31

فروردین
1401

معرفی کلیسای نوتردام پاریس

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 70 0

معرفی کلیسای نوتردام فرانسه ، جاذبه های گردشگری فرانسه بیش از آن چیزی میباشد که ما فکرش را بکنیم.از جاذبه های گردشگری تاریخی گرفته تا طبیعی و غیره ، در این مقاله گردشگری سایت آرامش سفر قصد داریم تا در مورد یکی از مشهورترین و محبوبترین جاذبه های گردشگری فرانسه و دنیا یعنی کلیسای نوتردام با شما صحبت کنیم.این کلیسا جزو معروفترین کلیساهای اروپا میباشد همراه ما در ادامه این مقاله باشید.

برای رزرو تور اروپا با شماره ۰۲۱۵۴۰۳۴۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.

تاریخچه کلیسای نوتردام

دقت کرده اید که هر شهری را با یک نمادی از آن شهر میشناسند برای مثال تهران را با برج میلاد و میدان آزادی به خاطر می آورند.برای کشور فرانسه و شهر پاریس نیز به همین صورت است این شهر با سه نماد اصلی آن یعنی برج ایفل و موزه لوور و کلیسای نوتردام میشناسند.

این کلیسا جزو مهمترین و مشهورترین جاذبه های گردشگری در شهر پاریس میباشد.کلیسای نوتردام در جوار رودخانه سن پاریس قرار دارد و در سال ۱۱۶۳ میلادی به دستور لویی هفتم پادشاه آن زمان فرانسه ساخته شد و ساخت آن هم بیش از ۲۰۰ سال طول کشید.لویی هفتم دستور داد تا کلیسای جامعی ساخته شود که مورد توجه تمام دنیا قرار گیرد و در اروپا بهترین باشد و یکی از بهترین کلیساها با معماری گوتیک دنیا باشد.

کلیسای نوتردام

جالب است بدانید قبلا در مکانی که کلیسای نوتردام قرار داشت یک کلیسای کوچک دیگری بود که به دلیل رشد ناگهانی جمعیت در پاریس در آن زمان نیازمند به ساخت کلیسایی بزرگتر بودند که لویی هفتم دستور داد تا در همین مکان کلیسای جدید ساخته شود؛سپس کلیسای قبلی را خراب کرده و کلیسای جدید که کلیسای نوتردام نام گرفت با وسعت بیشتری ساختند.

معماری کلیسای نوتردام

یکی از منحصر به فرد ترین بخش های کلیسای نوتردام معماری بسیار زیبا و جذاب آن میباشد که معماری گوتیک نام دارد.معماری گوتیک از فرانسه آغاز شده و به سایر کشورهای اروپایی رسید. کارشناسان تاریخ معماری مدرن در تقابل با دیدگاه های ساده ای که در گذشته وجود داشت، تعابیر پیچیده و سردرگم کننده ای از معماری گوتیک به وجود آورده اند. به طور کلی سه رویکرد غالب حاکم است: رویکرد سازه ای، ظرافت بصری و سمبلیک

کلیسای نوتردام.

کلیسای نوتردام ۱۲۸ متر طول و ۱۲ متر عرض سالن اصلی آن میباشد.یکی از شاخص هایی معماری گوتیک طاق های نوک تیز و سطح های شیب دار آن میباشد که جلوه خاصی به این بنا داده است. برج‌های کلیسا هر کدام ۶۹ متر بلندی داشته و برای رسیدن به بالای آن باید ۳۸۰ پله را بالا رفت.بلندی مناره این کلیسا ۹۶ متر می‌باشد؛ و بلندترین نقطه زیر سقف آن ۴۳ متر از سطح زمین ارتفاع داردطول و عرض ساختمان به ترتیب، ۱۳۰ متر و ۴۸ متر می‌باشند. سقف آن بر روی ۷۵ ستون بنا شده و ساختمان ۱۱۳ پنجره دارد.

گردشگری کلیسای نوتردام

کلیسای نوتردام یکی از محبوبترین جاذبه های گردشگری کشور فرانسه و شهر پاریس میباشد.این کلیسا سالانه میزبان حدود ۱۳ میلیون نفر گردشگر از تمام نقاط دنیا میباشد.بخش هایی از این کلیسا دارای مجسمه های بزرگی میباشد که نمایانگر دوران خاصی از تاریخ بوده و اطلاعات برخی از این مجسمه های در کنار آن نوشته شده است.

کلیسای نوتردام فرانسه

آتش سوزی کلیسای نوتردام

کلیسای نوتردام در تاریخ ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ دچار آتش سوزی سختی میبشود و بخش های عظیمی از آن در آتش میسوزد.آتش سوزی کلیسای نوتردام به قدری زیاد بود که به صورت کامل این کلیسارا از بین برد.دلیل آتش گرفتن نوتردام نیز به گفته کارشناسان کارهای مربوط به بازسازی این کلیسا بوده است که باعث آتش گرفتن تمامی بنای کلیسا شده است.آتش نوتردام هیچ تلفات جانی در بر نداشت.

آتش سوزی کلیسای نوتردام

منبع : آرامش سفر

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید