اقامت خود را رزرو کنید
28
Sep, 2022
29
Sep, 2022
Created with Sketch. 1 Created with Sketch.
بزرگسالان
Created with Sketch. 0 Created with Sketch.
کودکان

وبلاگ

واکسن کرونا و صنعت گردشگری

واکسن کرونا و صنعت گردشگری

با شیوع ویروس کرونا و همه‌گیری این بیماری ناشناخته از همان روزهای اول بسیاری از کسب‌وکارها مانند، گردشگری و سفر، رستوران و کافی‌شاپ، هتل و سالن‌های عروسی و ده‌ها مورد دیگر تعلیق شد تا مانع هرگونه تجمع مردم باشد. شدت و سرعت شیوع این ویروس به حدی زیاد بود که حالا در موج دوم و سوم بیماری مجدد بسیاری از کشورهای جهان در قرنطینه هستند، تا آمار فوت ناشی از ویروس را کاهش دهند.

حالا اما دو خبر از دو سوی دنیا یعنی چین و آمریکا ذوق‌وشوقی را به مردم القا کرده که ناشی از صحبت‌هایی راجع به کشف واکسن این ویروس ناقلا است. آیا این قضیه صحت دارد؟ آیا میتوان در دنیای امروز به کشف واکسنی امیدوار بود که بتواند در طولانی مدت سلامت را مجدد به ما هدیه بدهد تا بدون استرس دورهم سفر برویم، بخندیم و شاد باشیم؟

ما هم مثل شما نمی‌دانیم اما می‎خواهیم برای آینده گردشگری و شروع دوباره سفرها تلاش کنیم و دو احتمال کشف واکسن را باهم مرور کنیم. پس با ما همراه باشید!

ماجرای کشف واسکن فایزر

هنوز منابع فارسی به صورت کامل و بدون حب‌وبغض درباره این واکسن آمریکایی صحبت نکردند، اما بر اساس آنچه در اخبار آمده این واکسن همانطور که از نامش پیداست توسط شرکت فایزر تولید شده ولی هنوز سازمان غذا و داروی آمریکا، مراجع بین‌المللی و سازمان جهانی بهداشت آن را (تا لحظه نوشتن این مطلب) تائید نکردند. در صورت گرفتن همه مدارک و اثبات کارساز بودن این واکسن باید وارد فاز تولید انبوه شد تا به مرور حداقل نیمی از مردم جهان که در معرض خطر کووید ۱۹ هستند، این واکسن را تزریق کنند.

اعلام‌های جهانی می‌گویند که واکسن شرکت فایزر با فناوری RNA توسعه یافته و باید حتماً در دمای کمتر از ۷۰ درجه سانگیراد نگهداری شود و مشکل دقیقا همین نحوه و شرایط نگهداریست. با این شرایط باید منتظر بمانیم تا ببینیم سازمان‌های مسئول درباره آینده این واکسن چه تصمیمی خواهند گرفت؟!

در صورت تائید واکسن فایرز بدون شک باید تا یک سال صبر کرد تا تولید انبوه این واکسن کم‌کم وارد همۀ کشورهای جهان شود. بعد از خرید این دارو تازه به مسئله توزیع و تزریق آن می‌رسیم که باز پروسه‌ای چند ماهه است.

 

کشف واکسن چینی ویروس کرونا

اما در آن سوی دنیا هم بسیاری درباره واکسن چینی ویروس کرونا صحبت می‌کنند. این واکسن توسط شرکت داروسازی سینوفارم ساخته شده، ولی بدون تائید سازمان جهانی بهداشت تاکنون صدهزار نفر با آن واکسینه شده‌اند.

متاسفانه دسترسی علمی و قطعی ما درباره واکسن کرونا شرکت سینوفارم بسیار کم است و هنوز سخنگویان این شرکت درباره عوارض جانبی این واکسن، شرایط تهیه و توزیع جهانی آن به خوبی توضیح ندادند. برای همین باید همچنان منتظر توضیحات مربوط به این واکسن از طرف تیم متخصص سینوفارم باشیم.

آینده صنعت گردشگری بعد از تزریق واکسن کرونا

فرقی نمی‌کند که واکسن کرونا توسط شرکت فایزر در دنیا توزیع شود یا قرعۀ شانس به نام شرکت سینوفارم افتد، مهم این است که بعد از تزریق دوز اول این واکسن باید منتظر عوارض ناشناختۀ آن بمانیم و قطعاً مانند واکسن‌هایی چون فلج اطفال و هپاتیت دوز دوم آن را دریافت کنیم.

از طرف دیگر فاصلۀ طولانی بین دوز اول و دوز دوم واکسن هم می‌تواند به بروز مشکلات بیشتر و حتی بیمای‌های حادتر هم منجر شود که هنوز هیچ کدام تائید نشده است. اما ما امیدواریم که همۀ این موارد تنها حدس و گمان‌هایی پزشکی باشد و هر دو واکسن آمریکایی و چینی بدون تاثیرات و عوارض جانبی پایدار دنیا را به سمت بهبود سوق دهد.

در این میان نه تنها گردشگری بلکه بسیاری از مشاغل دنیا از جمله رستوران‌داری، کسب‌وکار مربوط به پوشاک، باشگاه‌های ورزشی و … در سراسر دنیا دچار ورشکستگی یا خسارت‌های مالی جدی شدند که با پیدایش واکسن بدون شک می‌توانند همۀ این شکست‌ها را جبران کنند.

در این سوی میدان هم، با توجه به فشارهای روانی که این روزها بین مردم دنیا به دلیل قرنطینه، تعطیلی تجمعات، کنسل شدن مهمانی‌ها و موارد مشابه وارد شده، دنیای آینده بیشتر از هر وقت دیگری به گردشگری و سفر نیاز دارد تا مردم بتوانند مدتی را به آرامش و استراحت اختصاص دهند و از سختی این روزها دور باشند. پس باید گفت صنعت گردشگری با همین امید نیاز به سرپا ماندن دارد تا بتواند روزنۀ امیدی برای دنیای بعد از کرونا باشد.

همراه با آژانس آرامش سفر

آژانس آرامس سفر ماندگار با تکیه بر پروتکل‌های بهداشتی و مصوبه ستاد مبارزه با کرونا موظف به رعایت تمامی قوانین است. برای همین ما برای شما خبرهای خوبی داریم تا بتوانید به تنهایی و همراه با افراد نزدیک خانواده که باهم در یک منزل زندگی می‌کنید و نگرانی انتقال ویروس ندارید، تورهای طبیعتگردی و سفرهای انفرادی را تجربه کنید.

در این سفرها مانند تور ماسال  تور فیلبند  تور قشم شما در فضای باز طبیعت چند ساعتی را به آرامش و استراحت اختصاص می‌دهید، عکس می‌گیرید، غذایی نوش جان می‌کنید و استرس انتقال بیماری نخواهید داشت!

امیدواریم تا پایان این پاندمی جهانی با سفرهای طبیعتگردی در فضای باز، کویرنوردی و موارد مشابه شما را تنها نگذاریم و با ایمنی مردم جهان بعد از تزریق واکسن سفرهایمان به دور ایران و جهان را با بهترین تورلیدرهای مجرب دوباره شروع کنیم.

برگذار کننده خاص‌ترین تورهای داخلی و خارجی

arameshsafar

نظر (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

28
Sep, 2022
29
Sep, 2022
Created with Sketch. 1 Created with Sketch.
بزرگسالان
Created with Sketch. 0 Created with Sketch.
کودکان