01

اردیبهشت
1401

راهنمای سفر به بوشهر

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 34 0

از هر گردشگر و تورلیدری دربارۀ سفر به جنوب بپرسید، قطعاً یکی از اولین پیشنهادهایش استان بوشهر و جاذبه‌های بی‌نظیر و دیدنی این شهر زیبا با نخلستان‌های جذابش است. برای همین ما راهنمای سفر به بوشهر را برایتان آماده کردیم، تا اگر برنامه‌ای برای سفر دارید، بتوانید با خیال راحت درباره هتل، گشت‌وگذار در شهر و سوغاتی‌هایش تصمیم بگیرید.

اگر هم هنوز به بوشهر سفر نکردید، به شما قول می‌دهم بعد از آشنایی با این شهر شگفت‌انگیز در اولین تعطیلات پیش رو برای همراهی با تور بوشهر وسوسه خواهید شد.

راهنمای سفر به بوشهر 4

بوشهر کجاست؟

بوشهر مرکز استانی به همین نام و یکی از شهرهای جنوب غربی ایران است که حدود هزار کیلومتر با تهران فاصله دارد. کوتاه‌ترین مسیر بوشهر تا تهران حدود ۱۰۳۱ کیلومتر است و مسیر دوم ۱۰۴۲ کیلومتر است، اما مسیر سوم که طولانی‌ترست، چیزی حدود ۱۲۱۹ کیلومتر رانندگی در جاده است.

البته خیلی هم نگران رسیدن به بوشهر نباشید، جون هم هواپیما و هم راه آهن هر دو شما را از شهرهای مهم ایران به بوشهر می‌رساند تا برای یک سفر فراموش‌نشدنی آماده شوید.

آب‌وهوای بوشهر

بوشهر مثل تمام شهرهای جنوب ایران آب‌وهوای گرمی دارد و خیلی انتخاب مناسبی برای سفر در تابستان نیست، چون میانگین دمای هوا در تابستان به خصوص مرداد گاهی از ۴۰ درجه هم بیشتر می‌شود. اگر می‌خواهید حسابی در این شهر خوش بگذرانید و علاوه بر نخلستان‌های زیبا از جاذبه‌های شهر هم دیدن کنید، بهتر است در پاییز و زمستان به بوشهر سفر کنید. البته عید هم بوشهر هوای مطبوعی دارد، ولی تقریباً از اردیبشهت ماه به بعد رطوبت هوا بالا و آفتاب سوزان است.

راهنمای سفر به بوشهر 4

جاذبه‌های بوشهر

راهنمای سفر به بوشهر را من برای سه روز تنظیم کردم. البته اگر دلتان یک جنوب‌گردی حسابی می‌خواهد، می‌توانید برای روزهای بیشتر برنامه‌ریزی کنید. علاوه‌بر بوشهر از شهرهای اطراف هم دیدن کنید، تا آبادان و اهواز بروید و از آرامش خلیج فارس حسابی استفاده کنید. البته جزیره‌گردی و گردش در جزایر هرمز، قشم و کیش هم می‌تواند به برنامه سفر بوشهر اضافه شود. خلاصه همه چیز این سفر به خودتان بستگی دارد.

روز اول

روز اول را با بازار سنتی بوشهر شروع کنید. بازار سنتی بوشهر با معماری بومی منطقه ساخته شده و البته سرپوشیدست. در روزهای شلوغ سال مثل تعطیلات زمستان و عید نوروز گردشگران زیادی را در این بازار خواهید دید.

گشت‌وگذار در این بازار دو ساعتی زمان لازم دارد، ولی اگر خیلی جزئی‌نگر هستید و می‌خواهید همه مغازه‌ها را ببینید و حسابی خرید کنید حداقل تا نصف روز را در این بازار می‌توانید بگذرانید. بعد از بازار هم بد نیست سری به محوطه تاریخی قبر ژنرال بزنید. اینجا در واقع گورستانی تاریخیست که با سبک معماری انگلیسی ساخته شده و متعلق به فرماندهان و سربازان انگلیسی است که در زمان جنگ هرات وارد ایران شدند. البته در سال ۹۰ این گورستان به پارک تبدیل شد و امروزه یکی از پارک‌های تاریخی بوشهر است.

روز دوم

روز دوم برای گشت‌وگذار بیرون از شهر است. پس در حدود ۸۰ کیلومتری بوشهر به قلعه محمدخان دشتی معروف به قلعه خورموج  بروید که به سبک معماری سلجوقی ساخته شده ولی متعلق به دوران قاجار است. این قلعه که در زمان خودش بلندترین ساختمان منطقه بود، امروز تنها ویرانه‌ها و یک برجش باقیمانده است.

بعد از اینجا هم باید کمی رانندگی کنید و در ۱۴۴ کیلومتری شهر به گنبد نمکی جاشک برسید. این گنبد نمکی در نوع خودش در تمام خاورمیانه بی‌نظیر است، یکی از بزرگ‌ترین گنبدهای نمکی منطقه است. آبشارهای نمکی، چشمه نمکی و دره گل‌کلم، این مجموعه را به عنوان یکی از منابع طبیعی و البته جاذبه‌های بوشهر کامل کرده است.

در آخر هم حالا که بیرون شهر هستید به نخلستان های اطراف شهر بروید. چنین منظره‌ای را بدون شک کمتر دیده‌اید و شاید اولین مرتبه است که نخل‌های بلند خرما پیش روی شماست. اگر پاییز و زمستان باشد، در نخلستان هوای خنکی هم می‌وزد که بهترین بهانه برای استراحت، شب‌نشینی و حتی صرف شام پیش از برگشتن به هتل است.

روز سوم

امروز آخرین روز سفر است. برای همین راهنمای سفر به بوشهر به شما پیشنهاد می‌کند که صبح را به عمارت ملک بروید و عصر را  استراحت و تماشای ساحل نیلگون خلیج‌فارس اختصاص دهید.

عمارت ملک در میدان بهمنی واقع شده و به دستور ملک التجار توسط معماران فرانسوی ساخته شده است. البته این ساختمان باشکوه تاریخی در حال حاضر تحت مالکیت خصوصی است و قبل رفتن به آنجا باید حتماً تماس بگیرید و هماهنگ کنید. عصر روز آخر هم نوبت ساحل و شب‌نشینی کنار دریا برای شنیدن امواج خلیج‌فارس است که مطمئنم این لحظات آرامش‌بخش را با هیچ چیزی عوض نخواهید کرد.

راهنمای سفر به بوشهر 4

هتل‌های بوشهر

بخش دوم راهنمای سفر به بوشهر معرفی هتل‌های باکیفیت و معروف برای اقامت است. خوشبختانه در سال‌های اخیر علاوه‌بر هتل تعدادی اقامتگاه بومگردی هم در بوشهر برای پذیرایی از مهمانان راه‌اندازی شده تا اگر دوست دارید بتوانید در فضای بومی و سنتی با حال‌وهوای بوشهری هم اقامت داشته باشید.

معروف‌ترین هتل‌های لوکس بوشهر برای اقامت هتل ناکو، هتل دلوار و هتل هیرون بوشهر است. برای آن گردشگرانی که مثل من می‌خواهند در فضاهای سنتی اقامت داشته باشند، پیشنهاد می‌کنم برای لذت بردن از سبک زندگی جنوبی حتماً در اقامتگاه‌های بومگردی حاج رئیس بوشهر، اقامتگاه مان همیشه سبز، اقامتگاه پیشو و باباحاجی در تنگستان سکونت کنند و تجربه‌ای جدید از سبک زندگی جنوبی داشته باشند.

غذاهای بوشهری

حالا نوبت غذاهای بومی و سنتی جنوبی است که مطمئنم خیلی از شما مثل من عاشقش هستید. در این سفر به نظر من باید حتماً غذاهای دریایی، ماهی و میگو را امتحان کنید تا دست خالی از جنوب به شهرتان بازنگردید. برای همین راهنمای سفر به بوشهر به شما پیشنهاد می‌کن تا حتماً دمپخت ماهی به نام لخ لاخ، یتیمک، للک بوشهری، قیمه بوشهری و قلیه میگو را در رستوران‌های معروف شهر امتحان کنید. مطمئن هستم که از طعم بی‌نظیر این غذاها لذت خواهید برد.

راهنمای سفر به بوشهر 4

سوغاتی‌های بوشهر

بحث شیرین راهنمای سفر به بوشهر خرید سوغاتی است. با این نخلستان‌های زیبایی که در این سفر دیدید و البته غذاهای خوش طعمی که امتحان کردید، باید حدس زده باشید که دو سوغاتی مهم بوشهری خرما، ماهی و میگو است.

اما غیر از این موارد در سفر بوشهر می‌توانید مسقطی بوشهری، ارده بوشهری، پنیر نخل و حلوای راشی را به عنوان سوغاتی بخرید. البته این شهر صنایع دستی هم کم ندارد، پس پیشنهاد می‌کنم حتماً عباهای سنتی بوشهر، گبه و گلیم، حصیر و سفال را به عنوان یادگاری سفر بخرید.

تور بوشهر بهانه سفر به جنوب و تماشای دریا

امیدوارم با این همه زیبایی که در بوشهر منتظر شماست، برای هسفر شدن با تور بوشهر وسوسه شده باشید. البته زیبایی‌های این سفر در کنار دریای زیبای جنوب بیش از اینست که راهنمای سفر به بوشهر قادر به توصیف آن باشد. پس برای سفر به بوشهر آماده شوید و برای رزرو تور با ما تماس بگیرید.

البته اگر دوست دارید به صورت اختصاصی هم سفر کنید، ما شرایطش را برایتان فراهم کردیم و تمام کارهای رزرو بلیط رفت‌وبرگشت، رزرو هتل، بیمه سفر و در صورت تمایل همراهی تورلیدر اختصاصی را برایتان فراهم خواهیم کرد تا هیچ بهانه‌ای برای سفر نکردن به این شهر زیبا نداشته باشید. مطمئن باشید بوشهر از کلمات و تصاویرش زیباتر است و ما منتظر همراهی شما در این تور هستیم.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید