01

اردیبهشت
1401

ماسال ییلاقات اولسبلنگاه

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 36 0

ماسال با ییلاق بسیار دیدنی خود یکی از مقاصد گردشگران در سال های اخیر بوده است. جاده ای زیبا به سمت ییلاق اولسبلنگاه وجود دارد. در برخی از فصول وقتی به ارتفاعات ماسال و ییلاقات اولسبلنگاه می روید دریایی از ابر را می توانید در زیر پای خود ببینید.

ویژگی خاص دیگری که منطقه ماسال و اولسبلنگاه دارد و متفاوت با مکان های دیگر است، سرسبزی بسیار زیبا و دیدنی آن می باشد. کنار جاده، درختان و کوه ها همگی پر از رنگ سبز است و کمتر می توانید رنگ های دیگری را ببینید. اگر در فصل پاییز بیایید هزار رنگ بسیار زیبایی را مشاهده خواهید کرد. اگر به عکاسی علاقه مند هستید بازی رنگ ها در ماسال سوژه خوبی را در اختیار شما می گذارد.

ماسال

در ییلاقات اولسبلنگاه ماسال تصاویری را خواهید دید که منحصر به فرد است. ابرهایی که به صورت مه از زمین می جوشد و به بالادست می رود منظره ای را ایجاد می کند که شاید در هیچ جای دیگری نظیر آن را نبینید. دیدن چنین تصاویری قدری شانس می خواهد، چرا که در طول سال تنها چند بار اتفاق می افتد. با بودن در ارتفاعات ماسال شما می توانید اقیانوس ابر را ببینید، جایی که بالای سر شما آسمان آبی رنگ و خورشید را مشاهده می کنید و در زیر پای شما ابرها قرار دارند.

گل های زعفران وحشی از جمله پوشش گیاهی است که شما می توانید در ییلاقات اولسبلنگاه ماسال مشاهده کنید. آلو جنگلی و فندق از دیگر محصولات کشاورزی این منطقه محسوب می شوند. اسب های وحشی، گله های گوسفند و سگ های نگهبان از گونه های جانوری منطقه به شمار می آیند که در کنار طبیعت بکر آن فضایی کاملا ارگانیک و به دور از زندگی ماشینی شهری را رقم می زنند.

برای رسیدن به ییلاقات اولسبلنگاه ماسال شما فضای سرسبز شهری را تجربه می کنید، جاده بسیار زیبا و پر پیچ و خم را پشت سر می گذارید، از جنگل عبور می کنید، درختان بسیار سرسبز و دیدنی را می بینید و به جایی می رسید که اثری از درخت نیست؛ کوه و فضای سرسبز کوه را بدون پوشش درخت می توانید ببینید. انتهای ارتفاعات ماسال به خلخال اردبیل می رسد.

از دیگر ویژگی های ییلاقات اولسبلنگاه ماسال وجود کلبه های چوبی و سنتی است که اخیرا و با توسعه گردشگری منطقه از آن ها جهت اقامت نیز به کار گرفته می شود. قطعا گذراندن شبی در این کلبه های چوبی برای پیوند با طبیعت و فاصله گرفتن از زندگی پراسترس شهری هر گردشگری را وسوسه می کند. این کلبه ها و منطقه ییلاقی اولسبلنگاه فاقد برق بوده و روشنایی آن از طریق موتور برق ها تامین می گردد. برای گرمایش هم از هیزم و یا کپسول های گاز استفاده می شود.

برای این که از تهران به ماسال برسید مسیری ۴۰۰ کیلومتری و زمان تقریبی ۵ تا ۶ ساعت را باید سپری کنید. اگر خودتان قصد سفر به شهر ماسال و ییلاقات بکر و طبیعت دلپذیر آن را دارید توصیه می کنیم که حتما شرایط جوی را رصد کنید، چرا که به دلیل مه و عدم دید کافی و یا شرایط جوی نامساعد ممکن است مشکلاتی در راه سفرتان قرار گیرد.

اما چنانچه می خواهید به صورت گروهی از این منطقه زیبا دیدن کنید مفتخریم بگوییم آژانس مسافرتی آرامش سفر ماندگار با برگزاری تور ماسال ییلاقات اولسبلنگاه شما را به بازدید از این منطقه بکر و طبیعی دعوت می کند. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو تور با شماره ۰۲۱۵۴۰۳۴۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید