01

اردیبهشت
1401

هزینه های سفر به مشهد مقدس

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 23 0

هزینه‌های سفر بخش مهمی از بحث‌های صنعت گردشگری است و برای برنامه‌ریزی بهتر پیش از هر سفر لازم است که حتماً دربارۀ مخارج مختلف بدانید. برای همین ما اینبار در آژانس آرامش سفر می‌خواهیم دربارۀ هزینه‌های سفر به شهرهای مهم صحبت کنیم و با هزینه سفر به مشهد شروع می‌کنیم تا پیش از راهی شدن حتماً به همه جوانب سفر فکر کنید. پس اگر برنامه سفر به مشهد را دارید، برای اطلاع از حداقل هزینه‌ها در ادامه با ما همراه باشید.

هزینۀ سفر چیست؟

اول از همه بیایید دربارۀ هزینۀ سفر و بخش‌های مختلف آن صحبت کنیم. یادتان باشد که هزینه‌های سفر به هر شهر و کشوری همیشه متغیر است و هرچیزی ممکن است در صول سفر رخ بدهد که هزینه سفر را بیشتر یا کمتر کند. مثلاً ممکن است در سفر بیمار شوید و باید برای درمان هزینه کنید. از طرفی ممکن است در سفر اصلا خرید نروید و سوغاتی نخرید، پس هزینۀ سفرتان کم می‎‌شود! ولی به پیشنهاد من به عنوان تورلیدر، همیشه هزینه‌های سفر را بیشتر از چیزی که هست، حساب کنید. شما برای سفر به مشهد باید راهنمای سفر به مشهد را بدانید.

اما هزینه‌های سفر شامل چه چیزهایی می‌شود؟ بگذارید به زبان خیلی ساده به شما بگویم که هزینۀ اقامت، هزینۀ بلیط رفت‌وبرگشت، هزینه گردش در شهر، هزینه بازدید جاذبه‌ها، هزینه‌های خرید و بودجه خوردوخوراک همگی هزینه‌هایی است که باید در طول سفر برای آن برنامه داشته باشید، اما یادتان هم باشد که هزینه‌ای هم تحت عنوان پس انداز سفر باید همراه داشته باشید تا اگر اتفاقی (مانند بیماری یا خدایی‌نکرده تصادف) افتاد، از پس‌اندازتان استفاده کنید.

حالا که با بخش‌های مختلف هزینه‌های هر سفر آشنا شدید، بیایی باهم سری به مشهد بزنیم ولی اول با سفر ارزان آشنا می‌شویم.

هزینه سفر به مشهد

تور مشهد، سفری ارزان

اول از همه بیایید درباره سفر ارزان صحبت کنیم. اگر می‌خواهید سفر کم‌هزینه‌ای به مشهد مقدس داشته باشید، باید با تور سفر کنید. معمولاً وقتی برای تور درخواست می‌دهید، اپراتور از کم‌هزینه‌ترین بلیط و هتل تا گران‌ترین مورد را به شما معرفی می‌کند تا بر اساس بودجۀ موردنظرتان برای توری که می‌خواهید درخواست دهید.

از طرف دیگر تورها چون رقابتی هستند، معمولاً اپراتورها برای جذب مشتری بیشتر، بهترین قیمت و کیفیت را به مسافر پیشنهاد می‌دهند و تخفیف‌های خوبی برای تور مشهد درنظر می‌گیرند، برای همین ناخودآگاه تا حد زیادی از قیمت سفر کاسته می‌شود.

هزینه رفت‌وآمد به مشهد از مبدا تهران

برای سفر به مشهد از هر نقطه ایران سه حق انتخاب دارید که ارزان‌ترین آن بلیط اتوبوس است. با توجه به اینکه نمی‌شود از مبدا شهرهای مختلف به مشهد مقالّ هزینه سفر را نوشت، ما تهران را به عنوان مثال آوردیم و شما اگر می‌خواهید از شهرتان به مشهد بلیط بگیرید برای بهترین قیمت بلیط کافیست تا همین حالا تلفن را بردارید و به تور داخلی آژانس آرامش سفر زنگ بزنید.

برای سفر به مشهد از تهران قیمت بلیط اتوبوس VIP 91 هزار تومان است. اگر هم می خواهید با قطار سفر کنید در تاریخ فعلی که این مقاله نوشته می شود (۱۷ آدر) از ۸۸ هزار تومان برای قطار بن ریل تا ۲۹۰ هزار تومان برای قطار فدک حق انتخاب دارید.

سفر راحت، سریع و البته کمی گران‌تر هم بلیط هواپیما به مشهد است که از تهران هزینه آن در تاریخ فعلی از ۳۵۰ هزار تومان شروع و برای بلیط های بیزینس تا ۷۰۰ تومان هم به ازای هر نفر افزایش خواهد داشت.

 هزینه سفر به مشهد

گردش در مشهد

برای هزینه گشت‌وگذار در مشهد همه چیز بستگی به خودتان دارد، معمولا جاذبه‌های طبیعی رایگان است ولی برای ورود به موزه باید هزینه بلیط بپردازید. برای همین خوب است که پیش از سفر برای گردش و بازدیدهایتان برنامه‌ریزی کنید.

جاذبه‌های تاریخی مشهد شامل آرامگاه نادرشاه افشار، آرامگاه فردوسی، موزه بزرگ خراسان است که بازدید آن‌ها هزینه دارد. ولی برای گردش‌های رایگان در مشهد باید کجا بروید؟

پارک ملت، پارک کوهسنگی، پارک جنگلی وکیل آباد، طرقبه و شاندیز هم از جاذبه‌های طبیعی مشهد هستند که گردش در آن‌ها هم رایگان است و هم خالی از لطف نیست. البته یادتان باشد که اگر وقت کافی دارید، در این سفر سری هم به پارک آبی موج‌های آبی در محله شهرک غرب، بلوار اندیشه بزنید چون این مجموعه، یکی از بهترین پارک‌های آبی ایران است.

برای هر سلیقه‌ای پیشنهاد می‌کنیم اگر می‌خواهید خیالتان از گردش راحت باشد، بین سیصد تا پانصد هزار تومان به ازای هر نفر برای گردش کنار بگذارید.

رستوران‌گردی و هزینۀ خورد و خوراک

معروف‌ترین غذای مشهد شیشلیک است که با قیمت پرسی صد تا صدوپنجاه هزار تومان در رستوران‌های مختلف شهر سرو می‌شود. چلوماهیچه رستوران پسران کریم هم دیگر غذای معروف مشهد است که اگر اهل شکم‌گردی هستید، حتماٌ باید آن را امتحان کنید.

البته اگر می‌خواهید هزینه غذا را در سفر کنترل کنید، به پیشنهاد من در هتل محل اقامت غذا نوش‌جان کنید و بعد حتماً یک وعده چلوماهیچه را در رستوران پسران کریم نوش جان کنید و اگر هم تا شاندیز رفتید، شیشلیک خوش طعم رستوران ارم یا رستوران شایان را در برنامه داشته باشید که فقط همین دو انتخاب به ازای هر نفر تا ۳۵۰ تومان هزینه می‌خواهد.

هزینه سفر به مشهد

اقامت در مشهد

هزینه اقامت در مشهد به هتل انتخابی شما بستگی دارد. با اقامت در هتل‌های دو ستاره  و سه ستاره و مهمانسراهای متوسط هزینه اقامت شما در این سفر تا حد زیادی کم می‌شود و برای هر شب نهایتا تا ۶۰۰ هزار تومان باید بپردازید، ولی با اقامت در هتل‌های چهار ستاره و پنج ستاره مشهد مانند هتل قصر طلایی، هتل الماس و هتل پردیسان هزینه اقامت شما تقریباً گران خواهد شد و برای سوییت این هتل‌ها تا شبی دو میلیون تومان هم باید بپردازید.

پس برای رزرو هتل و انتخاب بهترین نرخ محل اقامت، به کمک تیم هتل داخلی آژانس آرامس سفر نیاز دارید و بعد از مشورت با بچه‌های ما می‌توانید بر اساس بودجه‌ای که دارید، هتلتان را انتخاب کنید.

هزینه‌های رفت‌وآمد در شهر

برای رفت‌وآمد در شهر اگر می‌خواهید زیاد هزینه نکنید، از اتوبوس و مترو استفاده کنید. متروی مشهد از انتهای بلوار وکیل‌آباد تا میدان بسیج (نزدیک به حرم مطهر) می‌رود و از قسمت‌های مهم شهر رد می‌شود، در نتیجه به بسیاری از جاذبه‌های شهر دسترسی راحتی خواهید داشت.

اتوبوس‌های شهرداری هم تقریباً به همه نقاط شهر می‌روند . حرم مطهر، آرامگاه فردوسی در توس، ییلاقات طرقبه و شاندیز همگی اتوبوس‌های مخصوص خود را دارند و از پایانه‌هایی مانند پایانه اتوبوسرانی فردوسی، پایانه اتوبوسرانی آزادی (پارک ملت) و پایانه شهدا به تمام نقاط شهر مشهد حتی نقاط دور از مرکز شهر هم می‌رسید.

با این حال اگر کمی هم بیشتر هزینه کنید، می‌توانید از تاکسی‌های سطح شهر و تاکسی‌های اینترنتی مانند اسنپ استفاده کنید که هزینۀ آن معمولاً با تاریک شدن هوا بیشتر هم می‌شود.

 

خرید در مشهد

خیلی دوستانه پیشنهاد می‌کنم که به‌جای هزینه کردن برای دیگران، فقط برای خودتان خرج کنید و از سفر لذت ببرید، اما بازهم اگر مجبورید که برای دوستان یا خانواده سوغاتی بخرید، در سفر مشهد چند انتخاب حسابی گران‌قیمت دارید!

سوغاتی مشهد زعفران و زرشک است که البته قیمت بالایی هم دارد اما اگر می‌خواهید خیلی هم سنتی نباشید، سری به چرم مشهد بزنید و از محصولات باکیفیت آنجا خرید کنید. برای خرید سوغاتی، علاوه‌بر فروشگاه‌ها و پاساژهای اطراف حرم مطهر می‌توانید به پاساژهایی مانند پروما و پاژ در میدان جانباز، آرمیتاژ در هاشمیه، آلتون در خیابان دانشگاه، مغازه‌های خیابان راهنمایی و بلوار سجاد هم سری بزنید و خرید کنید

نوسان همیشگی قیمت‌ها و هزینه سفر به مشهد

همۀ آنچه ما از هزینه سفر به مشهد گفتیم، بر اساس قیمت‌های فعلی در آذر ماه سال ۱۳۹۹ است، پس اگر هر زمان دیگری این مقاله را می‌خوانید، بهتر است حتماً در جریان نوسان قیمت‌ها باشید و برای برنامه‌ریزی بهتر با هتل محل اقامت و آژانسی که بلیط گرفتید، صحبت کنید، دربارۀ قیمت‌ها بپرسید تا بدانید چقدر باید برای سفر هزینه کنید.

هزینه سفر به مشهد

همراه با آژانس آرامش سفر برای سفر به مشهد

برای اطمینان از نرخ تور مشهد و برنامه‌ریزی بهتر سفر پیشنهاد می‌کنم با تور مشهد به این شهر مقدس سفر کنید تا بتوانید برنامه ریزی‌بهتری برای هزینه‌های سفر و کنترل قیمت‌ها داشته باشید و از سفر به مشهد حسابی لذت ببرید.

شما می‌توانید برای بهترین نرخ‌های تور مشهد، رزرو بلیط رفت و برگشت، رزرو هتل و کرایه ماشین در شهر با تیم تور داخلی آژانس آرامش سفر تماس بگیرید و با بهترین هزینه و مناسب‌ترین نرخ به مشهد مقدس سفر کنید. همچنین اگر تاحالا به مشهد نرفتید، ما برنامه سفر اختصاصی هم برای بازدید از جاذبه‌های مذهبی و تاریخی مشهد مقدس در اختیارتان قرار می‌دهیم. امیدواریم سفر خوبی را تجربه کنید!

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید