلیت میتوانید از تمامی امکانات این مکان فوق پیشرفته و دیدنی استفاده کنید.

قیمت موزه لوور ابوظبی

برای ساخت این موزه بیش از ۱۰۰ میلیون یورو خرج شده است و دولت امارات ۵۲۵ میلیون دلار برای استفاده از نام لوور به دولت فراسنه پرداخت کرده است و ۷۴۷ میلیون دلار هم بابت امانت گرفتن آثار تاریخی از موزه لوور فراسنه به آنها پرداخت کرده اند که کلا بیش از یک میلیارد دلار برای ساخت و تکمیل شدن این موزه سرمایه شده است.

تابلوی تاریخی در موزه موزه لوور ابوظبی

در این موزه در ابوظبی شاهد ۵ تابلو افسانه ای و فوق العاده خواهیم بود که هر کدام نشانگر فرهنگ و تمدن ملتی میباشد که در دنیا بسیار مشهور میباشد در ادامه با آنها آشنا خواهیم شد.

تابلو فرونیرهٔ زیبا

تابلو فرونیرهٔ زیبا

قطعا تابلو لئوناردو داوینچی را با تابلوی مشهور مونالیزا در دنیا میشناسیم اما تابلوی دیگر این نقاش مشهور دنیا به نام « La Belle Ferronnière ، فرونیرهٔ زیبا » که دیگر اثار این هنرمند میباشد در ابوظبی امارات میباشد.این تابلو که در سال ۱۴۹۰ میلادی کشیده شده است یکی از قدیمی ترین تابلوهای دنیا میباشد.

تابلو ونسان ون گوگ

تابلو ونسان ون گوگ

تابلو « ونسان ون گوگ ، VINCENT VAN GOGH » که اوایل در موزه اورسی پاریس بوده است و بعدها در موزه لوور فرانسه برده شد و گردشگران زیادی به این موزه برای تماشای این تابلوی نقاش هلندی به این موزه جذب شدند،بعد از توافق پاریس و ابوظبی این تابلو نیز به ابوظبی ارسال شد و از این پس شاهد حضور گردشگران برای دیدن از این تابلو در ابوظبی خواهیم بود.

تابلو سن لازار

تابلو سن لازار

تابلو « سن لازار ، Saint-Lazare » یکی از تابلو های مشهور کلود مونه بیانگذار نقاشی دریافتگری در فرانسه میباشد.تابلو سن لازار در سال ۱۸۷۷ میلادی در فرانسه کشیده شده است.سن لازار یکی از شلوغترین ایستگاه های مترو در پاریس میباشد که این نقاش مشهور این شلوغی را به زیبایی به تصویر کشید و دود وسیع در این تابلو نشان از تردد بسیار در این ایستگاه مترو دارد.
تابلو تابلو سن لازار هم اکنون در موزه لوور ابوظبی میباشد که گردشگران برای دیدن این تابلو باید به اینجا مراجعه کنند.

تابلو جپسی

تابلو جپسی

تابلو « جپسی ، The Gypsy » یک تابلو مشهور از طرف نقاش معروف فرانسوی به نام ادوار مانه میباشد.این نقاش که مشهور به کشیدن نقاشی زنان برهنه بوده است اولین نقاشی خود از مردی را کشید که دارای لباس میباشد و به زیبایی این مرد به تصویر کشیده است.از شاهکارهای جنجالی مانه میتوانیم به ناهار در چمنزار و المپیا نام ببریم.تابلو The Gypsy هم اکنون در لوور ابوظبی واقع میباشد.

تابلو رد راک

تابلو رد راک

تابلو « رد راک ، The Red Rock » یک تابلو معروف از نقاش فرانسوی به نام پل سزان میباشد.این نقاشی زیبا در سال ۱۸۹۵ در فرانسه کشیده شده است که در آن یکی از معادن Bibémus را به تصویر کشده است.پل سزان یکی از نقاشان مدرن و معروف فرانسوی میباشد که مشهور به کشیدن طبیعت و نقاط خاص دنیا بوده.هم اکنون تابلو The Red Rock از موزه لوور پاریس به موزه لوور ابوظبی انتقال داده شده است و گردشگران در این موزه مدرن میتوانند این تابلو را دیدن فرمایند.

منبع : آرامش سفر

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید